יש כאלה שמעצבים אותו כיחידה מפוארת, אחרים אוהבים אותו קטן ואינטימי, ויהיו גם שיעדיפו אותו דווקא צבעוני. גם אם אתם מאלו ששוהים בו בעיקר לטובת שינה ומנוחה, חדר השינה

הוא החדר היחיד בבית שהוא שלנו בלבד, ולכן, מעבר לעובדה שהוא צריך להיות פונקציונלי ונוח, כדאי להשקיע בעיצוב ובסגנון, שינעים את שעות הבילוי ויעזור לנו לישון שנת ישרים. הנה שבעה סגנונות של חדרי שינה חלומיים. אתם מוזמנים לקבל השראה וכמה טיפים מהמומחים. 

היכנסו למדריך המלא לעיצוב חדרי שינה

האירופי: אווירה מלכותית

חדר שינה עם ניחוח קלאסי אירופי משדר אווירה מלכותית ומהודרת. "הסגנון הזה עובד טוב בחללים גדולים, כאשר התקרה גבוהה ומאפשרת תליית שנדליירים מרשימים ופאנלים מסוגננים", מסבירה האדריכלית  נירית פרנקל. החדר האירופי יכול לשלב בין הצורתיות הקלאסית לבין פרשנות צבעונית עכשווית. "הבחירה בצבעים טבעיים כמו שמנת ואפור שנוטה למוקה, תאפשר לחדר להיות מאוד נעים, חם ועכשווי", מוסיפה פרנקל.

חדרי שינה, נירית ושרה פרנקל (צילום: שי אדם)
שנדליר מרשים למראה מלכותי. עיצוב: נירית ושרה פרנקל | צילום: שי אדם

האקלקטי: מראה של מלון בוטיק

חדר שינה אקלקטי משלב בין חומרים וסגנונות. הדרך הנכונה ליצור את המראה היא כשהחלל בנוי בקווים ישרים ונקיים. "כאשר האדריכלות נקייה, שילוב של פרטי עיצוב אקלקטים אשר מחברים חומרים וסגנונות, יוצרים מראה חם ונקי כמו במלונות בוטיק", מסבירה המעצבת שרית קרפ, "אוסף החפצים השונים בתוך החלל הנקי יוצרים חדר אקלקטי, נעים ומלא אישיות".

"אקלקטי יכול לשלב בתוכו כמה סגנונות כמו רטרו, שאבי שיק ורומנטי", מסבירה המעצבת עמית גלאור "הרעיון הוא לתת לנפש להוביל אותך ולהציג אוספים שיכניסו חמימות לתוך החדר, צריך להתייחס למיטה כבסיס ולהוסיף חפצים אישים שונים".

חדרי שינה, שרית קרפ קרויטרו (צילום: אביעד בר נס)
מחברים חומרים וסגנונות ויוצרים מראה חם ונקי. עיצוב: שרית קרפ קרויטרו | צילום: אביעד בר נס
חדרי שינה, נורית קצרג'ינסקי (צילום: עמית גרון)
מודרני הולך עם עתיק. עיצוב: נורית קצרג'ינסקי | צילום: עמית גרון

חדרי שינה, תאורה רכה (צילום: sqezy.com)
קיר בטון משתלב טוב עם שטיח צבעוני | צילום: sqezy.com

רומנטי קלאסי: צבעוניות עדינה

הסגנון הרומנטי הרך משלב צבעוניות עדינה, כאשר לרוב הצבע השולט הוא לבן, עם שילובים עדינים של צבעי הפסטל. "צריך להיזהר כשמעצבים חדר שינה לבן", מסבירה גלאור, "חדר רומנטי הוא ברובו לבן וזה מצריך דיוק. החוכמה היא ליצור איזון מושלם בחומרים ובריהוט שישדר אווירה רומנטית ועדינה. "אני ממליצה להשתמש בטפט מאוד עדין בצבעי פסטל עדינים, בבדים רכים כמו תחרות ולשלב פרטי וינט'ג", מסכמת גלאור.

חדרי שינה, עמית גלאור (צילום: שי אדם)
חדר רומנטי הוא ברובו לבן. עיצוב: עמית גלאור | צילום: שי אדם

חדרי שינה, קרן ריהוט בוטיק
נגיעות של צבעי פסטל עדינים. עיצוב: קרן ריהוט בוטיק

המינימליסטי: אזורי אחסון נסתרים

המראה המינימליסטי נגזר מפילוסופית הזן שמטיפה ליצירת מרחב שקט, המאפשר התבוננות אל הנפש. הסגנון לא מתאים לכל אחד, בטח לא לאגרנים. הסוד הוא ליצור איזורי אחסון מוסתרים, להשתמש בחומרים טבעיים בעלי קווים פשוטים בגוונים ניטרליים. הסגנון המנימליסטי נמנע מקישוטיות יתר והוא מאופיין בקווים פשוטים ונקיים.

חדרי שינה, תמונות מעל המיטה (צילום: sqezy.com)
מרחב שקט מאפשר התבוננות אל הנפש. עיצוב מינימליסטי | צילום: sqezy.com

אין תמונה
חומרים טבעיים, קווים פשוטים. עיצוב מינימליסטי, רנבי הום קוטור

הרטרו: השראה מסרטים הוליוודיים

אם אתם חפצים בחדר שינה שישמש כתפאורה שתיקח אתכם אחורה בזמן, עיצוב חדר השינה בסגנון רטרו יעניק לכם מפלט מהמציאות המתקדמת. תוכלו להתרווח בו ולדמיין שחזרתם לשנות ה-50. שרית שי חי, שעיצוביה מתכתבים עם נוסטלגיה, והיא מקפידה לצקת בהם עכשוויות.

