ניקיון הבית הוא מטלה סיזיפית ומייגעת שצריך לעשות – ולעשות שוב – כל השנה, לא רק לקראת פסח. אם אתם חושבים שעבודת הניקיון דורשת מכם יותר מדי זמן, יכול להיות שאתם צודקים ושזאת לא אשמתכם – חומרים ומשטחים מסוימים בבית אכן דורשים תחזוקה רבה יותר. האתר Apartment Therapy ערך רשימה של פריטים שלמרות יתרונותיהם השונים מכבידים על משימת ניקוי הבית. כדאי להתייחס לכך כשבונים או משפצים בית, ואם לא – לפחות תדעו שהבעיה לא בכם.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

חומרים מבריקים – גימורים מלוטשים נראים זוהרים ומנצנצים אבל טביעות אצבעות וכתמים ייראו עליהם היטב. צחצוח משטחים מפלדת אל חלד (נירוסטה), מראות ומשטחים מצופים בלכה כך שיבריקו הוא משימה מאתגרת, לכן כדאי לשקול היטב לפני שמתקינים אותם. בדומה, מחיצות זכוכית אמנם גורמות לחללים קטנים להיראות גדולים יותר אבל צריך להשקיע כדי להסיר מהן כתמים ואבנית. שימו לב לכך כשאתם שוקלים להתקין מקלחון.

A post shared by Richardson&Wrench Bondi Beach (@richardsonandwrenchbondibeach) on

 

טקסטורות – קירות ומשטחים עם טקסטורות – מ"שפריץ" ועד לבנים - אמנם מוסיפים עניין אבל קשה לנקות אותם. בנוסף, הם גם עלולים להתפורר ולפזר אבק בחדר.

A post shared by Katharina (@leelahloves) on

  

ארונות פתוחים – מדפים עם תצוגה של כלים נאים יכולים להיות אסתטיים ביותר, אבל סביר להניח שיצטבר שם לא מעט אבק – גם על המדפים עצמם וגם על החפצים שעליהם. יכול להיות שכדאי לכם לבחור בשיטת אחסון אחרת.

A post shared by Anna (@friendoffaux) on

 

פיתוחים וחריטות – ככל שבמשטח או רהיט יש יותר בליטות, שקעים, פינות וחריטות, כך הוא צובר יותר אבק ולכלוך ונדרש יותר זמן לנקות אותו. בלי קשר להעדפות אסתטיות, רהיטים בקווים חלקים קל יותר לנקות.

A post shared by International Home Design (@internationalhomedesign) on

 

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

מרווחים וחריצים – אלה מקומות מועדים להצטברות לכלוך. למשל, כשמתקינים כיור מטבח בהתקנה עליונה והכיור "יושב" על משטח העבודה נוצר סף המפריד בין קערת הכיור למשטח. הרווח הזה מקשה על הניקיון ועלולים להיתקע בו פירורים.

A post shared by Suszi Saunders (@suszi_saunders) on

בחדר הרחצה נקודת התורפה היא הרובה. ככל השאריחים קטנים יותר, כך יש יותר קווי רובה. כדי לשמור על הרובה בלי לכלוך ועבוד נדרשת לא מעט עבודה. אם בכל זאת החלטתם להתקין אריחים קטנים, שקלו להשתמש ברובה בצבע כהה כדי שהכתמים יבלטו פחות.