אחרי שקראנו שאפשר להשתמש בטבליות למדיח כדי לנקות את מכונת הכביסה וגם תנורים וכיורים, הבנו שיכול להיות שמדובר בחומר ניקוי רב תכליתי שפועל לא רק כשמכניסים טבלית למדיח. אז מה עוד אפשר לנקות עם הטבליות? הנה רשימה.

תנורים: הוציאו מהתנור כל חלק שאפשר לפרק, כמו רשתות, דלתות וידיות וגם תבניות. עטפו כל חלק בנייר כסף והשרו בגיגית או אמבטיה מלאה במים חמים (אם החלק צף במים, מומלץ להניח עליו משקולת כלשהי). על החלק העטוף הניחו טבלית של סבון למדיח והשאירו לפחות שעתיים. הסירו את נייר הכסף ונגבו. 

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הדבר המפתיע שקים גילתה על הבריכה באחוזה שלה

>> מרכז הארץ: ביקשו שיפוץ דרסטי והתוצאה מטורפת

תבניות: כדי להסיר את השאריות שנדבקו לתבנית מלאו אותה במים חמים עם טבלית למדיח. השאירו כמה שעות ורצוי למשך לילה שלם. למחרת תוכלו לנקות את התבנית בקלות.

הסרת צבע מכביסה לבנה: כיבסתם בטעות את הבגדים הלבנים עם פריט שמסיר צבע והם כבר הרבה פחות צחים? כבסו אותם פעם נוספת עם טבלית למדיח.

ציורי עיפרון או גיר מהקיר: כדי להסיר את הציורים שהילד היצירתי קשקש על הקיר, המסו טבלית בליטר מים, טבלו בתמיסה סמרטוט או ספוג ונקו את הקישוטים הלא רצויים. אל תשכחו להשתמש בכפפות גומי.

מכונת הכביסה: שימו בתוף ארבע טבליות למדיח והפעילו את המכונה הריקה בתוכנית חמה.

רהיטי גן: המסו טבלית בליטר מים, טבלו בתמיסה סמרטוט או ספוג ונגבו את הרהיטים כדי להסיר אבק, לכלוך ולשלשת ציפורים. אל תשכחו להשתמש בכפפות גומי. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by @xokellylouisesbargainlife on

סימני תה או קפה: כדי להסיר סימני תה או קפה מכוסות, ספלים או קנקנים, מלאו שלושה רבעים מהכלי במים חמים והוסיפו טבלית למדיח. המתינו שעה ושטפו היטב במים חמים.

כיורי נירוסטה: אטמו את הכיור בפקק, עטפו אותו בנייר כסף, מלאו עד האמצע במים חמים והוסיפו חמש טבליות למדיח. אחרי חמש שעות רוקנו את המים והוסיפו קרצוף קל.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Kallie Flexman (@kallieflexman) on

 

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

כיריים מנירוסטה: אפשר להוריד חלקים מתפרקים ולהשרות אותם בגיגית או אמבטיה מלאה במים חמים עם טבלית למדיח, ואפשר להרטיב טבלית עד שהיא מתפוררת ולנקות את הכיריים עם הפירורים בעזרת מטלית.

פחי אשפה: מלאו את הפח במים והוסיפו טבלית למדיח. אחרי שהיא מתמוססת, המתינו 30 דקות ושטפו את הפח.  

השירותים: הוסיפו לאסלה טבלית למדיח, חכו שתתמוסס והניקוי יהיה קל יותר. שימו לב לא לערבב עם חומרי ניקוי אחרים.