שנתיים וחצי לאחר שסיפוריהן של ארבע מתלוננות נגד דקל ששונקר נחשפו במגזין סוף השבוע של mako, הרשיעו היום (חמישי) שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע את ששונקר בחמש עבירות אונס, בעבירת אינוס קטינה, במספר עבירות של מעשה מגונה, מעשה מגונה במרמה, ניסיון למעשה מגונה בכוח קבלת דבר במרמה, מעשה העלול להפיץ מחלה ושלוש עבירות של ניסיון למעשה העלול להפיץ מחלה. 

בכתבה שפורסמה ב-mako בדצמבר 2021, סיפרו הנשים על ההתמודדות עם הטראומה לאחר שגילו כי ששונקר, שתקף אותן מינית באכזריות, הוא נשא HIV.  ששונקר נהג להציג עצמו בפני הנשים כדקל כהן או בשם שלומי. בפייסבוק הוא הציג את עצמו כנתנאל ששונקר. כחצי שנה לפני פרסום התחקיר אודותיו, ששונקר סיים לרצות עונש מאסר של חמש שנים ושבעה חודשים לאחר שהורשע בשלוש עבירות של מעשה העלול להפיץ מחלה, לשון נקייה לקיום יחסי מין עם שלוש נשים תוך כדי הסתרת מחלתו.

על פי תחקיר מגזין mako, שנערך באותם ימים בחשאי לאחר שצצו סימנים המעידים על כך שחזר לסורו, ששונקר תקף לפחות ארבע נשים מאז ששוחרר מהכלא. לאחר שארבעתן הגישו תלונות במשטרה, הוא נעצר בחשד שניצל נשים שהכיר ברשת החברתית וביצע בהן עבירות מין חמורות, כל זאת תוך חשד להפצת וירוס ה-HIV. כדי לטפל בכל היבטי הפרשה הוקם צוות חקירה מיוחד המורכב ממספר חוקרים ואנשי מודיעין. 

את המתלוננות ליוותה כתבת התחקירים של mako, ליאור שלו, שסייעה להן בתמיכה רגשית תוך הגשת התלונות נגד ששונקר במשטרה. בעקבות הסיוע שהעניקה שלו לנפגעות, היא הותקפה על ידי סנגוריו של ששונקר, שטענו כי שלו שידלה את הנשים להתלונן נגד ששונקר ושיבשה מהלכי משפט. בהכרעת הדין השופטים דחו מכל וכל את הטענות נגד שלו, הפריכו אותן, ושיבחו את עבודתה העיתונאית האמיצה.

"אכן, הכתבת הייתה זו שעודדה את המתלוננות לגשת למשטרה, הסבירה להן על ההליך, נסכה בהן ביטחון ולא זו בלבד, סייעה להן פיזית להגיע למשטרה", נכתב בהכרעת הדין. "ברם, כפי שפורט באריכות, ברובם של המקרים מדובר במתלוננות מוחלשות, נעדרות כל תמיכה, מתלוננות הבאות משולי החברה הישראלית שאינן בוטחות במשטרה ובגורמי ממסד אחרים. כפי שכבר ציינו, ההליך של הגשת תלונה בעבירות מין מטבעו, קשה מורכב וכרוך בתשומות נפשיות ופיזיות רבות. עבור המתלוננות בתיק זה, ההליך קשה שבעתיים. בנסיבות העניין, הדרך בה פעלה הכתבת, כאשר כפי דבריה יצאה מ'כובעה' כעיתונאית והחליטה ברמה האישית והאנושית לסייע למתלוננות, לא רק שאינה פסולה, אלא היא מבורכת וראויה".

בעקבות הכתבה ב-mako, וחקירת המשטרה שנפתחה בעקבותיה, ששונקר הואשם בשורת עבירות חמורות של אלימות מינית כלפי קורבנותיו, בשעה שהוא יודע כי הוא נשא HIV ועשוי להדביק את קורבנותיו בנגיף. היום כאמור הוא הורשע בעבירות של אינוס, מעשה מגונה, מעשה מגונה במרמה, מעשה מגונה בכוח ומעשה העלול להפיץ מחלה.