נהוג לחשוב שהכלב הוא חברו הטוב של האדם, אבל לא מעט אנשים שאנחנו מכירים יטענו שהחבר הכי טוב שלהם הוא שואב הדייסון. רבות נאמר, נכתב ומודגם 24/7 לגבי התחזוקה של המכשיר הפופולרי הזה, והמעריצים הגדולים שלו יוצאים מגדרם ומפרקים אותו לחלקים שבכלל לא ידענו שקיימים כדי לנקות אותם.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>>  הדירה המתעגלת בת"א: אחת המיוחדות שראינו

>> הקרוואנים המהממים האלו מחכים למשפחות המפונים

 

אבל האובססיה לדייסון לא נגמרת בניקיון שלו; כל כמה זמן צץ ברשת טיפ חדש שמבטיח שדרוג של מכשיר הפלא, למשל איך לגרום לו להפיץ ריח בעזרת דף של מרכך כביסה, או איך לחבר אליו ראש מגב כדי לשטוף אתו את הרצפה. הבעיה היא שלרוב מדובר בשדרוגים לא תקניים שתלויים בחלקים שאינם שייכים לחברה ואינם מאושרים לשימוש על ידה, ויותר מזה – החברה אפילו מוציאה אזהרות לגביהם. באתר housedigest מצאנו טיפ חדש לשימוש בדייסון שנותן מענה לתלונה קבועה של משתמשים – הצורך ללחוץ על "ההדק" של הידית לאורך כל העבודה שלו, במקום שתהיה אופציה להפעלה וכיבוי. אז יש פתרון ונראה שהוא בטוח לשימוש עם המכשיר היקר שלנו.

למעשה מדובר בתוסף קטן שאפשר לרכוש ולחבר להדק של הידית, כפי שנחשף בסרטון באינסטגרם של HGTV – ערוץ טלוויזיה אמריקאי שמשדר בעיקר תכנים שקשורים לנדל"ן וטיפוח הבית. הגאדג'ט המשמח הזה מתחבר לוואקום ליד מתג ההפעלה (ההדק) ומספק דרך חלופית להפעיל ולנעול אותו, ואז לשחרר אותו בסיום. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by HGTV (@hgtv)

התוסף בסרטון שייך לחברת REEYEAR ואפשר לרכוש אותו באמזון תמורת כ-40 שקלים. הוא מתאים לדגמי דייסון V6, V7, V8, V10, V11 ו-V15, מאפשר להשתמש בו ולסירוגין להמשיך להשתמש במתג ההפעלה כרגיל, והוא אפילו תואם את ערכת הצבעים של המותג. זו לא החברה היחידה שמציעה פתרון כזה, אבל היא זוכה לביקורות הטובות ביותר.

תוסף REEYEAR מתאים לשואב אבק של דייסון (צילום: amazon)
צילום מסך מאתר amazon | צילום: amazon
תוסף REEYEAR מתאים לשואב אבק של דייסון (צילום: instagram/hgtv)
צילום: instagram/hgtv
 כך משתמשים בתוסף: מחליקים אותו על מגן ההדק התחתון, ממש מתחת למתג ההפעלה (הוא לא פוגע בתפקידו של המגן לשמור שלא יופעל המתג בטעות או לא יינזק) עד שהוא נצמד, ומזיזים באופן ידני את הידית הקטנה בין מצב לחיצה וחסימה של ההדק למצב שחרור שלו. פשוט וקל. לתוסף הזה יש מספר חסרונות, העיקרי שבהם הוא ההתאמה שלו לשימוש ביד ימין בלבד. חיסרון נוסף הוא שבגלל שהוא מוחזק בחיכוך, האחיזה שלו מתרופפת עם הזמן ובסוף הקליפס עלול ליפול לגמרי. 

הטריק שיגרום לשואב שלכם לעבוד הרבה יותר טוב

טיפ שלמדנו בטיק-טוק מגלה ש"שאיבה איטית" תוביל לתוצאות הרבה יותר טובות. באופן אינסטינקטיבי אנחנו מזיזים את השואב במהירות מעל הרצפה, הפרקט או השטיחים, כדי לסיים עם זה כמה שיותר מהר או כי אנחנו חושבים שזה יעיל יותר, כשלמעשה התנועות המהירות והחדות לא מאפשרות לו לשאוב את הלכלוך הטמון בעומק השטיח או בין המרצפות. כפי שמדגים המשתמש thedirtyapartment@ שאיבת אבק איטית אולי לא מרגישה טבעית ומצריכה קצת סבלנות, אבל היא מספקת למכשיר את הזמן שהוא צריך כדי לעשות את העבודה שלו ביסודיות ולאסוף יותר לכלוך.

@thedirtyapartment I don’t wanna hear about how dirty my carpets were. This was 1 week of not vacuuming! #dirtyfloors #vacuum #cleantok #cleaningtiktok #fyp ♬ Sunny Day - Ted Fresco