הן נושמות עיצוב וסטייל, מכורות לאסתטיקה, פריטים ייחודים וקומפזיציה ומשתפות את כל היופי שהן מלקטות עם כל מי שחולק איתן את אותה האהבה. בשנים האחרונות קמו יותר ויותר בלוגים ישראליים בנושאי עיצוב, אוכל ולייפסטייל שכותביהם מתעדים וחושפים בפני הגולש הישראלי את הטרנדים, השמות החמים והצילומים המרהיבים מעולם העיצוב בארץ ובעולם. אחד מהבלוגים האלו הוא "הביתה", המתארח גם באתר living ומספק הצצה לבתים מיוחדים ברחבי הארץ. בימים אלו שוקדות מנהלות הבלוג, עדי, תמר ודנה על תערוכת צילומים אינטימיים שצילמו בבתיהם בלוגריות נבחרות מישראל. 

עוד באתר לעיצוב הבית: 

נעים להכיר

"אנחנו חייבות להודות שהופתענו מהפרגון ההדדי, משיתופי הפעולה הרבים שמתקיימים כל הזמן והופכים רעיונות ויוזמות שונות לפרויקטים משותפים שבהם כל בלוגרית הביאה את הכישרון והאמירה שלה לתוך משהו אחד גדול ומגוון יותר", מספרות בנות "הביתה" על ההשראה לתערוכה. "צילמנו יותר משישים בתים במהלך השנים, זכינו לבקר בבתים של חלק מהבלוגריות שמציגות בתערוכה, ועדיין מרתק בעינינו להיכנס אל מאחורי הקלעים של הכתיבה והיצירה של חברותינו הבלוגריות. לראות את הסביבה שבה הן יוצרות ואת החומרים שמהם הן שואבות השראה"

בתי בלוגריות (צילום: עידו לביא)
הסטודיו שמציג את התערוכה | צילום: עידו לביא

בתי בלוגריות (צילום:  עידו לביא)
עולם שנפתח על כל קסמו | צילום: עידו לביא

נכנסים לבית של: נבחרת הבלוגריות  

שרית נובק: "מיס פטל", בלוגרית, אם ל-3, יוצרת, מעצבת ואופה אל תוך הלילה.
לבלוג מיספטל שותפות שרית נובק וסתיו גרושקביץ. בבוקר הן הייטקיסטיות, אחרי הצהריים אמהות, ובערב עקרות בית נואשות. בין לבין הן מנסות להכניס איזו משימה קטנה בשביל עצמן, משהו קטן לנפש. הבלוג מיספטל עוסק באימהות, יצירה ומה שביניהן.
"אני סורגת המון. המון. התחלתי לפני כארבע שנים, כשהאמצעית נולדה, והתאהבתי. מאז אני מחזיקה מסרגה כמעט כל יום, תמיד יש לי מסרגה וחוט בתיק, בכל רגע נתון אני באמצע פרויקט. זהו קומץ קטנטן(!) מהמון כריות שהצטברו אצלי בבית בעקבות התחביב".

בתי בלוגריות (צילום: שרית נובק)
הבית של שרית נובק - מיס פטל | צילום: שרית נובק

ליטל מרדכי: "little whell", בלוגרית, צלמת מוצר ולייף סטייל.
"משפחה, שקט, נוסטלגיה ועתיד הם הבית שלי. באופן לא מפתיע כל אחד מהאלמנטים הללו מקבל ביטוי ויזואלי בדקורציה של הבית שלי. נוכחות של צבע לבן יחד עם מרקמים של עץ וטקסטיל, בשילוב של אוצרות מקרמיקה ונקודות של צבעוניות, משלימים פלטה סקנדינבית ויוצרים את הבית שמכיל את כל מה שאני אוהבת".

בתי בלוגריות (צילום: ליטל מרדכי)
הבית של ליטל מרדכי - little whell | צילום: ליטל מרדכי

אלישבע מנקין: "hook& loop", בלוגרית ומעצבת תעשייתית בוגרת בצלאל, בעלת המותג hook n'loop, גרה בדרום הארץ ומאמינה שעיצוב טוב מפשט את החיים ומוסיף להם חיוך וצבע.
"כילדה, מעולם לא גרתי באותה דירה יותר משנתיים. למרות זאת, לאורך השנים ולצד המעברים, תמיד היתה לנו בבית תחושה נעימה וביתית. המעברים התכופים בין שכונות, ערים וארצות לא שברו את רוחה של אמי, שהצליחה לייצר עבורנו בית לא על ידי קירות, אלא בעזרת חפצים שהיתה סוחבת איתה מדירה לדירה וממדינה למדינה. הקשר שלי לחפצים נוצר בזכות ילדות יוצאת דופן, וכך גם בחירת המקצוע שלי – מעצבת מוצר".

