אם קישוט הסוכה לא הוציא מכם את הצד היצירתי, ייתכן שהפרויקטים הבאים יגרמו לכם להושיט יד לכלי העבודה והצבעים. רגע לפני שאתם ניגשים לפחי המיחזור עם בקבוקי היין הרבים שהתאספו אחרי שאירחתם את המשפחה והחברים, תשקלו לצאת לפרויקט מהמם בעזרת בקבוקי היין המשומשים כך שבחג הבא תוכלו להשוויץ בפני המשפחה.

עוד באתר לעיצוב הבית:

נסר ורחץ: מחזיק ביצה

בבלוג הגרמני Nur Noch מאוד אוהבים פרויקטים של עשה זאת בעצמך מבקבוקי יין משומשים. כדי להכין את מחזיק הביצה החמוד שבתמונה, עליכם להתאמן ראשית בלחתוך בקבוקי יין, משהו שנשמע מסובך אבל למעשה לא כזה מורכב. את ההוראות המדויקות תוכלו למצוא באנגלית בפוסט שהועלה לבלוג. אחר שתרגלתם את הנושא תוכלו להתפנות ליצירת מחזיק הביצה. תזדקקו לבקבוקי יין עם תחתיות קעורות. כדי שיהיה אפשר לרחוץ את מחזיקי הביצה, השתמשו בצבעים המיועדים לצביעה על זכוכית או פורצלן. צבעו כרצונכם את הבקבוקים שחתכתם על פי ההוראות בפוסט ותנו לצבע להתייבש. אפשר גם להכניס לתנור כדי לדאוג שהצבע יתייבש כראוי.

שימוש חוזר לבקבוק יין,מחזיק ביצה
מחזיק ביצה | צילום: nur-noch.blogspot
שימוש חוזר לבקבוק יין,מחזיק ביצה
השתמשו בצבעים המיועדים לצביעה על זכוכית או פורצלן | צילום: nur-noch.blogspot
שימוש חוזר לבקבוק יין,מחזיק ביצה
תזדקקו לבקבוקי יין עם תחתיות קעורות | צילום: nur-noch.blogspot

תשאירי לי פרח: אגרטלים

הפרויקט המקסים הבא הוא פרי יצירתה של הבלוגרית הספרדייה מ-La Chica de la Casa de Caramelo שלקחה רעיון מפוסט של מרתה סטוארט על יצירת אגרטלים מבקבוקי יין ובקבוקי זכוכית בגדלים שונים. השלב הראשון הוא לרחוץ כמה בקבוקי יין וזכוכית במים ובסבון ולתת להם להתייבש. אז יש לערבב צבעי אקריליק יחדיו כדי להגיע לגוונים הרצויים. הוסיפו לצבעים מעט מים כך שיוכלו לזרום בקלות בתוך הבקבוקים, אבל אל תגזימו כדי שלא יהיו מימיים מדי. שפכו את הצבע הנבחר לתוך הבקבוק (בקבוק גדול זקוק ל-80-100 מ"ל צבע) וערבבו אותו כך שיכסה את כל הבקבוק. אז שפכו את שארית הצבע החוצה והניחו לבקבוק להתייבש כשהוא עומד זקוף למשך שעה. בתום השעה נקו את שאריות הצבע מהקצוות והניחו לו להתייבש במשך כמה ימים. כדי להניח בתוך הבקבוקים המוכנים פרחים, עליכם להשתמש בצינוריות מפלסטיק כדי שהאגרטלים לא יירטבו והצבע ייהרס. אפשר להשיג את הצינוריות בכל משתלה ולהכניס לתוכה פרחים שיקשטו את האגרטלים החדשים שלכם.

