חוקרי היחידה המרכזית במשטרת מחוז חוף חושדים כי הפיצוץ ברכב בנהריה ביום חמישי האחרון היה כחלק מחיסול חשבונות בעולם התחתון, שבמסגרתו ניסו עבריינים מקומיים לחסל את אבי מור, אחיינו של ראש ארגון הפשע מיכאל מור, שעצור בחשד לרצח. בשלב זה לא נפסלת האפשרות כי מדובר ב"תאונת עבודה" של עבריינים אך כיוון החקירה המרכזי הוא ניסיון חיסול. על פי החשד, העבריין שניסה לחסל את אחיינו של מור קשור גם לרצח אביו בדרי מור בשנת 2014 – תיק רצח שטרם פוענח ועדיין נמצא בחקירה.

מפרטי החקירה עולה כי ניסיון החיסול היה מתוכנן לפרטי פרטים כאשר המטען שהתפוצץ הוצמד לרכב בחניון בבניין בעת שמור ואחיינו, שאינו קשור לעולם הפשע, ביקרו קרוב משפחה. בבית החולים הצליחו לייצב את מצבם, הם נותחו ורגליהם נקטעו.

מיכאל מור (צילום: Flash90)
מיכאל מור | צילום: Flash90

"אפשר לראות בסרטון בבירור שתוך כדי נסיעה המטען מתפוצץ מה שמצביע על ניסיון חיסול. הם לא עבריינים ברמה שיחזיקו מטען במכונית", אומר ל-mako קצין במחוז חוף המעורב בחקירה, "בטח לא במושב הקדמי מתחת לרגליים שלהם. זה נראה כמו ניסיון חיסול לכל דבר ועניין. נבדק עניין תאונת עבודה אבל זה נשלל".

עלות מטען כזה על פי המשטרה נאמד על בין 10,000 ל-20,000 שקלים. הוא הופעל על ידי טיימר של דוד שמש וכלל לבנות חבלה שנגנבו מצה"ל. במשטרה לקחו את מצלמות האבטחה של המקום בו חנתה המכונית כדי לבדוק מי הניח את המטען וכן התחקו אחר הנסיעה של השניים קודם הגעתם לקרוב המשפחה בניסיון לאתר האם מישהו עקב אחריהם.

"בהערכת מצב שעשינו שמו של אותו עבריין צפוני עלה כמה פעמים כמי שקשור לניסיון החיסול אבי מור וחיסול של אביו בדרי. מדובר בעבריין שריצה עונשי מאסר בכלא על עבירות סחיטה איומים ונשיאת נשק. הוא נחשב לאחד המסוכנים בישראל", מוסיף קצין החקירה, "אין לנו כרגע ראיות נגדו אבל אנחנו בשלב האיסוף המודיעיני במטרה להרכיב את הפאזל ואז לבצע מעצרים".

העבריין הצפוני בו חושדים במשטרה הוא בעל ברית ומקורב לראש ארגון הפשע באזור נהריה והצפון, שמוליק הרוש. מיכאל מור קיבל עדכון לתאו בכלא השרון על ניסיון החיסול ובמשטרה מעריכים כי למרות שלמור אין חיילים רבים הפועלים בשטח, הוא לא יקפא על שמריו וינקום את הפגיעה בניסיון החיסול של אחיינו האהוב.