בין אם אתם מחפשים אהבה, או שאתם מתחזקים מערכת יחסים, חשוב לדעת - לפי תורת הפנג שואי: סביבת המגורים שלכם משפיעה על חיי האהבה באופן ישיר. חדר השינה שלנו אומר כל כך הרבה על הלך רוחנו, ועל איך אנו רואים את עצמנו. מעבר להיותו שיקוף עבורנו, הוא גם אקטיבי ומשפיע עלינו באופן יומיומי. סביבה יכולה להיות מעוררת ומגרה, או לחילופין מרגיעה. במקרה הפחות טוב, חדר שינה עגמומי יכול לעורר תחושת בדידות וניכור.

היכנסו למדריך המלא לעיצוב חדרי שינה

סגול בחדר השינה (צילום: 79ideas org)
הבית משתגע מאהבה. עיצוב לזוגיות | צילום: 79ideas org

למחפשים אהבה: האם החדר שלך מוכן לשני אנשים?

אנשים שמבקשים להכניס אהבה חדשה לחייהם, צריכים לפנות מקום לאהבה במרחב האישי שלהם. השיר של ברי סחרוף, "מפנה מקום לכפכפים שלך", מחדד את המסר הזה. לפנות מקום בארון, ולהשאיר כמה קולבים ריקים עבור מישהו שיצטרך אותם בקרוב. הרעיון הוא לפנות מקום לאנרגיה חדשה.

כשאנו מפנים מקום פיזי לאדם נוסף שנרצה לחלוק עמו את הבית ואת חיינו, אנו משדרים לעולם כי אנו מוכנים לזוגיות חדשה. אנחנו מפנים לה מקום והיא יכולה להיכנס אל חיינו. אנו מוכנים לקבל אותה. כל כך פשוט וכל כך עוצמתי. מאותה הסיבה תמיד יש למקם מיטה זוגית באופן כזה שניתן יהיה לגשת אליה ולרדת ממנה משני הצדדים. לעולם לא להצמיד את אחד מצדי המיטה לקיר – מיקום נפוץ אגב, אצל רווקים ורווקות רבים שביקרתי בביתם.

במידה וסיימתם קשר זוגי ממושך או שאתם אחרי גירושין, פנו את חדר השינה מכל חפץ ששייך או מזכיר לכם את מערכת היחסים הקודמת. פנקו את עצמכם בסט מצעים חדש, החליפו מזרן, אווררו את החדר ורעננו אותו לקראת פרק חדש בחיים.

מצעים צבעוניים (צילום: madebygirl blogspot com)
אל תצמידו את המיטה לקיר | צילום: madebygirl blogspot com

פנו מקום לאהבה: משני צדי המיטה

גם עבור אלו שנמצאים במערכת יחסים טובה ובריאה, חשוב למקם את המיטה באופן ששני הצדדים פנויים ומאפשרים גישה. באופן דומה, במידה ומחליטים להשתמש בשידות לצדי המיטה, מומלץ להשתמש באחת לכל צד. אין צורך שהן תהיינה זהות במראן או בגודלן, כל עוד מתקבלת תחושת איזון. עיצוב מאוזן והרמוני ישדר גם שוויוניות ופתיחות במערכת היחסים. הסמליות היא שם המשחק, והסמלים הם אלו שפועלים עבורנו באופן יומיומי בתת מודע ומשפיעים על תפיסת העולם שלנו.  

למרות שנחמד לראות עם הכניסה לחדר השינה מיטה גדולה ומזמינה, רצוי להמנע ממיקום המיטה מול דלת הכניסה. כמו כן, אני ממליצה על בחירת מיטה עם לוח ראש מיטה שמעניק תמיכה ותחושת בטחון.

חדר השינה צריך להיות מסודר ולאפשר תנועה חופשית במרחב. זה המקום להתנתק מהעבודה – להשאיר את המחשב והניירת מחוץ לחדר. ואם אתם מצליחים. אז גם את הסמארטפון.

כתום בחדר השינה (צילום: heartbeatoz tumblr com)
לפנות מקום לעוד אדם בחיים | צילום: heartbeatoz tumblr com

אין תמונה
תחושת איזון וסימטריה, מרחב חופשי וזורם. רשת כרמל

הוסיפו סמלי זוגיות: תמונה משותפת או כפיות על הקיר

קשטו את האזור האינטימי שלכם בבית בסמלי זוגיות. אחד הסמלים המוכרים ביותר הוא של זוג פסלוני ברווזי מנדרין. ברווזי המנדרין ידועים ביכולת לשמר זוגיות ארוכה. הם נותרים נאמנים לבני זוגם כל חייהם.

