יממה לאחר מעצרו: ראש ארגון הפשע הגדול בנהריה והצפון, שמוליק הרוש, כבר לא יתחתן ביום ראשון הקרוב עם זוגתו מול קהל של 2,000 איש כפי שקיווה, זאת לאחר שבית משפט השלום בעכו האריך היום את מעצרו בחמישה ימים.

חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף טוענים כי הרוש הוא זה שהניח בעצמו את מטען החבלה במכונית שהתפוצצה ובה ישבו באותה העת אבי מור וקרוב משפחתו אליאור שרעבי שנפצעו באורח בינוני עד קשה. הרוש חשוד כעת בניסיון חיסול כפול, הנחת מטען חבלה ובגרימת חבלה חמורה.

על פי החשד, הרוש (41), יריבו המר ואויבו המושבע של ראש ארגון הפשע מיכאל מור, תכנן לחסל לכאורה את אבי מור, וכאמור, החוקרים טוענים כי יש להם די ראיות לכאורה שהרוש הוא זה שהניח את המטען זמן קצר לפני שהשניים עלו על הרכב.

ניסיון החיסול התרחש כזכור לפני כחודשיים, אז מור ושרעבי נסעו במכוניתם ברחוב מרכזי בנהריה, ודקה לאחר שעלו על הרכב, הופעל בו במטען נפץ במשקל של למעלה מקילוגרם. השניים נפצעו באורח קשה מאוד, אושפזו, חייהם ניצלו אבל הרופאים נאלצו לקטוע את רגליהם. זמן קצר לאחר מכן פתחו חוקרי ימ"ר חוף בחקירת הפרשה ועצרו שישה חשודים שנחקרו ושוחררו תוך זמן קצר.

אתמול כאמור עצרו חוקרי המשטרה את הרוש ועבריין נוסף, והחוקרים חושדים שהמטען הופעל על ידי הרוש באמצעות טלפון סלולרי בשילוב טיימר של דוד שמש. "חוקרי המשטרה עצרו אותי בכוונה ארבעה ימים לפני החתונה במטרה לסכל אותה. למה המעצר הזה לא התבצע לפני שבועיים? הם ידעו שאני אמור להתחתן ביום ראשון", זעם הרוש בפני מקורביו. "זה שקוף שהם עושים כל מאמץ לתפור לי תיקים על פשעים שלא עשיתי. אין לי קשר להנחת מטען החבלה או לניסיון החיסול. למעצר הזה יש אינטרס אחד והוא לפגוע בקיום החתונה שלי. כמו בכל המעצרים האחרים גם הפעם אני בטוח שישחררו אותי".

עו"ד ציון שמעון (צילום: יח"צ)
עו"ד ציון שמעון | צילום: יח"צ

סנגורו של הרוש, עו"ד ציון שמעון, ביקש לשחרר את הרוש בערבות כספית גבוהה כדי שיוכל להתחתן בתחילת השבוע, והוא הכחיש מכל וכל את החשדות נגד מרשו. השופט שדן בתיק, וויליאם חאמד, ציין כי קיים חשד סביר שהרוש ביצע את המעשה והאריך את מעצרו בשישה ימים.