הניסיון שלנו מלמד ששאלות הנוגעות לניקיון של המיטה מסעירות לא מעט אנשים. האם מדובר במקדש שיש להיטהר לפני הכניסה אליו או בעוד רהיט שלא דורש הכנות מיוחדות? האם זה היגייני לשבת על המיטה בבגדים שלבשתם מחוץ לבית? האם צריך לתת למצעים להתאוורר בבוקר או שחשוב לסדר את המיטה מיד כשקמים?

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הלם: הרימה את הכריות של הספה וזה מה שמצאה

>> בזמן הקורונה הפכו את המחסן לחדר הכי לוהט בבית

סרטון שפרסמה בטיקטוק גולשת ששם המשתמש שלה הוא chellhouse העלה שאלה נוספת בתחום. בסרטון נראית הגולשת עומדת על יד המיטה משפשפת את כפות רגליה כדי להסיר לכלוך ואבק, מתיישבת על המיטה ומשפשפת את כפות רגליה זו בזו, ורק אז נשכבת ומתכסה בשמיכה. "בבקשה תגידו לי שאני לא היחידה שעושה את זה", נכתב בטקסט המצורף.

@chellhouse

I CAN’T BE THE ONLY ONE##foryoupage ##comedy ##funny ##lmao ##cleanfreak ##feet ##share ##letsbefriends

♬ original sound - Chelly

לרוב הפוסטים של chellhouse יש כמה מאות או כמה אלפי צפיות, אבל הסרטון הזה צבר 1.5 מיליון צפיות ויותר מאלפיים תגובות. "אפילו אם הרצפה נקייה אני עושה את זה", כתבה אחת הגולשות. "אני תמיד עושה את זה. לא יכולה להיכנס למיטה או לנעול נעליים בלי לעשות את זה", כתבה אחרת. גולשים אחרים המליצו להשתמש בנעלי בית או בשטיח ליד המיטה, ויש גם גולשים שכתבו "לא ידעתי שאני עושה את זה עד עכשיו".

איך שומרים על ניקיון המיטה

החליפו מצעים מדי שבוע ובתדירות גבוהה יותר אם אתם חולים, ישנים בעירום, הולכים לישון לאחר שהתאמנתם ולא התקלחתם, ואפילו אם הייתם בחוץ למשך זמן רב. 

כבסו את המצעים בטמפרטורה הגבוהה ביותר המצוינת על התווית כדי לחטא מכל החיידקים, האלרגנים, הלכלוך והקרדיות שעלולים להיצמד לבד, השתמשו בחומר כביסה (נוזל, אבקה או טבליות) אלרגני, בכמות המומלצת על האריזה לא יותר.

כשאתם מחליפים מצעים, אל תמהרו לשים מצעים נקיים אלא תנו למזרן להתאוורר כמה שעות.

לניקוי המזרן, השתמשו בשואב אבק, והעבירו אותו באיטיות על המזרן, כדי שיצליח לשאוב את כל הלכלוך. מומלץ לעשות זאת לפחות פעם בחודש. מומחית הניקיון מרי פינדלי מציעה לתת לילדים לקפוץ על המיטה לפני שאתם שואבים את האבק. "זה מעלה את האבק ואת הקרדית לפני השטח וקל יותר לשאוב אותם", היא אומרת. אם יש לכם חצר או מרפסת, פינדלי מציעה להוציא פעם בשנה את המזרן, להשעין אותו על הקיר ולחבוט בו היטב עם מטאטא משני הצדדים – גם זו פעילות שאפשר לשתף בה את הילדים. 

מדי פעם פזרו על המזרן אבקת סודה לשתייה והשאירו 4-3 שעות. אספו את האבקה ואת האבק עם שואב אבק, הפכו את המזרן וחזרו על הפעולה.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

כדאי לנקות את המזרן מכתמים כמה שיותר מהר. פינדלי ממליצה להשתמש בקצף גילוח. "נוזלים מחלחלים מהר מדי במזרן ולא מספיקים לפרק את הכתם", היא מסבירה. "קצף גילוח מכיל אלכוהול, שמסיר כתמים, והוא סמיך לכן הוא נשאר על המשטח ופועל על הכתם". התיזו את הקצף על הכתם, המתינו 15-10 דקות, נגבו עם מטלית לחה ואחר כך עם מטלית טבולה בנוזל המורכב מכמות שווה חומץ ומים. חזרו על התהליך אם יש צורך. המתינו לייבוש מלא.