יש מי שחושב על שאלות טפשיות ויש מי שמשקיע שעות ארוכות בחיפוש אחר תשובות טפשיות קצת פחות. אחרי שבשבוע שעבר הסביר לכם איך מגדילים את איבר המין, לאון קמלמן מתייצב היום לפתור את הבעיות של כל הגברים באשר הם עם שאלות הנוגעות ליחסים, שרירים והרבה פאסון. יש לכם שאלה משלכם? פרטים בסוף הכתבה.

היי לאון, יש לי שאלה קצת כבדה אולי, אבל אני מאמין שאתה האדם המתאים לענות עליה, בשורה התחתונה: מה נשים מחפשות בגברים? האם זה הישבן המעוצב /שלי, העיניים היפות שלי או חוש ההומור המשובח שלי? או אולי בכלל אני לא בכיוון? בתודה מראש, שניר .פ.

גבר שרירי בחוף (צילום: istockphoto)
בנות אוהבות גם שרירים. אבל בעיקר כסף | צילום: istockphoto

שניר, עזוב אותך, בוא אני אגלה לך איך אפשר להפוך אבנים ליהלומים, זה יהיה הרבה יותר פשוט וקל. בכל מקרה אתה שאלת אז אני אענה, המון מחקרים (או סתם כתבות כאן אצלנו) נעשים על הנושא הזה כל הזמן, למה? כי זה נושא מעניין וקל לבדוק אותו. אתה לוקח כמות ענקית של בחורות, נותן להן רשימה של תכונות גבריות ומבקש מהן לדרג אותן. ומה התוצאות של כל המחקרים האלה מראות בסופו של דבר? תתפלא, אבל הדבר שנשים הכי מחפשות אצלך הוא הבליטה במכנסיים – הארנק שלך כמובן.

מצטער, וקולות רבים של נשים עוד יהדהדו "זה לא נכון!" בתגובות למטה, אבל אלו הן התוצאות. מחקרים של מאות נשים בארה"ב ועוד אלפי נשים בסין וכמובן שבישראל, תמיד מדרגים את היציבות הכלכלית במקום הראשון. אחר כך כל מיני שטויות כמו שיראה טוב, שיהיה לו חוש הומור, שיהיה רגיש, שיהיה סקס טוב ושאר ירקות, מגיע הכסף. עכשיו למה זה? תשמע, אני יכול לכתוב על זה טרילוגיית ספרים, אבל הנה פרשנות אישית בקצרה: זה נובע מרוח התקופה. בעשרות אם לא מאות השנים האחרונות מטפטפים לנו שעל הגבר מוטלת האחריות הכלכלית ולכן גבר טוב הוא גבר מצליח מבחינה כלכלית. גם נשים שומעות את שטיפת המוח הזו וכנראה שבגלל זה הן מחפשות את הארנק הנפוח שגם יכול להשליך על תכונות אחרות שקשורות להצלחה. אולי עוד כמה שנים כשיהיה באמת שוויון מלא בין נשים וגברים מבחינה כלכלית נוכל להתחיל לחפש דברים אחרים, אבל עד אז, אם אתה רוצה דייט טוב, תתחיל לחסוך.

שלום למדור השאלות, יש לי שאלה קטנה, אני רוצה לרדת לאילת ואני ממש שונא את כל הזמן הזה בכביש הערבה אז רציתי לשאול מהי המכונית המהירה בעולם כדי שאצליח לחצות את 200 הק"מ האלה במהירות האפשרית.

בוגאטי ויירון סופר ספורט (צילום: autoblog.com)
כל זה בשביל לנסוע לאילת? | צילום: autoblog.com

אחרי הצצה בתפריט של רכבי הכביש המיוצרים באופן מסחרי ונמכרים לבני אדם נורמליים (ולא איזו מכונית-על שבונים במיוחד בשביל לשבור שיא גינס) אני אמליץ לך על מכונית יוקרה צרפתית קטנה בשם בוגאטי. ליתר דיוק בוגאטי ויירון סופר ספורט. עם מנוע 8 ליטר ו-16 צילינדרים אשר מפיק 1,200 כוחות סוס שעוזרים לך להאיץ מאפס למאה ב-2.4 שניות, תוכל לעבור את ה-200 הק"מ של כביש הערבה שאת לא כל כך אוהב תוך פחות מחצי שעה, במהירות שיא של 437 קמ"ש. המחיר הבסיסי שלה, אגב, הוא כמו השניות שלוקח לה להאיץ: 2.4 מיליון דולר. גם הרכב הזה נכנס לספר השיאים של גינס כמובן אבל כמו כל דבר טוב, גם פה יש אותיות קטנות: הרכב, אשר נמכר בצורה מסחרית, מגיע עם חסימה עד למהירות של 411.7 קמ"ש בשביל לשמור על הצמיגים לאורך זמן. באמת יפה שהם מתחשבים.

היי לאון, אתמול ישבתי עם חברה שלי על קפה ופתאום הגיעה דבורה משום מקום, חברה שלי כמובן לא היססה לרגע והחלה לצרוח "מלח מים מלח מים" במטרה להפחיד את הדבורה למוות. הדבורה הבינה שיש לה עסק עם שני מפגרים ועפה לה, אז שאלתי את חברתי מה מקור הביטוי "מלח מים" נגד דבורים? לא היה לה מושג אז אני פונה אליך. בתודה רבה דוד. פ.

