היחידה המרכזית במשטרת מרחב לכיש סימנה בשבועות האחרונים את ארגון הפשיעה של העבריין בני שלמה הפועל במרחבה כמטרה שיש לחסל באופן מיידי כדי לסכל חיסולים ולפגוע בצינורות החמצן הכלכליים המאפשרים את המשך קיום הארגון ופעילותו הפלילית.

"ארגוני פשיעה של עבריינים בכירים בכל עולם פורקו כלכלית ולאחר מכן הם התרסקו, והמטרה שלנו היא דומה: לנתק את החמצן לארגון של שלמה ולהביא לפירוקו", טוען קצין במשטרה. "מדובר בארגון שמגלגל מאות מיליוני שקלים בשנה בדרכים מאוד מתוחכמות".

כבר שנים רבות ששוטרי ימ"ר לכיש פועלים בניסיון לפרק את הארגון של שלמה שנעצר כבר כמה פעמים, ריצה עונש מאסר בגין סחיטה באיומים אבל למרות מעצרו וכליאתו, נראה היה שארגונו רק הלך והתעצם, בעיקר בפן הכלכלי.

חברי הארגון השתלטו על ענף ההימורים באזור לכיש ובכלל זה על מועדוני הקלפים וקזינו באזור, ובהמשך שמו ידיהם על מגרשי מכוניות, קו הלוואות בריבית גבוה, גביית חובות והשתלטות על עסקים תוך הצבת 'קופים' (אנשי קש) מטעמם שיטשטשו עקבות של הלבנת הון.

שנה וחצי עקבה המשטרה אחרי בכירי הארגון של שלמה ואחר פעילותם העסקית והפלילית. זה התחיל במעצר בכירי הארגון ובהם שלמה ומקורביו בחשד שהלבינו הון והפיצו חשבוניות פיקטיביות בסכום של כחצי מיליארד שקלים, ולמרות מעצרם של 36 חשודים, הפרשה הזו הסתיימה בקול ענות חלושה.

בני שלמה (צילום: באדיבות דודי לוי, כאן דרום)
בני שלמה בבית המשפט | צילום: באדיבות דודי לוי, כאן דרום

למרות זאת, במשטרה לא הרימו ידיים, ולפני כמה ימים הוגש נגד שלמה, בת זוגו ומקורביו כתב אישום על העלמות מס בסכום של כשבעה מיליון שקלים. כתב האישום מגיע כאמור ימים ספורים לאחר שחרורו של שלמה מהכלא, ומבחינתם של חוקרי ימ"ר לכיש זוהי רק יריית הפתיחה במלחמה נגד שלמה וארגונו.

בשבוע עבר עצרו בלשי ימ"ר לכיש שלושה בכירים בארגונו של שלמה במסגרת מבצע "מגדל קלפים", והחשד הוא שהשלושה, תושבי אשדוד, נתניה וראשון לציון, צברו נכנסים בלמעלה מעשרה מיליון שקלים ונהגו לנסוע בכלי רכב יוקרתיים. החשד הוא שהתשתית הכלכלית של חברי הארגון  נועדה להוציא אל הפועל חיסולים של עבריינים יריבים, והשלושה דאגו לרשום את כלי הרכב והנכסים שרכשו תחת שמות של אנשי קש מטעמם.

במהלך מעצרם תפסו בלשי המשטרה שבעה כלי רכב וסכום כולל של 100 אלף שקלים במזומן, ולאחר מעצרם השוטרים עיכבו לחקירה בנוסף עוד 15 חשודים נוספים שסייעו להם במתן הלוואות בריבית לבעלי עסקים שנקלעו למצוקה כלכלית. "מדובר בבכירי הארגון של בני", מציין גורם בכיר במשטרה, "זהו חלק מהמאבק המתמשך שלנו לפרק את הארגון ולהכניס את אנשיו מאחורי סורג ובריח".

"בעצם, מה שהמשטרה עושה זה את העבודה של שלום (הכוונה לדומרני)", טוען ר', עבריין תושב אשדוד. "הם מחסלים את הארגון של בני שלמה ובזמן הזה שלום ומיכאל מור מתעצמים בשטח. שלום ישתחרר בעוד שבועיים והשטח יהיה פנוי עבורו". במשטרה לעומת זאת דוחים את הדברים מכל וכל: "אנחנו מטפלים בכל ארגוני הפשיעה ובקרוב יהיו עוד הפתעות", מגלה בכיר במשטרה.