כבר מזמן למדנו שכדי למנוע סתימות בכיור המטבח אסור לוותר על המסנן בפתח הניקוז, ואחרי כל שטיפת כלים (או העברה מהכיור למדיח) אנחנו מקפידים לרוקן את הלכלוך שמצטבר בו לפח האשפה. לפעמים אנחנו אפילו מעבירים עליו את הסקוטש כשאנחנו מנקים את הכיור. אבל באתר the kitchn ממליצים על שיטה אחרת, והיא אפילו פשוטה יותר: שימו את המסנן במדיח הכלים והוא יצא נקי ומבריק.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> מצחיק כמה שיפה פה: הבית המשגע של נדב אבקסיס

>> ביקשו להעז יותר: דירה מוזהבת מול הים בתל אביב

אם אתם רוצים להשקיע טיפה יותר, באתר ממליצים לשפשף את המסנן במברשת שיניים ישנה כדי להוציא את הלכלוך שהצטבר בחורים. אם אין מדיח, אפשר להשרות את המסנן בכלי עם מעט סבון כלים ומים חמים כדי להוריד את כל הלכלוך.

עוד פריטים שכדאי להכניס למדיח הכלים

נשאר לכם מקום במדיח? לפני שאתם מפעילים, באתר ממליצים לשים בו גם את הדברים הבאים:

צלחת המיקרוגל: שימו אותה במדף התחתון של המדיח, כמו צלחת רגילה (וכך תנקו את המיקרוגל עצמו).

מתקן לייבוש כלים: אם המתקן עשוי מתכת או פלסטיק – אפשר לנקות אותו בקלות במדיח. שימו אותו הפוך במדף העליון (והוא גם ימנע מכלים אחרים להתהפך בזמן פעולת המדיח).

קערה עם חומץ: הכלים יוצאים עכורים מהשטיפה? שימו במדף העליון של המדיח קערה המתאימה לשימוש במדיח, ומלאו אותה בחומץ לבן - נוזל המפרק את המשקעים המינרליים במים ומונע מהם להצטבר על הכלים. שימו לב: חשוב לשים את החומץ בקערה ולא בתא המיועד לחומרי ניקוי, מכיוון שהוא עלול לפגוע באיטום. 

מדיח כלים (צילום:  MyImages - Micha, Shutterstock)
צילום: MyImages - Micha, Shutterstock

כלים שמומלץ לא לנקות במדיח

כלים ממשלוחי אוכל: אם אתם רוצים להשתמש פעם נוספת בכלי הפלסטיק שבהם הגיע המשלוח – נקו אותם ביד. בכלל, אם לא כתוב בפירוש על כלי פלסטיק שאפשר לנקות אותו במדיח, עדיף לא להסתכן. המים החמים או החום בייבוש עלולים להמס או לשנות את ההרכב הכימי של הכלי ולהפוך אותו ללא בטוח לשימוש למזון.

כלי עץ: כלי הגשה, קרש חיתוך וכל כלי אחר עשוי עץ עלול להיפגע בחום הגבוה של המדיח.

מגררת גבינה (פומפייה): פשוט אין טעם. המדיח לא יסיר את שאריות הגבינה שנצמדו לחורי המכשיר.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

כלים יקרים: לא משנה אם אלה כלים שעלו לכם הון או כאלה שיקרים רק ללבכם – נקטו במשנה זהירות ורחצו אותם ביד. יכול להיות שהם יחזיקו מעמד פעם אחת, אולי אפילו מספר פעמים, אבל במוקדם או במאוחר הם יישברו מהחום או מהתנגשות בכלים אחרים. גם כלים המעוטרים בזהב וכלי כסף עלולים להיפגע בזמן פעולת המדיח.