חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב עצרו שני אחים מבאר שבע בחשד שרצחו את לירון פחימה, בן 21, על רקע חוב של 8,000 שקל.

הרצח התרחש לפני כשבועיים וחצי בשכונת נחל עשן בעיר. מדובר בחבורה של צעירים שהכירה אחת את השנייה וכמה שעות לפני הרצח הם נפגשו כדי ליישר את ההדורים בנוגע לחוב כספי של 8,000 שקל בגין הימורים.

לירון ואחיו אביחי הגיעו לבית של החשוד ברצח כדי לנסות להסדיר את עניין החוב. לטענת בני משפחתו של פחימה, האחים הגיעו למקום ונקלעו לתקיפה אלימה מצד הרוצח ואחיו.

אחד מהתוקפים (בן 23) שלף סכין, דקר את פחימה ונמלט מהמקום. קרובת משפחה של החשוד ברצח התקשרה למוקד 100 בעיצומה של הקטטה והזעיקה את המשטרה. כשראתה שבן דודה הוא זה שדקר את פחימה היא התקשרה מיד לבטל את הניידת וזה נמלט מהמקום. פחימה פונה לבית החולים סורוקה בעיר ושם נקבע מותו.

"כולם חברים טובים. מכירים אחד את השני", סיפר ל-mako חבר קרוב של החבורה, "היו משחקים קלפים, מהמרים ביחד. היה חוב כספי של כמה אלפי שקלים ובעל החוב התקשר לאחים וביקש לקבל את החוב. בסופו של דבר הוא הגיע עם אחיו לביתם של האחים. במקום פרצה מריבה עם קללות ובעל החוב שלף סכין ודקר את אחד האחים".

שוטרי היחידה המרכזית במשטרת מרחב הנגב בפיקודו של סנ"צ איתן עמר עצרו את הרוצח אך אחיו שסייע לו נמלט ונלכד לפני כמה ימים. השניים יובאו היום להארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע.

זירת הרצח בבאר שבע (צילום: מצלמת רחוב)
לירון פחימה | צילום: מצלמת רחוב