פרטים חדשים על הרצח הקשה שאירע בבאר שבע לפני כשלושה שבועות: לירון פחימה (21), תושב העיר, הפסיד 8,000 שקלים במסגרת משחק קלפים. חברו ד' (23) הסכים להיות ערב לכך שפחימה ישלם את חובו. כמה שעות לפני הרצח פחימה שוחח עם ד' והרגיע אותו שישלם את החוב ושאין לו כל סיבה לדאגה.

בשעות הערב לירון ואחיו אביחי (26) באו לביתו של ד' לשוחח עמו כדי ליישר את ההדורים. "ד' יצא החוצה עם אחיו יחד עם כלב פיטבול והתחיל לקלל. לירון ניסה להרגיע אותו שהוא יגייס את הכסף וישלם את החוב כדי ש-ד' לא יהיה ערב יותר", מספר עד ראייה בשיחה עם mako, "בשלב מסוים אביחי דחף את האח של ד' וביקש ממנו שיירגע. ד', שהיה על גופו סכין, רץ לכיוון אביחי ודקר אותו כמה פעמים באזור הבטן ובחזה. במקביל האח הקטן לקח אלת בייסבול והיכה את אביחי כשהיה שרוע על הרצפה ומתבוסס בדמו".

לדבריו של עד הראיה "לירון, שראה את אחיו דקור על הרצפה, רץ כדי לסייע לו ולהציל אותו. ד' הסתער לעברו ודקר אותו כמה פעמים בחזה ובבטן, נכנס מהר הביתה, לקח עוד סכין ארוכה, והוא אחיו נכנסו לאוטו ונמלטו מהמקום".

במהלך הקטטה, ליזה, אמם של האחים לירון ואביחי התקשרה לאמו של הרוצח מבלי לדעת על הקטטה שמתחוללת בחוץ. "בצהרים כמה שעות לפני הרצח לירון אמר לאמו שד' מנסה לעשות לי כיפה אדומה'", משחזרת קרובת של פחימה משפחה בשיחה עם mako, "היא הייתה מודאגת והתקשרה לאמו של ד' אותה היא מכירה שנים רבות וניסתה לברר את העניין. אמא של ד' ענתה לה שתגיד תודה שהבן שלה הציל את לירון. ליזה שמעה צעקות ברקע וצרחות ואמה של ד' מיהרה לנתק את הטלפון. היא בעצם שמעה בשידור חי את הרצח של הבן שלה".

כפי שחשפנו הבוקר, קרובת משפחה של האחים היא שהתקשרה למוקד 100 לדווח על הקטטה. "כשהתברר לה ש-ד' ואחיו מעורבים ברצח היא התקשרה בשנית למוקד 100 לבטל את הגעת הניידת", אישר גורם במשטרה שהוסיף כי המשטרה עצרה אותה ואת אימו של ד' בחשד לשיבוש הליכי חקירה והן שוחררו היום ממעצר לאחר שבוע ימים.

לירון, פונה לבית החולים סורוקה על ידי אמבולנס טיפול נמרץ של מד"א. כשהוא איבד דם רב. "אני עומד למות? נכון. נכון", הספיק לירון לומר לקרובי המשפחה טרם הועלה לאמבולנס. כעבור זמן קצר הגיע לירון לבית החולים ושם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. האח אביחי עבר מספר ניתוחים וכעת הוא מורדם ומונשם במחלקה לטיפול נמרץ נשימתי כשהוא נלחם על חייו. 

ד', שכאמור נמלט מזירת הרצח, הגיע כמה שעות לאחר מכן לבקר בן משפחה בבית החולים סורוקה ונתקל במקרה בבני משפחת פחימה שהגיעו לבקר את אביחי בטיפול נמרץ. "היינו בהלם לראות אותו. צעקנו לו: 'רוצח, רוצח'. הוא קילל אותנו וברח. הזעקנו את המשטרה אבל הוא נמלט מבית החולים", סיפר קרוב משפחה של פחימה. מאוחר יותר עצרו חוקרי ימ"ר נגב בפיקודו של סנ"צ איתן עמר את ד', ששחזר את האירוע בזירת הרצח וטוען כי הוא זה שהותקף על ידי פחימה ומדובר בהגנה עצמית. הפרקליטות צפויה להגיש נגדו ונגד אחיו כתב אישום בימים הקרובים.

"לירון ואביחי היו עם פניהם לשלום, רצו להרגיע את העניינים, לא היו להם שום סכינים או אמצעים. הם באו לדבר עם ד' שהחוב ישולם בכמה תשלומים עד השקל האחרון ושאין לו מה לחשוש. זה רצח מיותר. אנחנו לא מאמינים שרצחו את לירון בגלל חוב של 8,000 שקל. מחבל יהודי רצח אותו", מסכמת קרובת המשפחה.

עו"ד מוחמד רחאל המייצג את ד' ואחיו סירב להגיב לידיעה.