משפחתו וחבריו של נתי חדד, הישראלי שמרצה עונש מאסר בכלא התאילנדי, יפגינו במוצאי שבת בשעה 20:30 מול מעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, בקריאה שיעזור לקדם את שחרורו של חדד לאחר 3 שנים בכלא.

כפי שפורסם לראשונה ב-mako, בשבוע שעבר החליטו רשויות החוק בתאילנד שלא לקצר את עונשו של חדד, לאחר שנשפט לארבע שנות מאסר בפועל בגין החזקת תרופות ללא מרשם במרפאה שהקים ללא אישור הרשויות, למרות בקשת נשיא המדינה ראובן ריבלין במכתב רשמי ששלח למלך תאילנד.

"ההחלטה לדחות את הבקשה שלי להשתחרר מהכלא בתאילנד ולחזור לישראל הייתה קשה מאוד עבורי", אמר חדד לקרוביו, "בכיתי המון בימים האחרונים. אני חסר מזל לצערי. עשיתי רק טוב לאנשים. אני עובר ימים קשים מאוד. אני מיואש. אני חושש שאחטוף את מחלת הקורונה. כבר היו פה כמה אסירים זרים שחלו במחלה והועברו לבידוד בבתי חולים. אני מקווה שאשאר בחיים. התנאים פה בלתי נסבלים".

אימו של נתי, נורית, אומרת בשיחה עם mako כי מטרת ההפגנה היא להתחיל לעורר את ראשי המדינה לסייע בשחרור בנה כולל ברשתות החברתיות. "הבן שלי נאבק על החיים שלו בכלא. אני לא יכולה לראות את נתי נרקב למוות בכלא תאילנדי רק בגלל שראשי המדינה לא עושים מספיק לשחרר אותו, להציל את חייו ולהחזירו לישראל. אני כאימא החלטתי להפסיק לשתוק ולהפוך עולמות לשחרר את נתי מהכלא. כל יום שהוא שם חייו בסכנה ממשית במיוחד לאור התפשטות מחלת הקורונה. הבן שלי חי על זמן שאול".

"אני מקווה שיגיעו אלפים להפגנה לשחרור נתי ומתפללת שראש הממשלה יפתח את ליבו ויביא לשחרור של הבן שלי לפני שיהיה מאוחר  ונקבל אותו בארון קבורה", מוסיפה האם נורית.

חדד קיבל מבני משפחתו המבקרים אותו בכלא על ההפגנה שתהיה למענו במוצאי שבת והוא התרגש עד דמעות. "אני מודה לכל מי שיגיע להפגנה. זה מחזק אותי מאוד. זה נותן לי תחושה שלא שכחו אותי. אני פונה שוב לראש הממשלה, בנימין נתניהו תוציא אותי מהגיהנום הזה", אמר חדד.