המפעילים של ערוץ היוטיוב HouseholdHacker סיפקו לנו הוכחה נוספות לכך שיש דברים שלא מתיישנים, רק משתבחים. מפעילי הערוץ מצאו כרטיסים עם עצות למטבח ממגזין משנת 1916, וניסו אותן. התוצאות מוכיחות שתמיד כדאי להקשיב לעצות סבתא (או סבא). הנה כמה עצות שמחזיקות מעמד כבר יותר ממאה שנה:

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

בישול ביצה סדוקה – לא חייבים לזרוק ביצה שנסדקה בדרך מהמקרר לסיר או להפוך אותה לחביתה. הוסיפו לסיר מעט חומץ ותוכן הביצה לא יישפך בבישול.

טיפים בני מאה (3) (צילום: שאטרסטוק)
אפשר לבשל גם אם הביצה סדוקה | צילום: שאטרסטוק

שמירה על אגרטל – כדי לשמור על יציבותו ושלמותו של אגרטל יקר מזכוכית או חרסינה, הכניסו לכלי חול או חצץ שיוסיפו לו משקל ויציבות (ויכולים גם להיות תוספת אסתטית).

טיפים בני מאה, ג (4) (צילום: שאטרסטוק)
גם יציב, גם יפה | צילום: שאטרסטוק

איסוף זכוכית שבורה – האגרטל בכל זאת נשבר, אספתם בזהירות את החתיכות הגדולות ונשארתם עם כל הרסיסים הקטנטנים שחומקים מהמטאטא. לאנשים הטובים מ-1916 יש פתרון: קחו סמרטוט לח, הניחו על הרסיסים, טפחו קלות על הסמרטוט (בזהירות), אספו אותו בתנועה מעגלית (אתם כבר יודעים – בזהירות), וזרקו לפח.

טיפים בני מאה (1) (צילום: שאטרסטוק)
צילום: שאטרסטוק

טיפים בני מאה (1) (צילום: צילום מסך HouseholdHacker)
צילום: צילום מסך HouseholdHacker

כיסוי חלקי של סיר בזמן הבישול – כדי לכסות את הסיר באופן חלקי ולהשאיר את המכסה יציב, הצמידו לסיר אטב כביסה מעץ (פלסטיק עלול להינמס) והשעינו עליו את המכסה.

טיפים בני מאה (2) (צילום: צילום מסך HouseholdHacker)
צילום: צילום מסך HouseholdHacker

הפרדת כוסות זכוכית – בעיה מוכרת ומעצבנת במיוחד: הכנסתם כוס אחת לתוך השנייה וגיליתם שהן לא נפרדות. הפתרון: העמידו את הכוסות בקערה עם מים חמים ומזגו לכוס העליונה מי קרח. ערבבו קצת, והכוסות ייפרדו.

A post shared by Deena Z Freed (@deenazfreedyoga) on

<< רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

קירור בקבוקי שתייה – אמנם מחסור בקרח היה יותר שכיח ב-1916 מאשר היום, אבל תמיד טוב לדעת: עטפו את בקבוק השתייה (יין או כל משקה אחר) בבד והזרימו עליו מי ברז קרים.

טיפים בני מאה (2) (צילום: שאטרסטוק)
להגיש צונן? אין בעיה | צילום: שאטרסטוק

 

ניקוי קנקנים ובקבוקים – בשנת הציעו להכניס לקנקן חול ומים ולנער. החול יגיע לכל מקום וישפשף את הלכלוך. אנשי HouseholdHacker שדרגו את השיטה: הם מציעים להכניס לכלי גרגרי אורז לא מבושלים, מים ומעט סבון כלים, נערו היטב, שפכו את התכולה, שטפו והכלי יבריק. מי אמר שהעולם לא התקדם במאה שנה?