שימוש חוזר לבקבוק יין, אגרטלים
אגרטלים מקסימים | צילום: lachicadelacasadecaramelo
שימוש חוזר לבקבוק יין, אגרטלים
עליכם להשתמש בצינוריות מפלסטיק כדי שהאגרטלים לא יירטבו והצבע ייהרס | צילום: lachicadelacasadecaramelo
שימוש חוזר לבקבוק יין, אגרטלים
שפכו את הצבע הנבחר לתוך הבקבוק | צילום: lachicadelacasadecaramelo

לקדוח שרשרת: גוף תאורה

זהו פרויקט מקסים של אמנדה וורייט (Amanda Wright), הבלוגרית של Wit and Whistle, שמספרת שבעקבות ביקור ביקב החליטה ליצור משהו מבקבוק היין הריק במקום לזרוק אותו לפח המיחזור. תזדקקו לבקבוק יין ריק, מקדחה, משקפת בטיחות וכפפות למקרה שהבקבוק יישבר, ברגים למקדחה בגודל של 1.30 ס"מ, מסקינטייפ ורצועה קצרה של מנורות קטנות עם תקע רק בקצה אחד.

כעת, לעבודה ולמלאכה: רחצו את בקבוק היין והסירו את התוויות, הניחו חתיכת מסקינטייפ על הבקבוק היכן שתרצו לקדוח את החור עבור הכבל. המסקינטייפ שומר על המקדחה מלהחליק על הזכוכית. שימו את הכפפות והמשקפות והתחילו לקדוח. אל תקדחו בחוזקה שמא הבקבוק יתנפץ. הקדיחה לוקחת הרבה זמן ועליכם להיות סבלניים (לאמנדה לקח חצי שעה). אחרי שקדחתם את החור רחצו את שאריות הזכוכית מהבקבוק והניחו לו להתייבש. בזהירות השחילו לתוכו את שרשרת המנורות הקטנות, והרי לכם מנורה מהממת וייחודית.

שימוש חוזר לבקבוק יין, אור
בקבוק מאיר. רעיון שהגיע אחרי ביקור ביקב | צילום: witandwhistle.com

שתילים שתויים: אגרטלים

אמנם לא מדובר בפרויקט עשה זאת בעצמך, אבל ליצירתים מביניכם בהחלט מדובר ברעיון שתוכלו לנסות לשחזר בבית. על ערכת השתילים לגינה העשויים מבקבוק יין חצוי למחצה אחראית החנות באטסי Bottle Gardens. מדובר בפריט מעשה יד המכיל שתיל מבקבוק יין, שלוה צמחים בשרניים חיים, אדמה, פקק, מעמד לפקק ואריזה עמידה. מדובר בשתילים ממוחזרים שאינם זקוקים להרבה טיפול. מחיר: 134 שקל, להשיג: Etsy.

שימוש חוזר לבקבוק יין, שתילים
עציצי בקבוק. לא תצטרכו להשקיע בהם | צילום: etsy
שימוש חוזר לבקבוק יין, שתילים
רעיון שתוכלו לנסות לשחזר בבית | צילום: etsy
שימוש חוזר לבקבוק יין, שתילים
צמחים בשרניים חיים, אדמה, פקק, מעמד לפקק ואריזה עמידה | צילום: etsy

מטפסים על הקירות: מדפים

Ten Green היא מערכת מדפים מודולריים שנבנתה מחומרים ממוחזרים. את האבטיפוס בנו ב-Coach HouseTrust בסקוטלנד בעזרת בקבוקים ממוחזרים ועצים מאתרי בנייה. כדי ליצור קומה אחת של מערכת מדפים תזדקקו לארבעה בקבוקי יין, עדיף שכולם יהיו באותו הגובה והצורה, שני קרסים ושני לוחות מעץ. ראשית רחצו את הבקבוקים במים חמים וסבון. אל תקדחו את החורים דרך המדף התחתון עד הסוף אלא מהמדף התחתון עד חצי העומק. זה יאפשר למדפים לנוח על החלקים העליונים של הבקבוקים. הבריגו את הקרסים חצי הדרך בין החורים בכל צד, ואז הניחו את הבקבוקים מעל לחורים של המדף התחתון. הניחו בעדינות את החלק העליון של המדף מעליהם והשחילו את הצוואר של הבקבוקים דרך החורים של המדף העליון. אז התאימו את החלק התחתון של הבקבוקים למדף התחתון. לקבלת פרטים נוספים על הפרויקט ולמקרה שתרצו להוסיף מדפים נוספים, היכנסו להוראות השלמות ב-Instructables.

שימוש חוזר לבקבוק יין, מדפים
מדפים מבקבוקים ועץ | צילום: instructables
שימוש חוזר לבקבוק יין, מדפים
ידידותי וייחודי | צילום: instructables