makoland

הישרדות: גרסת הזאבים

חשבתם פעם איך נראים חייהם של הזאבים? הם לא הולכים לבית הספר ואין להם חופש גדול כדי לבלות בו בבריכה או בים. הם צריכים לשרוד בעצמם בטבע, להשיג מזון ולהילחם כדי להישאר בחיים. לא פשוט, נכון? בסרט החדש "יללת הזאבים", אנחנו מקבלים הזדמנות להציץ לחייהם המרתקים של חיות הפרא האלה. נשמע מעניין? קראו את הכתבה ותחליטו בעצמכם

מעריב לנוער | פורסם 25/07/13 09:38:56

אין תמונה אני זאב בודד? תגידו, מה אתם עושים בחופש הגדול? האם יצאתם כבר לטיול בטבע? גם כשאנחנו יוצאים לטיול ביער או בשבילי הר כלשהו, אנחנו לא באמת יכולים לראות כל מה שקורה לפנינו, בין העצים והשיחים ומתחת לאדמה. ודווקא שם מתחבא לו עולם שלם של חיות וחרקים, של מכרסמים וזוחלים.

אבל אל דאגה, בדיוק בשביל זה יש אנשים שעושים סרטי טבע. הם יוצאים עם מצלמות ומצלמים במשך ימים ולילות, לאורך שבועות ושנים, את מה שמתרחש במקומות שונים בכל העולם כדי שנוכל לגלות את מה שנסתר מעינינו.

וזה מה שמוביל אותנו ל"יללת הזאבים", סרט טבע ייחודי שצולם בישראל. בסרט אנשי הטבע עוקבים אחרי זאב צעיר מרגע שהוא נולד ועד שהוא גדול ומבוגר.

היי, אני כבר לא תינוק

האם חשבתם פעם מה עוברים בעלי החיים בטבע מהלידה עד שהם גדולים? איך הם מעבירים את הזמן? איך הם מוצאים את האוכל שלהם? מה הם עושים בלילות?

ב"יללת הזאבים" אנחנו יכולים לעקוב אחרי זאבים שחיים בטבע בארץ. מי בכלל ידע שיש זאבים שחיים ממש בינינו?

בטבע הפראי חיה להקה גדולה של זאבים. ובתחילת הסרט נולד גור זאבים חדש לזאבה בלהקה. בימים הראשונים גור הזאבים הוא חסר אונים בדיוק כמו תינוק, וככל שהוא גדל הוא כבר רץ ומשתולל ומשחק.

בשלב מסוים הוא עוזב את העולם המוגן של הלהקה ויוצא למסע עצמאי. הוא הופך לזאב בודד כדי לגלות את העולם מחוץ ללהקה. כל מקום חדש הוא קצת מפחיד ומלהיב בהתחלה, והזאב בסרט עובר במקומות חדשים לו, בטבע מאיים ומרגש. הוא נתקל ופוגש חיות שונות ונקלע להרפתקאות חדשות.

כמו כל חיה בטבע, הוא צריך לשמור על עצמו מפני פגעי הטבע, החום והקור, הרוחות והגשם. כל יום, בכל שעות היום וגם בלילה, על הזאב להישמר גם מפני חיות אחרות. הזאב הוא חיה טורפת, אבל גם לו יש אויבים שרוצים לטרוף אותו.

הזאב שבסרט גדל ומתבגר ולומד להתמודד עם כל הקשיים שניצבים לפניו. בעברית קיים הביטוי "זאב בודד", ואומרים אותו כשמתכוונים למישהו שפועל לבד, ללא עזרה של אנשים אחרים. הזאב בסרט יוצא לחיות חיים מחוץ ללהקה שלו והופך לסוג של זאב בודד אמיתי. אבל הוא לא נשאר בודד לאורך זמן. אין תמונה יש עם מי לשחק אין תמונה איש משפחה שמתפקד כראש החבודה

הרפתקה חדשה

החיים של הזאב משתנים כשהוא פוגש זאבה יפה. הוא מתאהב בה ממבט ראשון ברגע שהוא פוגש בה, ומוכן לעשות הכל כדי שהיא תאהב אותו חזרה. הזאב מחזר אחרי הזאבה כמו שזאבים יודעים: הוא מגן עליה מפני סכנות, צד למענה ומביא לה את השלל שלו, עד שהוא מצליח לכבוש את לבה והם מקימים יחד משפחה ולהקה משלהם.

גורים של בעלי חיים הם תמיד דבר מתוק שבא לכם לחבק. נראה אם תצליחו לראות את הגורים הצעירים של זוג הזאבים ולא לרצות מיד לאמץ גור זאבים ולהביא אותו הביתה. זה משהו שאי אפשר לעשות, כמובן, כי למרות שהזאבים שייכים למשפחת הכלביים, ודומים מאוד לכלבים, מדובר בחיה פראית שרגילה למרחב שלה ויכולה להיות מסוכנת לאדם.

לא רק שהזאב הבודד שלנו כבר לא בודד, הוא אבא ואיש משפחה שצריך להיות מנהיג של להקה, להיות אחראי ולהגן עליהם כשצריך. ועכשיו לא רק הסכנות של הטבע הפראי מאיימות על הזאבים, אלא גם בני האדם שחיים סמוך למרחבי המחיה של הזאב. אין תמונה רוץ, זאב, רוץ

יוצאים לטבע

הסרט נותן לנו בעצם הזדמנות לראות את החיות בסביבה הטבעית שלהן, ולא בגן חיות. ולא סתם חיות, אלא חיות פרא שגדלות פה בארץ. מלבד זאבים אפשר לראות בסרט גם קיפודים, חסידות ועוד.

"יללת הזאבים" מלווה בקריינות של שחקן שמתאר את המחשבות של הזאב לאורך הרגעים השמחים והקשים שרואים, ומדובר ברגעים מרתקים במיוחד.

אז בפעם הבאה שתצאו עם המשפחה או הכיתה לטיול בטבע, תסתכלו על הנוף ותתארו לעצמכם את בעלי החיים שהטבע הוא הבית שלהם. תוכלו לתאר את ההרפתקאות שעוברות עליהם ואולי גם לדמיין מה הם חושבים ואיך הם רואים את העולם המופלא שלנו. מה אתם אומרים? אין תמונה מישהו שומע אותי?

5 דברים שלא ידעתם על זאבים:

1. פרוות הזאבים מתחלפת פעמיים במהלך השנה, באביב ובסתיו (תומס מסתפר פעמיים בשבוע).

2. שתי הרגליים הקדמיות של הזאב יש חמש אצבעות, ובשתי הרגליים האחוריות יש ארבע אצבעות בלבד. (לתומס יש שמונה אצבעות בכל יד! סתם... ארבע).

3. מהירות הריצה של זאב יכולה להגיע אפילו ל-60 קמ"ש (תומס יכול לרוץ עד לטלוויזיה בלי להתעייף).

4. חוש הריח של הזאב פחות מפותח מזה של כלבי צייד (חוש הטעם של תומס מפותח יותר משל אייל שני).

5. זאבות בדרך כלל ממליטות את גוריהן בקיץ. (תומס שלנו נולד בחורף. אל תשכחו לאחל לו מזל טוב!).

היכנסו לפייס שלנו ופרגנו בלייק

 

ותקבלו את כל הסיפורים ישירות לפייסבוק שלכם
תגובות

הוסף תגובה

 
שם
נושא
תוכן
 
ביטול  |  
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן