גם לכם יש טריק אחד או שניים שפעם קראתם עליהם באודטה או שמעתם עליהם מחברה ומאז הם עוזרים לכם לצלוח משימות ניקיון מעיקות בקלות, זריזות ויעילות? רוצים להכניס עוד כמה לרפרטואר? מצאנו ברשת שבעה טריקים מעולים שיגרמו לבית שלכם להיות נקי וריחני, מבלי לעבוד קשה מדי.

1. לנקות את הטוסטר עם קרם טרטר 

הטוסטר החביב שלכם כבר מזמן איבד את הניצוץ שלו והוא מכוסה בשכבה דביקה שאתם לא מצליחים להסיר? רקחו את השיקוי המבריק על ידי ערבוב של קרם טרטר (אבקה לבנה שנמכרת במדף התבלינים) וממש כמה טיפות של מים ושפשפו היטב את המכשיר עד שישוב להיות כמו חדש. בבלוג המצוין  areal-lifehousewife, גם ממליצים לנסות את הנוסחה על יתר מוצרי הנירוסטה שלכם כמו מקרר או תנור ולהשיב להם את הזוהר הראשוני שדעך.

ניקיון, טוסטר (צילום: www.bmstores.co.uk)
שפשפו את הטוסטר עם קרם טרטר | צילום: www.bmstores.co.uk

2. לצחצח את המיקרו בלי לשפשף

פנים המיקרוגל שלכם נראה יותר כמו מערת הנטיפים? אפילו אם אתם מאלה שמקפידים לנקות את הדפנות והתקרה? יש לנו פתרון מבריק שיחטא את המחמם הפלאי ויעזור לכם לנקות את שאריות המזון הקשות במיוחד.

קבלו את המתכון כפי שהופיע בבלוג areallifehousewife: מלאו במים עד החצי קערה שמתאימה לחימום במיקרוגל, סחטו פנימה מיץ מלימון שלם וחממו את הקערה במיקרו למשך כחמש דקות. בתום הפעולה השאירו את המיקרוגל סגור לשתי דקות נוספות - הפעולה הפשוטה הזו תבטיח שכל השאריות העקשניות יוסרו בקלות על ידי מטלית לחה ופנים המיקרוגל יעבור חיטוי טבעי.

ניקיון, מיקרו (צילום: tab1962, Thinkstock)
חממו מיץ לימון במיקרוגל ונגבו בקלות | צילום: tab1962, Thinkstock

3. להבריק את הבלנדר בלי סקוטש

אין כמו שייק פירות ביתי ובריא, אבל החלק הפחות סימפטי מגיע כשצריך לשטוף את המכשיר. הלהב הפנימית מתלכלכת והדפנות הפנימיות מקבלות מין ערפול דביק. בבלוג askannamoseley מצאנו שיטה שלא תדרוש מכם לקרצף בכלל.

מתכון: מלאו את הבלנדר עד לגובה 3/4 במים פושרים, הוסיפו כמה טיפות של נוזל כלים והפעילו אותו למשך כשלושים שניות - שפכו את המים והרי לכם בלנדר נוצץ ונקי.

ניקיון, בלנדר (צילום: askannamoseley)
שקשקו מים עם כמה טיפות נוזל כלים והבלנדר יבריק | צילום: askannamoseley

4. לחטא את הכיור עם חומץ

הוא מלא בכלים ובשאריות אוכל על בסיס קבוע ולכן קשה מאוד לשמור על הכיור נקי. אפילו שאנחנו בטוחים שהוא נראה נקי, הוא לרוב מהווה מוקד של חיידקים ובקטריות. כדי לחטא כראוי את הכיור מבלי להשתמש בכימיקלים מזיקים אימצנו את המתכון הבא מהאתר apartmenttherapy:

שטפו את הכיור במים, פזרו סודה לשתייה ושפשפו. השתמשו במברשת שיניים ישנה על מנת לקרצף את הכיור ואת תעלת המים ונגבו בעזרת מטלית לחה ביסודיות. כסו את הכיור במגבות נייר ספוגות בחומץ והשאירו להשהייה למשך עשרים דקות. לאחר מכן הסירו את המגבות ושטפו את הכיור במים.

ניקיון, מברשת (צילום: www.apartmenttherapy.com)
חומץ וסודה לשתייה, מתכון מנצח לכיור נקי | צילום: www.apartmenttherapy.com

5. לנקות את המגהץ עם מלח

רוצים לדעת איך להשיב למגהץ את המראה המבריק? הפעילו את המגהץ עד שיהיה חם (לא על קיטור) פזרו מלח והעבירו את המשטח החם (ממש כמו בפעולת הגיהוץ) על המלח המפוזר. בתוך דקות ספורות ישוב המשטח להיות נקי וחף מהשכבה הדביקה.

ניקיון, מגהץ (צילום: fiberosity.com)
גהצו את המלח והשאריות יסורו | צילום: fiberosity.com

6. לרענן את המזרן עם לבנדר

אנחנו ישנים עליו מידי לילה ומלבישים אותו בסדין על מנת שלא יתלכלך, אבל לא תמיד הסדין מספיק כדי לספוג תאונות למיניהן וגם אם הוא יחסית נקי - המזרן שלכם בטוח זקוק לרענון. בבלוג make-it-do מדגימים איך לשמור ולרענן אותו מפעם לפעם:

שאבו את המזרון ביסודיות, ערבבו בצנצנת כוס סודה לשתייה וכמה טיפות של שמן לבנדר ופזרו על המזרן בעזרת מסננת צפופה. הניחו לקסם לעשות את שלו למשך כשעה ואז שאבו את שאריות הסודה ביסודיות מהמזרן וזהו המזרן שלכם יהיה נקי וריחני מתמיד.

ניקיון, מלח (צילום: Zoonar/j.wnuk, Thinkstock)
שמן לבנדר וסודה לשתייה למזרן רענן | צילום: Zoonar/j.wnuk, Thinkstock

7. להסיר את האבק מהנרות עם גרב ניילון

אחרי שגילינו שראש הממשלה ורעייתו מכורים לנרות מבושמים ומבזבזים על הפינוק סכומים מכובדים, נזכרנו בשכבת האבק הטורדנית שנדבקת לנרות והופכת להיות חלק בלתי נפרד מאביזר הדקורטיבי והריחני. אז במקום לשפשף לשווא במגבונים וסמרטוטים וחומרי ניקוי. שלפו גרב ניילון ישן ונגבו אתו את האבק בקלות רבה מהנרות היפים שלכם.

ניקיון נרות (צילום: www.northernlight.com.au)
גרב ניילון להסרת האבק מהנרות | צילום: www.northernlight.com.au

מהם 10 המקומות הכי מלוכלכים בבית?
איך לנקות את מכונת הכביסה?