מגמת העיצוב המינימליסטי כובשת עוד ועוד אוהדים בעולם, אבל נראה שבחורה אחת בקליפורניה לקחה את עיקרון ההסתפקות במועט צעד אחד קדימה: היא מתגוררת כבר כשנתיים בסככת מחסן לאחר שהפכה אותה לבית זעיר, והיא מאושרת.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> מלא אנרגיות טובות: הבית הכפרי של ריטה גולדשטיין במושב

>> מכניסים את הג'ימבורי הביתה: חדרי ילדים משגעים

 

קפרי אליס (kapriii_sun@) שיתפה בחשבונות הטיקטוק והאינסטגרם שלה את הבית שבו היא מתגוררת, והראתה כיצד הכשירה מחסן בגודל כ-3X3 מטר שרכשה ברשת הום-דיפו האמריקאית למקום מגורים קטנטן אך מצויד להפליא, נעים ומזמין, הכולל אפילו מקלחת חיצונית שנהנית מפרטיות בחלל קטן בין כמה גדרות עץ.

הפכה מחסן של הום דיפו לבית (צילום: חשבון הטיקטוק kapriii_sun@)
צילום: חשבון הטיקטוק kapriii_sun@

אליס הסבירה כיצד התקינה מחמם מים שמיועד לטיולי שטח וקמפינג למשאבת המים מחוץ לביתה הקטנטן כדי ליצור מקלחת כיפית, שיש בה אפילו מקום למגבת וכלי רחצה. היא מראה בסרטון המסכם את השנה הראשונה שלה "בבקתה" את מסע השיפוץ, שכלל הוספת בידוד, חיפויי קירות ותקרה. יש מטבחון זעיר עם מקרר מיני וכיריים, מיטה נוחה, מדפים, תמונות ועציצים שמעניקים תחושה אמתית של בית.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by kapri ellis (@kapriiisun)

 

 

הגולשים החמיאו לאליס על הבחירה ועל התוצאה, אך חלקם היו מודאגים מהשאלה איך מחברים צריף כזה לתשתיות מים וחשמל ובעיקר - איפה היא עושה את צרכיה בלי שירותים בבית. היא הסבירה בתגובה שהקימה את בית המחסן שלה בשטח של חברים קרובים והתחברה אל כל תשתיות הבית שלהם, והבהירה שבנוסף למקלחת החיצונית יש לה גם שירותים ניידים בחוץ.

 

אליס לא פירטה מחירים, אך מחסן מהסוג שלה (ששטחו 10X10 רגל) ניתן למצוא ברשת הום-דיפו בטווח שבין 1,000-2,000 דולר, כלומר בפחות מ-8,000 שקלים, לא כולל את עלויות השיפוץ.

הפכה מחסן של הום דיפו לבית (צילום: חשבון הטיקטוק kapriii_sun@)
צילום: חשבון הטיקטוק kapriii_sun@

 

מינימליזם גם על גלגלים

הבית של אליס הזכיר לנו את סיפורם של גרייס ומרלון אקווינו, בני זוג אמריקאים שהגשימו חלום של אנשים רבים והפכו רכב מסחרי משנת 2017 לבית על גלגלים. הם הצליחו לעשות זאת בתקציב של 1,000 דולר (כ-3,750 שקל) בלבד ושופינג באיקאה. לאחר חודשים ארוכים של תכנון ושיפוצים עברו להתגורר עם הכלב שלהם בוואן ששטחו פחות מ-6 מ"ר, עם נוף מתחלף. ככה זה נראה:

הפכו רכב לבית (צילום: חשבון האינסטגרם sweetsavorygrace@)
צילום: חשבון האינסטגרם sweetsavorygrace@