אם אתם נמנים על קהל הצופים הקבוע של תכנית ההיאבקות RAW, אז בוודאי שמעתם על כך שקורט אנגל הודיע השבוע כי הוא עומד צפוי להיכנס בפעם האחרונה לזירה במה שצפוי להיות קרב ההיאבקות האחרון שלו ברסמלניה שתיערך בחודש הבא. מול קהל של אלפי אנשים, במהלך תכנית שצולמה בעיר מגוריו פיטסבורג, המתאבק האולימפי הודיע כי אחרי יותר משני עשורים בענף הפרו-רסלינג הוא מתכוון להיכנס לזירה בפעם האחרונה ב-7 באפריל ולסגור חשבון עם האדם שיצר לו הכי הרבה בעיות כשכיהן כמנכ"ל RAW –  ברון קורבין.

לפני שנגיע לכמה ההכרזה הזו של אנגל הייתה מאכזבת עבור הצופים - חשוב לומר כמה מילים על המתאבק שהפך לאגדה עוד בחייו; אנגל נכנס לתחום שנתיים אחרי שזכה במדליית זהב בהיאבקות חופשית עד 100 ק"ג באולימפיאדת אטלנטה (עם צוואר שבור יש להדגיש), ובימים אלה כבר סוגר פרק זמן בלתי נתפס של 21 שנים בענף הפרו רסלינג בו הוא ביסס את עצמו כאחד הפרפורמרים המוצלחים ביותר בתחום.

אנגל נחשב לחלק בלתי נפרד מתקופת ה-Attitude (שם התמודד מול שמות כמו "סטון קולד" סטיב אוסטין ודוויין "דה רוק" ג'ונסון), מוגדר כאחד המתאבקים המובילים בתקופת ה-Ruthless Aggression (עם קרבות מופלאים מול ג'ון סינה, שון מייקלס, כריס בנואה ועוד), אחד האלופים הגדולים ביותר בהיסטוריה של ה-TNA (שם ערך קרבות מול ענקי היאבקות כמו סמואה ג'ו וסטינג) וגם מחזיק ברזומה אליפות במשקל כבד בארגון ההיאבקות היפני NJPW (שם הוא חטף את האליפות לברוק לסנר - האלוף האוניברסלי של ה-WWE כיום).

בקיצור, גם אם השם לא מצלצל לכם מוכר, בטח כבר שמתם לב שמדובר באחד המתאבקים המצטיינים והמצליחים בענף הפרו-רסלינג מאז ומעולם. אנגל תמיד נחשב לפרפורמר שריתק את הקהל כמו גם את המתחרים שלו בזירה; אדם שיודע לרגש את הצופים עד דמעות ולצמרר אותם באמת, ותמיד היה אחד האנשים האהובים ביותר בתחום – ועכשיו הוא צפוי להיכנס לזירה עם ברון קורבין.

View this post on Instagram

@therealkurtangle's final opponent at #WrestleMania will be @baroncorbinwwe, and #BraunStrowman is headed to the Andre the Giant Memorial Battle Royal!

A post shared by WWE (@wwe) on

להגיד שהקהל העצום היה מאוכזב מההודעה של אנגל יהיה כנראה האנדרסטייטמנט של העשור, ותיאור מדויק יותר יהיה לומר שההכרזה הדהימה את הקהל בקהל כמו סופלקס דרך זכוכית משוריינת (והמבין יבין). למעשה, הייתי אומר שרגע ההכרזה דומה היה לחמשת שלבי האבל על פי מודל קוּבּלר-רוס; ההכרזה עצמה לוותה בקריאות נואשות שמתכחשות להודעתו של אנגל (אנשים אשכרה לא רצו להאמין שבאפריל זו תהיה הפעם האחרונה בה אנגל יכנס לזירה).

אחרי זה, כמובן, כבר הגיע הכעס. "מכל האנשים בארגון", הם חשבו לעצמם, "ברון פאקינג קורבין?!". שריקות בוז זועמות נשמעו באצטדיון – ואז, הגיע רגע המיקוח. "We want Cena", החל לצעוק הקהל, זאת בידיעה שלג'ון סינה עדיין לא נקבע יריב לרסמלניה הקרוב. הדיכאון כבר הגיע בדמותו של צ'אד גייבל, שנלחם מול אנגל בזירה ביום שני האחרון.

גייבל הוא כנראה המתאבק שהכי קרוב בסגנונו בזירה לזה של אנגל (שלא לדבר על הרקע האולימפי שלו והחליפה שלו שמעוצבת בהשראת דגל ארה"ב). השניים נתנו קרב טכני ומבדר, אבל היה ניכר שאנגל של היום הוא לא זה של לפני 15 שנה; למרות העובדה שהקרב נגמר עם ניצחון לאלוף האולימפי הוותיק, שריתק את קרסולו של גייבל והכניע אותו - אנגל נראה איטי יותר ומגושם יותר. אין שום זכר לאותו מתאבק שזרק את שיין מקמהון דרך חלונות או לאדם ששרד שעה שלמה בזירה עם ברוק לסנר בקרב ה-Iron Man Match הטוב ביותר בכל הזמנים. שני עשורים בענף עשו את שלהם לאנגל, מה שמביא אותנו לשלב האחרון – הקבלה. תתחילו להתרגל: קורט אנגל נגד ברון קורבין, ברסמלניה. או בעצם, אולי לא?