דבורה (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אר יו טוקינג טו מי? | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

אתה יודע דוד, לעיתים לשאלות הפשוטות ביותר יש את התשובות המסובכות ביותר, והנה הבאת דוגמא מצוינת. קודם כל נתחיל בעובדה קטנה שדבורה זה חרק מדהים, היא לא מפחדת מכלום חוץ מעשן שמבשר על אש, אז אמירת "מלח מים" זה לא בדיוק מה שמרתיע אותה. אבל למה בכל זאת חברתך ירתה החוצה את צמד המילים בצורה אינסטינקטיבית? פשוט מאוד, רוב הסיכויים שאמירת מלח מים היא תוצאה של אמונה טפלה שהשתרשה עם השנים. ראייה לכך היא שבמקומות מסוימים האמירה התפתחה ל"מלח מים שום בצל", (כי כנראה שלדבורים יש פחד מרשימת מצרכים לאחלה מרק בחורף?)

כמו בכל אמונה טפלה, גם פה יש שביב של אמת. פיזור של מלח ומים נחשב מאז ומתמיד לדרך טובה לגרש את עין הרע, אז למה לא לזרוק את הקלף הזה גם פה? אין עין הרע אין עקיצות, לא? עוד מקור מעניין אומר שבתקופות קדומות יותר התזת מלח ומים לסירוגין על קן דבורים הוא שיטה להדברה טבעית, במקרה ומצאת קן כזה בביתך. אם מישהו מספיק אמיץ לנסות ולחסוך כמה שקלים על מדביר מקצועי, שיהיה לו לבריאות. בכל מקרה אני לא אשאיר אותך בלי טיפ לעתיד, פעם הבאה שדבורה מגיעה לרחרח אותך, אל תעשה כלום, היא תבין די מהר שאתה לא מעניין ותלך לחפש את הצוף שהיא רוצה, ואל תנופף עם הידיים, זה רק מפחיד ומאיים עליהן. בתודה, ההנהלה.

שלום למדור, אני מתאמן בחדר כושר וכל הזמן מפחידים אותי שסטרואידים זה מאוד מסוכן וחייבים להתרחק מהם וכל מיני דברים כאלה, אז רציתי לשאול מה עומד מאחורי כל האזהרות האלה? יש אמת בעניין הזה או מישהו אחר מנסה לגזור עלי קופון? תודה, אנדרי.

אנדרי, תן לי לנחש, הפחידו אותך עם האמירה שלקיחת סטרואידים מכווצת את האשכים? אז רק שתדע, שזה נכון. את הסטרואידים גילו בשנות ה-30 של המאה הקודמת בתור תרופה לאנשים שהאשכים שלהם לא מייצרים מספיק טוסטסטרון (הורמון המין הגברי) אז נתנו להם את הסטרואידים שיתנו דחיפה עצומה לטוסטסטרון שלהם. על הדרך, גילו שזה מגדיל ומחזק את רקמות השרירים ומבנה השלד, ומהר מאוד ספורטאים רבים עלו על הרעיון לקחת גם סטרואידים וככה להיות חזקים יותר וטובים יותר במקצועותיהם. לצערנו רק אחרי כמה שנים התחילו לשים לב לכל תופעות הלוואי שנוצרו בעקבות שימוש בסטרואידים, בעיקר עקב שימוש לא נכון בסטרואידים. רשימה חלקית של תופעות הלוואי המוכחות: שימוש בסטרואידים לפני תום תהליך הגדילה הטבעי עוצר את תהליך הגדילה על ידי חסימת קצוות העצבים שאמורים עוד להתארך, אקנה (פצעי בגרות) חריפה, עידוד התקרחות, עידוד אגירת נוזלים כך שאתה נראה נפוח, הופעת רקמת שומן באזור החזה לגברים, אגרסיביות, לחץ דם גבוהה וכתוצאה ממנו כאבי ראש חזקים, מחלות לב, סרטן והרשימה עוד ממשיכה... בקשר לבעיות תפקוד מיני וכיווץ אשכים – זה קורה לרוב אחרי שמפסיקים לקחת את הסטרואידים. פתאום הגוף לא מקבל את מנת ההורמון שהוא רגיל אליו וצריך לייצר טבעי כמות כזו של הורמון. הגוף פשוט לא עומד בזה.

אנדרי שים לב: התשובה שלהלן היא מאוד כללית ועל כל אחד הסטרואידים פועלים אחרת, אבל העובדה היא שאנשים נפגעים מהם בשל שימוש לא נכון. רוצה לדעת עוד? פנה לרופא מומחה ותעזוב אותי בשקט, רק אל תשכח שאנשים גדולים בחדר הכושר לא נחשבים לרופאים אז לא חייבים להקשיב לכל מילה שלהם, גם אם הם לובשים חלוק לבן ויכולים להיות מאוד משכנעים.

תמיד רציתם לדעת משהו ולא היה את מי לשאול? מחכה לשאלות שלכם במייל men@mako.co.il, בדף הפייסבוק של ערוץ גברים או אפילו בתגובות פה למטה.

>> לכל השאלות במדור