לא בארון, לא על הקולב ואפילו לא בתוך מכונת הכביסה – לפעמים המקום הכי טוב לבגדים שלכם הוא דווקא המקרר, וליתר דיוק - המקפיא. באתר Apartment Therapy מסבירים איך הקור עושה טוב לפריטים שונים במלתחה:

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

בגדים מסיבים טבעיים, כמו קשמיר – אם הסוודר משאיר סיבים על הבגדים או שהתפתחו עליו כדוריות ("גולגולים"), הכניסו אותו לשקית עם פס סגירה (זיפלוק) והכניסו למקפיא לשעתיים לפחות. הקור יכווץ את הסיבים ושתי התופעות יפחתו.

A post shared by UNIQLO ユニクロ (@uniqlo) on

 

גרבונים – כתבת האתר refinery29.com מבטיחה שהשיטה הזאת מאריכה את חיי הגרבונים: לאחר קניית זוג חדש, הרטיבו אותו במים, סחטו והכניסו לשקית פלסטיק. את השקית שימו במקפיא למשך הלילה. למחרת תנו להם להפשיר בהדרגה לפני השימוש.

A post shared by Wolford (@wolford) on

 

ג'ינס – מומחים טוענים שכדי שמכנסי הג'ינס יתרככו ויהיו נוחים באמת, צריך לדחות את הכביסה כמה שיותר. בשביל לרענן אותם בכל זאת בין הכביסות, הכניסו למקפיא בשקית פלסטיק למשך הלילה.

A post shared by Levi's® (@levis) on

 

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

נעליים – הריח הרע של הנעליים נגרם מחיידקים. כדי להיפטר מהריח הכניסו למקפיא (בשקית פלסטיק! סגורה!) והקור יהרוג את החיידקים. סיבה נוספת להכניס נעליים למקפיא היא בשביל להרחיב אותן: מלאו שקית במים, סגרו אותה היטב והכניסו לתוך הנעל. שימו את הנעל במקפיא. המים יקפאו, יתרחבו וירחיבו קלות את הנעל.

A post shared by Bensimon (@bensimoncollection) on

 

בגדי עור – הכניסו את הפריט לשקית פלסטיק אטומה ושימו במקפיא למשך הלילה. הפעולה הפשוטה תפחית ריח רע וחיידקים, אמרה לינדזי באטלר, בעלת חנות למוצרי עור, למגזין "גלאמור".

A post shared by bodojewels (@bodojewels) on

כדי להיפטר מעש – ברוס ולש, פרופסור לאקולוגיה וביולוגיה התפתחותית, אמר ל"ניו יורק טיימס" שהשיטה הטבעית היחידה להיפטר מעש היא לשים את הבגד הנגוע במקפיא, למשך שבועיים.