בתי בלוגריות (צילום: אלישבע מנקין)
הבית של אלישבע מנקין -hook& loop | צילום: אלישבע מנקין

מאיה רדזי: "מאיוק", בלוגרית, אמא לשניים, מעצבת גרפית ביום ואת כל השאר מעצבת בלילה.
"הבית שלנו משקף את מי שאנחנו, את איפה שביקרנו ואת הדברים והסגנון שאנחנו אוהבים. אנחנו אספנים כפייתיים, ומעצם היותנו אנשים יוצרים, אנחנו משדרגים ובונים הרבה בעצמנו, לאט לאט, בזמן ובתקציבים שמתאימים לנו. אני מכורה לטקסטיל של הבית, לשינויים ושילובים. אין סוף לסידור הבית, ותמיד יהיה מה לעשות בו. זה חלק מהכיף של לחיות בו".

בתי בלוגריות (צילום: מאיה רדזי)
הבית של מאיה רדזי – מאיוק | צילום: מאיה רדזי

בתי בלוגריות (צילום: מאיה רדזי)
צילום: מאיה רדזי

אפרת יפה: "קפה ויפה", בלוגרית, מייסדת ועורכת את מגזין הלייף סטייל "קפה ויפה", בעלת סטודיו למיתוג ותוכן, מתגוררת עם ארבעת ילדיה בפינה מיוערת ושוקקת פיות בירושלים.
"בית בשבילי הוא חלל המצליח לאזן בין היסטוריה, יחסים ורגשות. כאשר אלה מגיעים לידי ביטוי בחלל, בדיוק במינון הנכון, התוצאה היא אסתטיקה הרמונית מזמינה עם ממד נעים של עומק ונוכחות ברורה של קול אישי... הבלוג מהווה את המקום הרוחני הזה לנשמה היוצרת ששוצפת בלבו של כל בלוג. בכך דומה הבלוג, יותר מכל ל... בית". 

בתי בלוגריות (צילום: אפרת יפה)
הבית של אפרת יפה – קפה ויפה | צילום: אפרת יפה

בתי בלוגריות (צילום: אפרת יפה)
צילום: אפרת יפה

אורלי אלקלעי: "רוקמת החלומות", בלוגרית, עוסקת בשווק וצילום, אמא לשלושה, חושבת ומאמינה שחלומות מתגשמים. אבל לא פחות מהגשמת חלומות, חשובה גם הדרך. לרקום, לחשוב ולדמיין את החלום.
"בית מבחינתי הוא הנקודה שבה משפחתיות וזוגיות, עיצוב ופרקטיות נפגשים. המקום שבו אני מרגישה הכי אני. שבו שומעים צחוק של ילדים לצד רעש של טלוויזיה, חיבוק של בעלי, מוזיקה, בלגן ונביחה של כלב. זה המכלול שגורם לי לחייך ולהרגיש שאני בבית".

בתי בלוגריות (צילום: אורלי אלקלעי)
הבית של אורלי אלקלעי – רוקמת החלומות | צילום: אורלי אלקלעי

אורית זילברמן: "טווילינגן", בלוגרית ,יזמית ומעצבת, אמא לשלושה, בעלת המותג טווילינגן, מאמינה בעיצוב מלא שמחת חיים וצבע.
"הסטודיו הוא חלק מהבית – לא לכל אחד זה מתאים, אבל בשבילי לעבוד מהבית זו פריבילגיה אדירה. אני יורדת בבוקר שמונה מדרגות ומגיעה לעבודה".

בתי בלוגריות (צילום: אורית זילברמן)
הבית של אורית זילברמן – טווילינגן | צילום: אורית זילברמן

דנה ישראלי: בלוגרית, יזמית ומעצבת, צלמת, בעלת סטודיו לסדנאות בוטיק, אמא לשתיים, כותבת הספר "סדנא פרטית עם דנה ישראלי" ומפיקת המגזין "wow to".
מחדר השינה שלי, מדף ספרים עם מנורה שנבנתה על ידי, ליד וילון שתפרתי מחלקי מפות קרושה ורקמות שאספתי.

בתי בלוגריות (צילום: דנה ישראלי)
הבית של דנה ישראלי | צילום: דנה ישראלי

בתי בלוגריות (צילום: דנה ישראלי)
צילום: דנה ישראלי

עפרה רון מזור: "פטיט", בלוגרית, מעצבת בוגרת בצלאל, בעלת סטודיו "petit – מטבחים לילדים", ואמא לשלושה ילדים. "מטבח, מרכז הבית, מלאות של צבע, ריחות, צחוק והמולה. גם כאוס הוא סוג של סדר".

