באדיבות ערוץ הספורט (צילום: ערוץ הספורט)
אם תשאל את אלין, כדורסל זה הדבר האמיתי | צילום: ערוץ הספורט

כל מתנשף שאי פעם צלע על דיונות חול במרדף אחרי כדור יודע בדיוק מה גרם לו לזנוח את ניחוחות המאפרה ולהרטיב זיעה: צ'יקס, רבותי, צ'יקס! אותן מגה דוגמניות שנמשכות כמו עש ללהבה ברגע שספורטאי מצליח עובר בסביבה. אבל בעוד ערימות של חולמים יוותרו על השכלה כדי לקבל זמן ספסל באחת הליגות הנחשבות, השאלה הנוקבת שמתסיסה כל מתלבט היא איזה כדרור שווה יותר אצל השאפות? מי ממספר יותר חוטינים – הערס מטרו שמתגלגל על הדשא, או הטוויל שמזנק לריבאונד? ולאיזו נבחרת כדאי להצטוות בשביל להעמיס אותן במכולות? קבלו תחקיר ספורטיבי נוקב שכבר יש עליו ביקוש ב-espn .

"כדי להצליח בכדורגל, אתה חייב להסתובב עם בחורה יפה"

לכאורה אין צורך להוציא את המעדר ולהתחיל לחפור, למה התשובה מודגשת בפנקס של כל דוגמנית. מידע בסיסי מגלה שהסטארים של הפוטבול מביאים את הכוסיות הכי בוערות בבזאר, ואפילו נכשלים של ליגות נמוכות מחויבים בסטטוס היצמדות עם משתתפות תחרויות יופי בקניונים רק בשביל לדרוך על הדשא.

"חלק מהותי מלהיות כדורגלן הוא להיות עם הבחורות הכי יפות והכי נחשקות שיש, זה בא עם המקצוע," נוגח מידע מבלי לחשוף שם כדורגלן פעיל בליגת העל, שמדרבק פצצות בשגרה וכרגע צמוד למחזיקת בוק צעירה. "זה פשוט חוק בלתי כתוב: כדורגלן מצליח או אפילו לא מצליח חייב שתהייה על ידו בחורה ייצוגית ורצוי דוגמנית. ככה זה אצל הכדורגלנים בכל העולם; הכסף, הפרסום והמעמד מושכים את הבחורות היפות וזה מה שעובד. אם תשים לב, לכדורגלנים יש קודים נורא ברורים, הם מתלבשים פחות או יותר באותו סגנון, אוהבים נורא את אותם תכשיטים ואת אותן מכוניות וגם את אותן בחורות. הרבה מהדוגמניות ונשות החברה שהולכות איתנו, בדרך כלל עוברות מאחד לשני".

אותו מחמיץ פנדלים קודח את מה שכולנו רואים בכל מדור גברים בעולם; חשמליות גוטה גוטה נתפרות לכדורגלנים ולא צריך להעיף שמות בשביל לדעת שלא תמצאו אף כוכב כדורגל עם אישה שלא יכולה להחזיק מיני קמפיין. " ברגע שכדורגלן לא יביא מישהי מהממת אז גם המעמד שלו בקבוצה ירד, " ממשיך החלוץ. "הבחורות גם באות אלינו, זה לא שאנחנו צריכים להתאמץ יותר מדי. כדורגלנים פשוט מושכים את הבחורות האטרקטיביות כי הם צעירים, נראים טוב ויש להם די הרבה כסף. בקיצור אתה יכול לסגור את התחקיר שלך, למה התשובה ברורה מאליה".

"גם כדורסלנים יוצאים עם כוסיות – הם פשוט לא מספרים את זה לכל העולם"

רגע לפני שאנחנו עולים על הפקקים ושולחים את הילדים שלנו לחוגים של כדורגל בשביל שיביאו נחת, חייבים לדלג רגע לפרקט ולהביא קונטרה. פה בארץ נחשבים הישראלים שיודעים צעד וחצי ללאטחים מחונכים, כאלה שלא זוכים בדרך כלל לדפוק דאנקים בסוכנות לוק כמו הקולגות מהכדורגל – והשאלה שמצייצת היא מדוע? אחרי הכול כוכבי נ.ב.א פורשים אותן בשורות ומערבבים ליגות כל הזמן והאמת שגם פה בארץ מי שמתפזר על החינגות עם הליידיס זה השחקנים הזרים – בעוד הישראלים יוצאים לדרינק עם עודד קטש.

דייגו פורלאן וחברתו זאירה נארה (צילום: Denis Doyle, GettyImages IL)
הוא: דייגו פורלאן, שחקן אתלטיקו מדריד ונבחרת אורוגוואי. היא: החברה שלו. מ.ש.ל | צילום: Denis Doyle, GettyImages IL

"זה ממש אבל ממש לא נכון," שם פה בלוק כדורסלן ישראלי מליגה פחותה, שמסנג'ר על הענף. "כדורסלנים מביאים לא פחות כוסיות מכדורגלנים ויש עליהם לא פחות ביקוש. הנה, תראה מה קורה עכשיו עם אלין מהאח הגדול והחבר הכדורסלן שלה, או שאראס שהיה עם לינור אברג'יל. הכדורסלנים הם גם הרבה יותר מושכים מהכדורגלנים. הם גבוהים, חטובים והרבה יותר אינטליגנטים. תאמין לי שהביקוש אצל נשים יפות לכדורסלנים הוא עד הגג".

אז למה אנחנו לא רואים אותם עפים על דוגמניות ומתחזקים מלכות יופי?
"כי כדורסלנים הם לא אנשים מוחצנים כמו הכדורגלנים, וקצת יותר אכפת להם עם מי הם יוצאים. בדרך כלל הם ילכו עם בחורות איכותיות ומשכילות ולא תמיד דוגמניות או מלכות יופי עונות על ההגדרה הזו, מבלי להכליל כמובן. תאמין לי שנצמדות אליהם בחורות יפיפיות כל הזמן ונראה לי שכל בחורה תעדיף את עומרי כספי על ברק יצחקי".

אין תמונה
שאראס ולינור אברג'יל. גם כדורסלנים יכולים

"כדורגלנים הם ערסים, וכוסיות אוהבות ערסים"

עדיין, השאלה שנזרקת היא מדוע קיים הבדל אישיות כל כך גדול בין שני הענפים – לפחות בתחום הנשים שמחכות מחוץ לחדר ההלבשה. "תראה, הסיפור הוא נורא פשוט ואין דרך ליפות אותו," נואם יוני, מאמן כדורסל בליגות נמוכות. "יש סיבה שהכדורגלנים הם בדרך כלל ערסים והכדורסלנים הם אשכנזים מלומדים; הערסים אוהבים את הפוזה ומושכים את הכוסיות הפרחות ואת השופוני, ואילו הכדורסלנים המקומיים הם די חנונים ולכן הם לא ממש מתפזרים על בחורות ויותר הולכים עם חברה קבועה".

אז זה העניין, ערסים נגד חנונים?
"זה בדיוק העניין. הכול נובע מהרקע הסוציו אקונומי של הספורטאים. בשביל לשחק כדורגל, בייחוד פעם, כל מה שאתה צריך זה כדור ושני אבנים ולכן זה משוחק בשכונות ובעיקר אנשים ממעמד נמוך משחקים את זה – ולכן האישיות של הכדורגלנים היא די מוגדרת. בכדורסל, לעומת זאת, אתה צריך מגרשים, אתה צריך סלים וזה משהו שלא תמיד היה בשכונות עוני ולכן יותר חבר'ה עשירים נמשכו לדבר הזה. אגב, אצל השחקנים השחורים באמריקה זה בדיוק אותו דבר כמו הכדורגלנים בארץ – ובגלל זה הם חוגגים עם נשים שוות. זה מה שקיבע את המעמד, בייחוד בתקופות של פעם, וזה למה ההבדל הוא באישיות של הספורטאים ולא בעובדה שכדורגל או כדורסל יותר קורץ לבחורות".

מאיה גיגי ואסי דומב בחתונה של אסי ועקנין וסיגל כהן (צילום: עדי רם)
אסי דומב ומאיה גיגי. לפני מאיה גיגי, למי ששכח, זה היה אסי דומב והילה נחשון | צילום: עדי רם

יתכן ואותו מנג'ס המחיש סופית את הדיון וזרק פה את גזר הדין: הסיבה למה רונאלדו, בקהאם ואסי דומב מתמסרים עם שאפות חלל לא קשורה לעובדה שהם יודעים לבעוט פסים, אלא למבנה האישיות של ציידים רעבים – שמנצלים את המעמד להעמיס את הבציר הכי שווה בהתאם ליכולות האינסופיות שלהם. אצל הכדורסלנים, לעומת זאת, תכנית המשחק היא אחרת לגמרי.

לסיום: משל התפוח והאגס

כמובן שהתיאוריה הזו ייחודית לישראל. ברחבי הפלנטה ובייחוד בארץ של מקדונלדס אין כמעט הבדלים בין משתתפי הענפים, ולכן כולם שובעים שם מאותו גורמה. פה בארץ, בדיוק כמו בבלוקים של התיכון, הפוזה והחוצפה מושכת את הכוסיות הרבה יותר מנחמדות ואופי עדין מהפארקים של פיתוח. "בסופו של דבר מדובר בקהילות שונות לגמרי של נשים, שמעדיפות סוגים אחרים של גברים – ממש כמו שזה בא לידי ביטוי בענף שהם משחקים," שגית, גרופית של כדורגלנים שהיתה בסביבה בזמן התחקיר, מרגישה צורך להעיר. "הבחורות היותר מתפלצנות וכאלו שרוצות משהו רציני ילכו עם כדורסלנים, ובחורות יותר עממיות וזורמות יעדיפו את הסטייל של הכדורגלנים. זה משהו שונה לגמרי, כמו... תפוח ואגס".

תפוח ואגס. תודה שפתרת לנו את הדילמה. אבל עכשיו ברצינות: בסופו של בולשיט, מי מביא יותר בחורות?
"ברור שכדורגלנים! הם הרבה יותר שווים והרבה יותר בליינים מהכדורסלנים העייפים. בדיוק כמו שכדורגל זה ספורט יותר פופולרי מכדורסל, ככה גם כדורגלנים הרבה יותר מושכים בחורות".

>> נשות הכדורגלנים הכי שוות בעולם