כמה פעמים מצאתם את עצמכם זורקים מהמקרר מוצר שפג תוקפו, צרור עלי תיבול נבול או תפוח כמוש, רק כי נשכחו בפינה אחורית במקרר שאתם אף פעם לא מגיעים אליה? וכמה פעמים נאלצתם לסדר מחדש את המדף במקרר כמו במשחק טטריס כדי להגיע למוצר מסוים שנמצא מאחור?

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> גאונה: רכשה מחסן בהום דיפו והפכה אותו לבית

>> גוד ווייבס: הבית הכפרי המשגע של ריטה גולדשטיין

 

לסדר את המקרר כשממלאים אותו אחרי הקניות זה לא מסובך, החלק המאתגר הוא להצליח לשמור על הסדר ועל ההיגיון שלפיו נעשה הארגון. לא מזמן התפעלנו מהטריק הפשוט ליצירת מגש מסתובב לתבלינים, אבל הנה מה שמסתמן כמגש המסתובב הכי נחוץ שיש, והוא מגיע – איך לא, מהמותג שמתמחה במציאת פתרונות לבעיות היומיומיות הכי שכיחות שלנו בבית.

@its_brandi_with_an_i So this happened! Finally!! They’ve been sold out for MONTHS!!! #refrigeratororganization #refrigeratorhack #ikea #ikeahack #organization #happiness #kitchenhack #makelifeeasier #makingahouseahome ♬ Sunroof - Nicky Youre & dazy

 

בסרטון, שזכה עד כה לכמעט 3 מיליון צפיות, שיתפה משתמשת הטיקטוק @its_brandi_with_an_i כיצד היא מארגנת את הצנצנות והרטבים שלה במדף המקרר באמצעות פריט אחד  -  מדף אחסון מסתובב אליפטי מדגם SNURRAD של איקאה, שנצמד בחלקו התחתון למשטח באמצעות תופסני ואקום. הפעם דווקא לא מדובר בשדרוג מוצר או מייקאובר במסגרת טרנד IKEA HACK הפופולרי, אלא במוצר שמוצג באתר החברה כייעודי למקרר ומטרתו להקל על הנגישות למוצרים שגודשים אותו (אבל בהחלט ניתן להשתמש בו גם על משטח אחר).

החלק העליון של המדף הגאוני הזה מסתובב באופן מלא, 360 מעלות, ומאפשר גישה נוחה לכל פריט שמאוחסן בו. יש לו קצוות גבוהים יותר המונעים החלקה של מוצרים, אפשר לנתק ולשלוף אותו בקלות כדי לנקות אותו ומתחתיו, והוא בנוי במידות שהופכות אותו למתאים כמעט לכל מקרר – כל הסיבות האלה הפכו אותו למוצר מבוקש במיוחד, וכמו שהעידו רבים מהמגיבים לסרטון, מוצר שכמעט תמיד חסר במלאי.

 

מדף מסתובב למקרר איקאה דגם SNURRAD   (צילום: חשבון הטיקטוק its_brandi_with_an_i@)
צילום: חשבון הטיקטוק its_brandi_with_an_i@

יתרון נוסף הוא שהוספת שניים או שלושה מדפים מסתובבים כאלה למקרר לא רק תחסוך מאמץ באיתור המוצרים, אלא גם תגרום למקרר כולו להיראות מאורגן ומסודר יותר. מומלץ לאחסן על המדף המסתובב פריטים קטנים יותר, הנמצאים בשימוש קבוע. גם אבטיח קטן חתוך יכול להתאים, רק הקפידו לאחסן אותו במקרר בהתאם להנחיות. את קופסאות האוכל הכבדות, משקאות וכו' השאירו על מדף נייח או בדלתות המקרר, ואת הירקות והפירות המשיכו לאחסן במגירות.

 

ומה אתנו?

למרבה הצער, מדף האחסון המסתובב מדגם SNURRAD לא נמכר בסניפי איקאה בארץ. בבדיקה עם נציגי החברה בישראל קיבלנו את התשובה: "יש למוצר בעיית זמינות כרגע, הוא יגיע אלינו בהמשך". אנחנו שמים לנו תזכורת לעדכן כשזה יקרה; עד אז אפשר להסתפק בתחליפים דומים שמציעים מותגים אחרים, למשל מדפים מסתובבים באלי אקספרס, באמזון וברחבי הרשת.

קופסאות אוכל במקרר (צילום: Ahanov Michael, shutterstock)
יופי, עכשיו נראה אתכם מוצאים את הטבסקו | צילום: Ahanov Michael, shutterstock