בתי בלוגריות (צילום:  עופרה רון מזור)
הצצה לחדר השינה של עופרה | צילום: עופרה רון מזור

יונית צוק: עובדת בסלונה והבלוגריסטית, בלוגרית, חוקרת בלוגים, מרצה, קופירייטרית, אמא לשתיים ומכורה לאינטרנט. "לאחרונה אני מרגישה דיסוננס בין המציאות שבה אני מצטיירת לאחרים ובין המציאות שבה אני חיה. מרגישה דיסוננס בין השעות המתות של היום, שבהן אני חושבת מה להכין לצהריים ובסוף שוב אוכלת סנדוויץ' פסטרמה, ובין השעות המטורפות של העשייה הלילית שלי, שעת הפוריות היצירתית. דיסוננס בין העיסוק המדהים שבו אני עוסקת – ייעוץ וליווי לבלוגריות בעלות עסקים בתחום הלייף סטייל, ובין היכולת האישית שלי להוציא דבר מה נפלא תחת עשר אצבעותי השמאליות (פרט לכתיבה, את זה אני משאירה אצלי כיתרון, כתשוקה). ועם זאת, צילמתי את שולחן העבודה שלי, פעמיים".

בתי בלוגריות (צילום: יונית צוק)
הבית של יונית צוק | צילום: יונית צוק

.איילת לנדאו: "לולה", בלוגרית, מעצבת בתים, צלמת, אמא ובעיקר עוסקת בגוני הרגש
"חייתי בהרבה בתים פיזיים, בהרבה ערים, בהרבה ארצות. ישנתי בהרבה מיטות ומחוץ לחדרי השינה שלי" השתקפו נופים שונים ומגוונים. בית בשבילי הוא זיכרון. זיכרונות. בית הוא קולות, טעמים, תחושות, מחשבות. בית הוא ריח של לחמניות טריות של אמי, בית הוא חיבוק משותף במיטה עם בני הקטן ובן זוגי, בית הן דמעות של געגוע לאנשים שכבר אינם, בית הוא המון סיפורים קטנים שמתחברים לסיפור אחד. 

בתי בלוגריות (צילום: איילת לנדאו)
"בית הוא זיכרון". פינת העבודה של איילת לנדאו | צילום: איילת לנדאו
בתי בלוגריות (צילום: איילת לנדאו)
הבית של איילת לנדאו | צילום: איילת לנדאו
שלי גרוס:
 "המלבישה", בעלת הבלוג המלבישה, כתבת האופנה של "ידיעות אחרונות" ואמא לשניים.
"אי אפשר לכתוב בלי לקרוא. אני לא יכולה לכתוב בלי לקרוא. ואם ממש לדייק, אני לא יכולה לכתוב בלי לקרוא את נורה אפרון".
בתי בלוגריות (צילום: שלי גרוס)
הבית של שלי גרוס – המלבישה | צילום: שלי גרוס

בתי בלוגריות (צילום: שלי גרוס)
צילום: שלי גרוס

ריי שגב: בלוגרית, דוגמנית, שגרירה של דימוי גוף חיובי ויזמית שפועלת בתחום האופנה למידות גדולות.
"אני בכלל מגיעה מתחום העיצוב, למדתי עיצוב תפאורה ותלבושות ועבדתי בקולנוע ובטלוויזיה כשבע שנים. כמו נשים רבות, לא אהבתי את הגוף שלי והייתי מנותקת מהנשיות שלי, העדפתי את המקום הבטוח של מאחורי הקלעים בעבודה שלי וגם בחיים הפרטיים התחבאתי. ב-2009, עם מהפכת המידע, הגעתי להבנה שהיום יותר מבכל תקופה אחרת, יש לכל אחת ואחד את הלגיטימציה להיות מי שהוא, זה נכון לגבי מקצוע, עיסוק, תחביב או דרך חיים, וזה נכון גם לגבי איך שאנחנו נראים ומידת המכנסיים שלנו. ברגע שנפל לי האסימון הזה שהבחירה של 'לאהוב את עצמי' נמצאת – רק – אצלי, עולמי התהפך וכל מה שעניין אותי היה רק להעביר את הקונספט הזה הלאה".

בתי בלוגריות
הבית של ריי שגב

בתי בלוגריות (צילום: עפרה רון מזור)
"הבחירה לאהוב את עצמי, רק אצלי" | צילום: עפרה רון מזור

התערוכה תתקיים בסטודיו לצילום אופנה ברחוב סלמה 46, קומה שנייה. פתיחה: ה' 11.9, 20:00. ו' 12.9, 15:00-9:00.

במדור הקודם: איך מעצבים בית מושלם כשאת אמא לחמש בנות קטנות?
לכל המדורים הקודמים