בני שלמה, ראש ארגון פשע בדרום ותושב לכיש, תמיד חלם רק על דבר אחד: להפוך ולהיות שלום דומרני, להרוויח הרבה כסף במינימום עבודה, והכל בעזרת חיילים רבים שפעלו למענו ועשו בשבילו את כל "העבודה השחורה".

שלמה, נעצר לפני כשבוע על ידי שוטרי ימ"ר לכיש בחשד למעורבות בניסיון חיסול באשקלון כמה ימים לפני כן - אלא שהעבריין שהובא בפני שופט שוחרר תוך שעות לאחר שלמשטרה לא היו מספיק ראיות נגדו, וכשהובא בפני בית המשפט - הורה השופט לשחררו למעצר בית לאלתר באירוע שגרם מבוכה רבה למשטרה.

אז מי הוא אותו בני שלמה? ועד כמה עמוק מגיע הקשר שלו לדומרני? קצין משטרה לשעבר מנסה להסביר: "בני היה חייל בכיר של דומרני עד שהוא וכמה חיילים החליטו לערוק ולהקים ארגון מתחרה. בני למד משלום את כל הטריקים, איך עושים כסף בקומבינות ודרכים שונות, עד שהוא החליט שהוא יכול לעשות את זה יותר טוב משלום ובכוחות עצמו".

וכך, לאורך השנים האחרונות, בעקבות הפיצול ביניהם, ניסו שלמה ודומרני (שבאופן טבעי אהב את החלטת הניתוק של חברו הטוב) לחסל אחד את השני בכמה הזדמנויות שונות, ומבחינתם כל האמצעים כשרים להשגת המטרה.

באחת הפעמים, כך על פי החשד, חייליו של דומרני ארבו לשלמה בדרך לביתו וריססו את מכוניתו המשוריינת, אך שלמה נפצע באורח קל בלבד. במקביל, אנשיו של שלמה לא שקטו של שמריהם וניסו לחסל את דומרני ואנשיו. קרב הדמים בין השניים הזה נמשך במשך תקופה ארוכה, עד שלפני כארבע שנים, שלום שלמה, אחיו של בני,  נרצח בפתח ביתו שבמושב תלמים על ידי מתנקש אלמוני. החשד היה שאנשיו של דומרני עומדים מאחורי החיסול.

לאחר מותו של שלום שלמה, ובעיקר בשנה האחרונה, המאבק האלים בין שני הארגונים התחדש ביתר שאת עם כמה ניסיונות חיסול הדדים של עבריינים משני הארגונים, בזמן שמתחת לפני השטח, בני שלמה, כך על פי החשד, יצר "קומבינה" חדשה אותה למד מיריבו הגדול דומרני - "קומבינת החשבוניות הפיקטיביות".

שלום דומרני
חלם להיות כמוהו. שלום דומרני | צילום: גדעון מרקוביץ

לפני כשש שנים, כמה מאנשיו של דומרני (שכזכור נמצא במאסר בעקבות פרשת "בלוק חוסם" ואמור להשתחרר בעוד כשנתיים) הואשמו בית המשפט המחוזי בבאר שבע בהונאת מס ענקית אחרי שהואשמו כי הפיצו חשבוניות פיקטיביות בסכום דמיוני של 1.7 מיליארד דולר. החשד היה שאנשיו של דומרני הלבינו מאות מיליוני שקלים, כאשר רובם הגיעו מהלוואות בשוק האפור בריביות גבוהות. דומרני עצמו נעצר בפרשה, אך שוחרר כעבור כמה ימים.

השיטה של דומרני ואנשיו פעלה כך: בעלי עסקים שנקלעו לקשיים כלכליים קיבלו הצעות לקבלת הלוואות מחברה שהייתה שייכת לכאורה לאנשיו של דומרני, וכך למשל בעל עסק שהלווה מיליון שקלים מאנשיו של דומרני,  קיבל מהם חשבונית פיקטיביות על סך 2.5 מיליון שקלים בגין חומרים שלא סופקו כלל.

וכך, בעקבות חשיפת הפרשה, שלושה מאנשיו של דומרני הועמדו לדין ונדונו לעונשי מאסר שנעו בין חמש לשבע שנות מאסר בפועל. דומרני עצמו כאמור, נחלץ מכתב האישום לאחר שלא הוכחה מעורבותו בפרשה.

אלא מתברר שבחודשים האחרונים, כך על פי החשד, שותפו לשעבר של דומרני, בני שלמה, העתיק את השיטה, ויחד עם עוד 36 חשודים (בהם כמה מאנשיו הבכירים, כולל אשתו), נעצרו לפני כ-10 ימים בחשד שהקימו מערך להנפקת חשבוניות פיקטיביות בסכום של כחצי מיליארד שקלים.

מבצע המעצר נגד שלמה ואנשיו זכה לשם "קו האופק", והוביל את השוטרים למציאת כספות, כלי רכב יוקרתיים, מיליוני שקלים במזומן, תכשיטים ושעוני יוקרה.

הפעם, בפרשת החשבוניות הפיקטיביות, בטוחים במשטרת ישראל כי שלמה ניסה לחקות באותה שיטה את הבוס הגדול שלו לשעבר ובמידה והחשדות נגדו, הוא עלול להישלח לעונש מאסר ממושך.

"אומרים שהחיקוי עולה על המקור, אני לא בטוח שאפשר לומר את זה על בני. דומרני יצא נקי מפרשת החשבוניות הפיקטיביות, אבל כנראה שלא כך הסיפור בענייניו של בני שלמה", מציין גורם במשטרה.

עורך דינו של בני שלמה, נס בן נתן מסר: "מרשי עדיין במעצר ומכחיש את כל המיוחס לו".