בחרו סמל לזוגיות, בתמונה, פסלונים, שיר או מכתב אהבה שקיבלתם או שמעורר בכם השראה ורומנטיקה ומקמו אותו במקום נראה לעין בחדר השינה. תמונה משותפת עם בן הזוג מרגע מאושר יחד, יכולה בהחלט להוות ביטוי לכך. אחד הסמלים האהובים עלי הוא זוג הכפיות, שמזכירים לי את תנוחת הכפית במיטה.

פלורליס פלקה עץ לב אדום (צילום: אבי ולדמן ולנטיין)
קשטו את הזור האינטימי בסמלי זוגיות. פלורוליס | צילום: אבי ולדמן ולנטיין
כפיות על הקיר (צילום: petekdesign-spooning-artwork)
צמד חמד כפיות. Petek design | צילום: petekdesign-spooning-artwork
ולנטיין (צילום: petekdesign-spooning-artwork)
על הקיר כמו במיטה. Petek design | צילום: petekdesign-spooning-artwork

חדר שינה (צילום: retro-bedroom-by-elif)
פסל של זוג אוהב יעורר השראה | צילום: retro-bedroom-by-elif

כוחן של מילים: אל תשכחו לומר שאתם אוהבים

פרחים מעוררים רגשות חיוביים בכל פעם שאנו רואים אותם. הם מקשטים את חיינו ומוסיפים צבע וחיוניות. למילים יש כוח רב - השאירו כרטיסי ברכה בו אתם מביעים את אהבתכם. עשו זאת כמה שיותר - לא צריך סיבה מיוחדת,  אין צורך להמתין ליום האהבה בשביל זה. את המחווה כדאי לתלות במקום שרואים אותה באופן יומיומי. המסר יעבור ויתקבל באהבה.

זר פור יו לולנטיין (צילום: דן לב)
דברי אליו בפרחים אדומים. זר פור יו | צילום: דן לב

זר ורוד (צילום: whiteonricecouple com)
תפתיע אותה עם זר ורוד | צילום: whiteonricecouple com

כיוון הרוח: השקיעו אהבה בכיוון דרום מערב 

לפי תורת הפנג שואי, האנרגיה שתומכת באהבה מגיעה מכיוון דרום מערב. לכן אם אנו רוצים לשמר מערכת יחסים קיימת או להזמין אחת חדשה - כדאי להתייחס לאזור הדרום מערבי בבית בכלל ובחדר השינה שלנו בפרט. לקראת ולנטיין אפשר לתת לחדר השינה שלנו התייחסות מיוחדת ולהכין אותו לקראת ערב רומנטי עם בן הזוג. ותכל'ס – ולנטיין זה רק תירוץ, אפשרי ומומלץ כל השנה.

טפט מעוטר (צילום: Eijffinger_BINDI)
צבעי אדמה יחזקו את אנרגיית הזוגיות | צילום: Eijffinger_BINDI
ולנטיין (צילום: yummyyummyclub ca)
הצבע הכתום מעורר אנרגיה מינית | צילום: yummyyummyclub ca

ספה כתומה (צילום: nirlat)
צבעים חמים מומלצים בכיוון דרום מערב | צילום: nirlat

כדי לחזק את אנרגיית הזוגיות בחדר ניתן לשלב בעיצובו צבעים חמים כמו צהוב, כתום, וצבעי אדמה. מקמו אגרטל עם פרחים טריים בצבעים אלו. הצבע הכתום הוא גם הצבע של צ'קרת המין, ושימוש בו בחדר השינה יעורר את האנרגיה המינית שלכם.

אין תמונה
השתמשו באנרגיית האש באמצעות נרות. צמר שטיחים יפים
קיר סגול (צילום: minimalisti com)
השתמשו בצבעי האש כמו סגול, אבל במידה | צילום: minimalisti com

ולנטיין (צילום: desiretoinspire net)
ובמצעים נעימים למגע | צילום: desiretoinspire net

בנוסף, ניתן להשתמש גם באלמנט האש לחיזוק האהבה והרומנטיקה. הדלקת נרות ליצירת אווירה, שימוש במצעים איכותיים ונעימים למגע, ושילוב של צבעים אדום, ורוד וסגול. עם זאת, לא כדאי להשתולל יותר מדי עם צבעי האש, אחרת לא תצליחו לישון טוב. חג אהבה שמח! 

במדור הקודם: איך לעצב חדר נעים ומרגיע לתינוק
לכל הכתבות במדור פנג שואי

מירב אייכלר, יועצת פנג שואי לחכמת הבית