"חדרי השינה בסגנון רטרו משקפים תפיסת עולם עיצובית השואבת את השראתה מסרטים הוליוודיים ישנים", מסבירה שני חי. "אני ממליצה להשתמש בחומרים עכשווים ולהתכתב עם עולם הרטרו, כך שהתוצאה היא עדכנית ויוצרת חלל המקנה תחושה של דיס-אוריינטציה - מעין כניסה לעולם פרטי, מקדש. חווית עיצוב המקנה בטחון ומשרה נוחות ונועם".

חדרי שינה, מיטה כחולה (צילום: רוני כנעני)
נוסטלגיה עכשווית. סגנון הרטרו. עיצוב: שרית שני חי | צילום: רוני כנעני
חדרי שינה, משובץ (צילום: רוני כנעני)
עולם ישן עם קריצה לעתיד. רטרו, עיצוב: שרית שני חי | צילום: רוני כנעני

אין תמונה
מפלט מהמציאות, רטרו, טולמנס

הצבעוני: עדיפות לכחול

אם אתם אוהבים להעז ומתחשק לכם להתעורר עם הצבע האהוב עליכם, חדר שינה צבעוני הוא בשבילכם. קחו בחשבון מה כל צבע מסמל ואיך תבחרו להשתמש בו, אם תבחרו לצבוע את הקירות בצבע נועז, כדאי לשלב ריהוט בגוון רגוע. אם תבחרו לתת לו ביטוי בריהוט ובאבזור, צבעו את הקירות בגוון נטרלי. ואם אתם מתלבטים, שני חי מציעה לבחור בצבע הכחול. "הכחול, גם יהיה בגוון עז, יעביר תחושה מרגיעה ונעימה", היא טוענת.

חדרי שינה, קפיטונרז' כחול (צילום: אלי גרוס)
כחול מרגיע. עיצוב: שרית שני חי | צילום: אלי גרוס

הלקשרי: עשיר וחושני

רוצים ליצור תפאורה לגמרי שונה? חדר שינה מפואר שירגיש כמו סוויטה חושנית ומפנקת? בעזרת טקסטורות עשירות אשר משלבות ניגודים כמו זכר ונקבה, מחוספס ועדין, או חם וקר, תיווצר אווירה חושנית ועשירה ודרמה כבר בכניסה אל החדר. הצבעוניות מתאפיינת בשילובם של צבעים חמים כמו חום, שחור אפור ובורדו, עם נגיעות של צבעים בהירים כמו שמנת.

אין תמונה
יוצרים דרמה. אליתה ליוינג,

אין תמונה
צבעים חמים עם נגיעות של שמנת, רנבי הום קוטור

טיפים לעיצוב חדר שינה נעים ונוח:

לפני שמחליטים על הסגנון חשוב לתכנן את השלבים ליצירת חדר שינה שיהיה לכם כיף לחלום בו ולהתעורר בו כל בוקר. אספנו טיפים חשובים מהמעצבים שהשתתפו בכתבה.

1. בחירת מיטה: התחילו מבחירת המרכיב המרכזי של חדר השינה - המיטה. חשבו על האווירה והעיצוב שאתם חפצים בהם: סגנון רומנטי, אירופי, או משהו יותר עכשווי. אם חדר השינה קטן במיוחד, כדאי לשקול מיטה עם אחסון מובנה או מקום למגירות אחסון תחתונות. כאשר השטח מוגבל, מיטת בסיס פשוטה עם תוספת של ראש מיטה מסוגנן יכולה להיות אופציה נהדרת.

2. צבעוניות: החדר הפרטי מאפשר לנו להיות יצירתיים בהיותו חלל נפרד מיתר הבית. אבל כדאי מאוד לשקול איך הצבעוניות תשפיע על האווירה בחדר. בחירה בצבעים שמחים ועזים מדי יכולה להיות מרהיבה בימות האביב והקיץ, אבל פחות מומלצת לימי החורף החשוכים. ההחלטה לשלב צבעוניות יכולה להתקבל טוב יותר בנגיעות שמתבטאות באבזור ובריהוט, וכך היא גם תהייה פחות מחייבת.

3. תאורה: העדיפו תאורה שתספק אווירה מרגיעה ונינוחה, אך גם כזו שתשרת את הצרכים שלכם: להתאפר, להתלבש, לקרוא בתנאי תאורה נוחים. החוכמה היא לשלב תאורה עילית עם מנורות הלילה ולהשקיע במתגי דימר שיעזרו לכם להתאים את מידת האור הרצויה.

4. אבזור: הנגיעות הקטנות הן הטאץ' הסופי שמגדיר את האווירה. טקסטיל, אביזרים דקורטיביים ושטיח יחוללו פלאים בחלל. דוגמה טובה היא נושא המצעים, בחירת מצעים יכולה להוסיף צבע ותבנית לחדר. כדאי לשקול מרקמים טבעיים אשר יוסיפו חום וישתלבו מצוין עם כל סגנון. שטיחים בחדר שינה מגדירים את החלל ומרככים אותו והבחירה בטקסטיל רך מגדיר אווירה קלילה ונינוחה.

אין תמונה
טקסטיל, אביזרים דקורטיביים ושטיח יחוללו פלאים בחלל. נוסבאום

בחרתם בחדר שינה רומנטי? קבלו עוד כמה הסברים איך לעצב אותו
וגם: איך לעצב חדר שינה מרגיע ומזמין לפי הפנג שואי