הגה מוריס היא בלוגריסטית נורבגית שמתגוררת בסקוטלנד עם בעלה ובנה. לפני שעברו לסקוטלנד – ממש לא מזמן – חיו במשך תשע שנים באנגולם, עיר בדרום מערב צרפת. ועל התקופה ההיא אנחנו רוצות לדבר. או יותר נכון, על הבית המקסים והאישי שבו התגוררו, שבו עיצוב אקלקטי חכם, רגיש ומאופק.

עוד באתר לעיצוב הבית:

Screen_shot_2014-09-26_at_20.16.08 (צילום: Marcus Harvey)
עיצוב אקלקטי חכם, רגיש ומאופק | צילום: Marcus Harvey
הגה מוריס, ספה (צילום: Marcus Harvey)
ספת רי"ש עכשווית לצד שולחן קפה וינטאג' | צילום: Marcus Harvey
הגה מוריס, סלון (צילום: Marcus Harvey)
פינה נעימה לקריאה. שטיח מיוחד, כורסת עור רבת שנים ומרופטת מעט ושולחן קפה | צילום: Marcus Harvey
ליהנות מהתהליך

אחרי שרכשו את הבית הישן באנגולם, הבינה הגה כי לא נשאר תקציב גדול לשיפוץ ולעיצוב, אבל זה לא ממש הטריד אותה, להפך, היא מעידה כי היא נהנתה מהתהליך, וחוץ מזה התוצאה ייחודית יותר. בעזרת הרבה צבע ומציאות יד שנייה, היא יצרה בית בעיצוב אקלקטי, מזמין ונוח.

הבית המקורי בנוי מארבעה חדרי שינה ושני חדרי אמבטיה. הרצפה מחופה באריחים לבנים פשוטים שמאפיינים את הבתים הישנים באזור. בהתחלה חשבה הגה להחליף את האריחים, אבל היא השתכנעה לא לשנות את הרצפה והסבירה: "אחרי שגרנו במשך שנה באסם ישן וקר, רצינו בית חם. ברצפת הבית הזה מותקנת מערכת לחימום רצפתי. עשינו בחוכמה שהקשבנו לרצף ולחשמלאי, כי עכשיו הבית נעים וחמים".

את אחד מחדרי השינה הם הסבו לחדר עבודה. החדר בהיר, והגה בחרה לשמור על הבהירות ולהדגיש אותה בפריטים שחורים: כיסא איימס, וילון, סולם למגזינים, מנורות שולחן, קופסת פח צבועה בשחור ולוח שנה ענקי משלימים את המראה התעשייתי ושומרים על פלטה של שחור ולבן עם תוספת חמימה של עץ. אהבנו במיוחד את השטיח הלבן הפשוט עם הגימור של דיפ דיי בשחור.

הגה מוריס, שולחן עבודה (צילום: Marcus Harvey)
אחד מחדרי השינה הוסב לחדר עבודה | צילום: Marcus Harvey
הגה מוריס, פינת עבודה (צילום: Marcus Harvey)
הבהירות הודגשה בפריטים שחורים | צילום: Marcus Harvey

הגה מוריס, ארונית (צילום: Marcus Harvey)
הרבה צבע ומציאות יד שנייה | צילום: Marcus Harvey

תמהיל מדויק של אהבות

בסלון הגה נשארה נאמנה לסגנון הייחודי לה של ערבוב סגנונות שיוצר את התמהיל המדויק של מה שהיא אוהבת. ספת רי"ש עכשווית לצד שולחן קפה וינטאג', שמוצב על שטיח פסים פשוט וקלאסי. "אני לא מאמינה בלקנות את כל מה שאתה צריך בפעם אחת. זה יותר מרגש למצוא דברים אחרים ממה שלכולם יש".

באזור אחר של הסלון יצרה הגה פינה נעימה לקריאה. שטיח מיוחד, כורסת עור רבת שנים ומרופטת מעט ושולחן קפה מוסיפים חום וצבע לחלל. על קיר אחד הגה בחרה להדביק טפט כהה, ועל הקיר השני השעינה תמונה גדולה עם דוגמה גיאומטרית פשוטה שהיא יצרה.

