אין תמונה
בשנות השבעים שחו רובוטים כאלה כדי לרגל אחרי האויב. הכירו את "צ'ארלי" של ה-CIA

אם חשבתם שגאדג'טים מגניבים למרגלים זה משהו ששמור לסרטי ג'יימס בונד, תחשבו שוב: ה-CIA פתח שני אתרים חדשים בשבוע האחרון, בהם נחשפים עשרות צעצועי ריגול ששימשו את סוכני ארגון הביון.

ארגון הביון האמריקני פתח ערוץ באתר התמונות פליקר (http://www.flickr.com/photos/ciagov), וכן ערוץ באתר הסרטונים יוטיוב (http://www.youtube.com/user/ciagov), בהם הוא מציג גאדג'טים ואביזרים אחרים הנעים על גבול הביזאר והבלתי ייאמן - במיוחד לאור העובדה שהם שימשו את הסוכנים לפני עשרות שנים.

בין הגאדג'טים הכי מעניינים שנמצאים באתר, נמצא צ'ארלי - דג רובוט שנשלט מרחוק שפותח על ידי הסוכנות בשנות השבעים. הסוכנות לא מגלה את הסיבה האמיתית לפיתוח של הדג הרובוטי, אבל ניתן לנחש שמדובר במשימות ריגול שכוללות שחייה במים עמוקים כדי לחצות את קווי האויב.

את רובוט השפירית (תמונה בהמשך) ה-CIA פיתחו רק כמודל תיאורתי - בכל זאת, כאשר הוא פותח בשנות השבעים לא היו מצלמות מספיק קטנות כדי שהוא אכן יהיה שימושי.

אין תמונה
מקום מחבוא אולטימטיבי: המטבע החלול

עוד באתר נחשפים צעצועים סטנדרטיים יותר, כגון מצלמות ריגול זעירות (שוב, יחסית לתקופה) שמתלבשות על חפצים שונים ומשונים - החל ממצלמה בתוך קופסת גפרורים, דרך מצלמה שמחברים ליונה שאומנה לעוף מעלי קווי האויב ועד מצלמה שאפשר לשתול בנקודה בסוף משפט.

אחד הדברים הפשוטים אך הגאוניים שנחשפים באתר הוא האביזר לשליפת מכתבים - מבלי לפתוח את המעטפה. בעזרת מכשיר דמוי צבת ניתן להיכנס מהצד של המעטפה, לתפוס את המכתב ולגלגל אותו החוצה בלי שאף אחד יחשוד. ניתן להכניס את המכתב בחזרה למעטפה הסגורה באותו אופן.

כל אלה הם רק חלק מארסנל הגאדג'טים שה-CIA חושף לציבור. כמובן שהגאדג'טים המודרניים יותר השייכים לתקופתנו עדיין נשארים סודיים - כנראה שנצטרך לחכות כמה עשרות שנים עד שהסוכנות תחשוף גם אותם.

אין תמונה
אף מכתב אינו בטוח. שולף המכתבים
אין תמונה
יוני דואר? יותר כמו יוני ריגול. המצלמה שהוצמדה לציפורים המאולפות
אין תמונה
הסבא של כל המרגלים הזעירים של תקופתנו: רובוט שפירית
אין תמונה
הדבר המוזר הזה נועד לפנצ'ר צמיגים - לא משנה איך זרקת את זה, אחד מהחודים בטוח יהיה בכיוון הנכון
אין תמונה
לסיום, צעצוע סטנדרטי: מצלמה זעירה בקופסת גפרורים
>> כמה עשרות שנים מאוחר יותר: הכירו את רובוט "יונק הדבש" שפותח למטרות ריגול