מצעים נקיים וחלקים, ללא אף קמט, הם תענוג אמיתי שבדרך כלל אנחנו נהנים ממנו רק בבית מלון – יש מישהו שדואג לכבס את המצעים ואפילו לגהץ אותם. אבל מסתבר שאפשר להחליק את המצעים בלי להתאמץ ולגהץ אותם. זו השיטה של קרולינה מקאולי, בלוגרית ואם לשניים מאוסטרליה.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> ת"א: השקיע 50 אלף שקל בדירה שני חדרים. איך יצא?

>> בחלומות שלכם: הצצה לדירות היקרות בישראל

מקאולי מערבבת בבקבוק עם פקק התזה 2 כוסות מים, רבע כוס מרכך כביסה ורבע כוס אלכוהול לחיטוי. את התמיסה היא מתיזה על השמיכה המקומטת, מיישרת את הקמטים עם הידיים ונותנת לתמיסה להתייבש. מכיוון שהתמיסה מכילה מרכך הכביסה, היא גם מוסיפה למצעים ריח נעים. מקאולי מדגישה את השיטה על השמיכה, אבל אפשר להתיז את התמיסה גם על הסדין - במקרה זה הקפידו לתת לו להתייבש לגמרי לפני שאם פורשים עליו את השמיכה.

סרטון שבו מקאולי מציגה את השיטה שלה צבר כ-125 אלף צפיות בטיקטוק וכ-355 אלף צפיות באינסטגרם.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Carolina Home Hacks (@carolina.mccauley)

הסרטונים קיבלו גם תגובות רבות, אבל לצד התגובות הנלהבות היו גולשים שפחות התרשמו מהשיטה. חלקם העירו שהמצעים לא נראים חלקים ומסודרים מספיק אחרי היישור, אחת הגולשות הזכירה שבמרכך כביסה יש כימיקלים רבים, וגולש אחר כתב שבאירלנד – מדינה קרה ולחה – התמיסה לא תתייבש. בכל מקרה, מכיוון שלא מדובר במאמץ גדול ומצעים חלקים הם כיף - שווה לנסות.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

טיפים לכביסת מצעים

החליפו מצעים פעם בשבוע: ד"ר ג'ושוע זייכנר, מנהל מחלקת המחקר בתחום רפואת העור בבית החולים מאונט סיני בניו יורק, אומר כי כולנו משילים כ-500 מיליון תאי עור ביום וחלק מהם – בתוספת לחות, קשקשים, אבק, פטריות ועובש - נשארים במיטה שלנו. על המצעים מצטברים גם שומנים, זיעה ואיפור. "כשלא מכבסים את המצעים נמצאים במגע מתמיד עם כל זה במשך לא מעט שעות מדי לילה", אומר ד"ר זייכנר.

אל תעמיסו את מכונת הכביסה: המצעים צריכים לנוע בתוך מכונת הכביסה כדי שהכביסה והשטיפה יתבצעו ביעילות.

חדר במלון (צילום: Dragon Images, Shutterstock)
צילום: Dragon Images, Shutterstock

כבסו מצעים בנפרד: הפרידו בין סדינים, ציפות וציפיות לפריטי כביסה אחרים, ובעיקר מגבות, כדי להגן על הבד (גם מגבות מומחים ממליצים לכבס בנפרד). כך המצעים לא יתבלו. אם צריך להוסיף למכונה, הוסיפו פריטים בצבע דומה ופריטים מאריגים קלים.

בסרטון בטיקטוק הומלץ להוסיף למכונת הכביסה רבע כוס אבקת סודה לשתייה (לפזר ישירות בתוף, בנוסף לחומר הכביסה ששמים במקום הרגיל) כשמכבסים מצעים, וכן להוסיף חצי כוס חומץ וכמה טיפות שמן אתרי (בתא המרכך). אבקת סודה לשתייה וחומץ עם חומרים מחטאים טבעיים, והשמן האתרי מוסיף ריח. בסרטון מומלץ לכבס את המצעים בחום בינוני. 

כבסו את המצעים בחום גבוה: בחרו בטמפרטורה הגבוהה ביותר המצוינת על התווית כדי לחטא מכל החיידקים, האלרגנים, הלכלוך והקרדיות שעלולים להיצמד לבד.

אל תעבירו ישר למייבש: במקום להעביר את ערימת המצעים הרטובים שהסתבכו זה בזה ישר למייבש, הפרידו אותם ונערו כל פריט. כך הם יתייבשו מהר יותר ויהיו פחות מקומטים.

אל תייבשו בחום גבוה: החום עלול לגרום לסיבים להתכווץ ולהרוס את הבד. אם יש לכם מתקן ייבוש, יבשו את המצעים בחוץ מדי פעם. השמש מחטאת את הבד ומבהירה מצעים לבנים.