מעצבת הפנים עדי קליין מתגוררת עם בעלה ושלושת בניהם (יונתן, תום ואיתי) בהרחבה בקיבוץ שריד שבעמק יזרעאל. בבית שתי קומות – קומת הקרקע משמשת למגורי המשפחה ובקומה העליונה נמצא הסטודיו של קליין. במשך שנים הבנים חלקו חדר גדול למדי, ששטחו 18 מ"ר. כשיונתן היה בן 11 הוא עבר לחדר משלו בממ"ד, ששימש עד אז כחדר אורחים, ושני אחיו המשיכו לגור ביחד בחדר הגדול.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> כבשה את הרשת: השיטה הקלה לניקוי האמבטיה

>> הכי יפה בחוף, בדוק: המתנפחים השווים של הקיץ

בשנה שעברה ביקשו גם תום ואיתי לקבל כל אחד חדר משלו. "במקום עוד קייטנה ישבנו בקיץ על לוחות השראה ועל רעיונות להפרדה כדי ליצור להם חלל מושלם לשנה החדשה", מספרת קליין. בהתחלה הם חשבו לתכנן מחיצה שתחלק את החדר, אך הגיעו למסקנה שהתוצאה תיצור תחושה של חלל צפוף וקטן. כך עלה הרעיון שההפרדה בין האזור של תום לאזור של איתי תהיה מבוססת על גובה, ונבנתה במה שתוכננה במיוחד בשביל המיטה של תום בן ה-12 (עם מקום לאחסון מתחתיה). המיטה של איתי, שנמצאת נמוך יותר, וכן הארון – שניהם נבנו במיוחד לחדר - נשארו ללא שינוי.  

חדר ילדים, עיצוב עדי קליין, אחרי (צילום: שירי גולדשטיין פיקס)
הרשת יוצרת תחושת הפרדה | צילום: שירי גולדשטיין פיקס

חדר ילדים, עיצוב עדי קליין, אחרי (צילום: שירי גולדשטיין פיקס)
לוח חורים ומקומות אחסון מתחת למיטה | צילום: שירי גולדשטיין פיקס
חדר ילדים, עיצוב עדי קליין, אחרי (צילום: שירי גולדשטיין פיקס)
צילום: שירי גולדשטיין פיקס

חדר ילדים, עיצוב עדי קליין, אחרי (צילום: שירי גולדשטיין פיקס)
החלק של איתי. המיטה והארון נשארו ללא שינוי | צילום: שירי גולדשטיין פיקס

החדר עוצב בהשראת הכדורגל, מכיוון שתום הוא שוער בקבוצת הילדים של מכבי חיפה ואיתי אוהד שרוף של ריאל מדריד. ברוח זו נתלתה בין המיטות רשת כדורגל. "אמנם הרשת מחוררת ולא יוצרת חיץ של ממש, אבל היא יוצרת תחושת ספייס נפרד שהיתה חשובה לנו כדי להאריך את השהות המשותפת באותו חדר", מסבירה קליין. מעל מיטתו של איתי נתלה לוח מחורר (פג בורד) קטן (סטודיו דפני, 500 שקל) ועליו נתלו פריטים של הקבוצה האהובה עליו. על קיר נוסף הותקן לוח מחורר גדול יותר ועליו מדפים, והוא משמש את תום להצגת דברים שהוא אוהב ותליית חפצים שונים כמו תיק בית הספר, כובעים וצעיפי כדורגל.

חדר ילדים, עיצוב עדי קליין, לפני (צילום: עוזי פורת)
החדר לפני השינוי | צילום: עוזי פורת

_OBJ_OBJ

_OBJ

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

בעתיד, אומרת קליין, הקומה השנייה תשמש כיחידת הורים ובקומת הקרקע יתפנה חדר נוסף כך שלכל ילד יהיה חדר משלו. בשלב זה, כשהחדר ישמש ילד אחד בלבד, הבמה תמשיך לשמש כמשטח שינה ולמטה תהיה פינת לימודים. 

תכנון: עדי קליין - סטודיו דולו

נגרות: כ-20,000 שקל, נגר בכפר