המטבח הוא מטבח איקאה. אנחנו אוהבות מאוד לראות איך הופכים מוצר מפס ייצור המוני למשהו אחר לגמרי – ייחודי רק לבית הזה. ראינו לא מעט דוגמאות לכך בבתים שונים במהלך השנים, ומדי פעם אנחנו נכנסות לפינטרסט של ikea-hacks כדי לקבל השראה. במבט ראשון וגם בשני במטבח של הגה לא רואים איקאה, אלא מטבח בהיר ונעים לעין, לא מתאמץ, עם ניחוח של בית ישן ומשפחתי. כאשר נכנסו לבית הגה הרגישה שחלל המטבח כהה מדי, ולכן לקחה הרבה צבע לבן והחלה להבהיר בו חלקים מסוימים (למשל גב הארון האפור נצבע בלבן). גם פה פלטת צבעים הדוקה עם פריטים בודדים בירוק שמדגישים אותה. האותיות על המקרר נצבעו, ובעזרת מעט דבק חם ומגנט הפכו למגנטים מקוריים ואלמנט משחק שמוסיף יופי והומור. שולחן אוכל וינטאג' ואוסף כיסאות יד שנייה ואיימס יוצרים תמהיל נקי ומאוורר עם חמימות של עץ ישן בשולחן ובקורות העץ על התקרה.

הגה מוריס, מטבח (צילום: Marcus Harvey)
מטבח בהיר ונעים לעין, לא מתאמץ | צילום: Marcus Harvey
הגה מוריס, פינת אוכל (צילום: Marcus Harvey)
פינת האוכל. שולחן אוכל וינטאג' ואוסף כיסאות יד שנייה ואיימס יוצרים תמהיל נקי ומאוורר | צילום: Marcus Harvey

הגה מוריס, מקרר (צילום: Marcus Harvey)
פריטים בודדים בירוק | צילום: Marcus Harvey

מינון נכון של צבעוניות

גם בחדר השינה קיר אחד מחופה בטפט, כמו בסלון, ויוצר המשכיות וקשר בין שני החללים. גב המיטה שופץ ונצבע למראה שאבי שיק לבן, וכך גם הקונסולה, העשויה מחלק של שולחן אוכל שחובר לקיר. הגה מצאה את המנורה העומדת מיד שנייה. לאחר שהסירה את כיסוי האהיל, צבעה אותו בזהב והעמידה אותו לצד המיטה.

בניגוד לשאר חדרי הבית, החדר של בנה, מגנוס, מלא צבע. ריבוע צהוב גדול מאיר את החדר ומשתלב בצורה נפלאה עם הכחול והירוק של כוורות המשחקים והספרים. החדר מכיל את הצבעוניות העזה הזאת בזכות מינון נכון בינה ובין הקירות הלבנים, רצפת העץ וטקסטיל עם נגיעות של צבע אפור.

תודה רבה לאפרת יפה מ"קפה ויפה" שסיפרה לנו על חברתה הנורבגית ועשתה בינינו את הקישור המשמח, ותודה גדולה להגה שהסכימה לשתף אותנו. הבלוג של הגה מוריס מועמד בתחרות היוקרתית AMARA בין בלוגים העוסקים בעיצוב פנים. אם אהבתם, אתם מוזמנים להצביע ולהשפיע.

הגה מוריס, חדר שינה (צילום: Marcus Harvey)
חדר השינה. גב המיטה שופץ ונצבע למראה שאבי שיק לבן | צילום: Marcus Harvey
הגה מוריס, חדר ילדים (צילום: Marcus Harvey)
חדר הילדים הצבעוני | צילום: Marcus Harvey
הגה מוריס, ספרייה (צילום: Marcus Harvey)
כוורות המשחקים והספרים | צילום: Marcus Harvey
הגה מוריס, חדר רחצה (צילום: Marcus Harvey)
חדר הרחצה | צילום: Marcus Harvey

הגה מוריס, דלת (צילום: Marcus Harvey)
צילום: Marcus Harvey

במדור הקודם: איך נראה בית של בלוגרית עיצוב
לכל המדורים הקודמים