עוד לא אבדה תקוותנו

התגובות ברשת להודעתו של אנגל היו קשות כל כך, שכבר החלו לצוץ דיווחים על כך שהארגון מתכנן לשנות את התכנית ברגע האחרון. על פי הדיווחים של עורכי חשבון הטוויטר WrestleVotes, גורמים ב-WWE הודיעו כי הם "בוחנים מחדש" את ההודעה על כך שאנגל יתאבק מול קורבין בקרב 1 על 1 ברסמלניה. "ה-WWE לא ציפה לתגובה שלילית כל כך מהקהל", נכתב בציוץ. "לפיכך, הם לא רוצים שתחושות רעות ילוו את הקרב האחרון שלו".

שינויים של הרגע האחרון זה לא קונספט בלתי מתקבל על הדעת בעידן הנוכחי בו ה-WWE נלחם בצניחה הנוראית של הרייטניג שלהם. למעשה, בכירים בארגון אפילו הודיעו לפני מספר חודשים שהם עומדים לעשות כמיטב יכולתם לספק לצופים את הקרבות שהם רוצים לראות. בריאן אלברז, פרשן היאבקות מאתר ה-Wrestling Observer, התייחס גם הוא להודעה של אנגל בתוכנית הרדיו של האתר ואמר כי ייתכן שמדובר בספין של הארגוןן אשר מעוניין לעשות טיזינג לקראת "קרב נוראי" עבור הקהל, ואז ברגע האחרון, להחליף את היריב למישהו קצת יותר אטרקטיבי.

"זאת תהיה הפעם השלישית שה-WWE יעשו את התרגיל הזה בחודש האחרון אחרי ההשעיה של בקי לינץ' והוצאתו של קופי קינגסטון מהקרב שלו מול דניאל בריאן ב-Fastlane", סיפר אלברז בתוכנית. "זה מתחיל עם הודעה שגורמת לכל הצופים להיכנס לדיכאון, אבל אז הם מעדכנים שהולך להיות קרב שכולם רוצים לראות – אני יודע שאני הייתי רוצה לראות את אנגל נגד ג'ון סינה ברסלמניה".

View this post on Instagram

I’m a fighter. I’ve had my ass handed to me in the past many times. I didn’t quit then and I wont quit now. It’s not over for me... yet. #itstrue #wwe #neverquit

A post shared by Kurt Angle (@therealkurtangle) on

View this post on Instagram

A post shared by Kurt Angle (@therealkurtangle) on

ג'ון סינה אכן נשמע כמו יריב ראוי לקורט אנגל, ולא רק כי מדובר באחד הכוכבים הגדולים ביותר של הארגון, אלא כי הוא מסוג המתאבקים שמסוגלים לגרום למתאבק הוותיק להיראות טוב בזירה – והוא אכן חייב להיראות טוב בזירה. רק נזכיר: סינה כבר עשה את זה בשנה שעברה עם האנדרטייקר, כאשר הפסיד לו תוך פחות מ-3 דקות וגרם לו להיראות צעיר ב-10 שנים. בהתחשב במצבו הפיזי של אנגל, שסובל כבר עשרות שנים מפציעות צוואר כרוניות, הייתי אומר שמצבו הבריאותי והנראות שלו בזירה צריכים להיות בעדיפות ראשונה לקרב שלו ברסלמניה – ומי אם לא ג'ון סינה בשביל להשלים את המשימה?

מעבר ליכולות הפיזיות של סינה בזירה, הוא מוגדר בתור יריב אידיאלי עבור אנגל מבחינה סיפורית. למעשה, קרב אחרון מול סינה יהיה הסוף המושלם לקריירה של אנגל ב-WWE. צופים ותיקים בוודאי זוכרים שאי שם, בקיץ 2002, סינה ערך את קרב הבכורה שלו ב-WWE מול לא אחר מאשר קורט אנגל. על כן, קרב אחרון של האלוף האולימפי מול מי שהיה אז מתאבק אלמוני וכיום הוא הכוכב הגדול ביותר בתולדות ה-WWE יהיה סגירת מעגל מופלאה לסיפור – בין אם אנגל ישחזר את הניצחון האיקוני ההוא - או יפסיד לסינה ברסלמניה.

אנחנו במרחק של שבועיים מהאירוע הענק, והאפשרויות עדיין מאוד דינמיות. למרות התגובה השלילית שיצרה ההודעה של אנגל אצל קהל הצופים, חשוב להדגיש את המובן מאליו בכל הסיפור הזה: הקרב הזה ממש לא יגדיר את הקריירה של המתאבק האולימפי (שזכה במדליית זהב עם צוואר "פריקינג" שבור); אחרי 21 שנים בענף הפרו-רסלינג, המדליסט האולימפי הוא כבר מזמן חלק מהפנתיאון. לאורך הקריירה שלו, הוא סיפק אינספור רגעים בלתי נשכחים עבור הצופים בכל פעם מחדש.

לכן, בין אם הוא יערוך קרב משמים ומאכזב או קלאסיקה מודרנית, סביר להניח שהמעריצים לא יחשבו על הקרב האחרון שלו ברסלמניה 35 כשהם יזכרו באנגל בראי ההיסטוריה. למרות זאת, כולנו מקווים שיש לו כוח לעוד קרב אחד אחרון, ושיש לו מספיק אנרגיה לערב נוסף ובלתי נשכח באירוע ההיאבקות הגדול של השנה.