מי היה מאמין שהלוח האלמותי, אלמנט הלואו-טק מבית הספר שמפנה את מקומו לטכנולוגיה, יעשה כניסה מפתיעה אל תוך הבית, ועוד כחלק מעיצוב ודקורציה, לא פחות? כתם הצבע הכהה שממנו היינו צריכים להעתיק את שיעורי הבית או לכתוב עליו עונשים, וזה עוד בלי להזכיר את העונש הנורא מכל, של צליל שבירת הגיר ורעש הציפורן של המורה מפלח את הלוח וצורם את האוזניים, עושה קמבק רציני, ומצליח לכפר על העבר. אם כקיר אינטראקטיבי בכניסה לבית, כקיר תזכורות במטבח, או כפתרון יצירתי לדלת כניסה ישנה. צבע הלוח יכול להחיות מחדש חללים מתים, ובדרך לשמש השראה או תזכורת לדיירי הבית.

אמנם לוח וגיר אינם מסוג הדברים שמככבים בחלום שנחשב טוב, אבל הם יכולים בהחלט לשמח את חדר השינה, כרעיון יצירתי למי שנעדר מראשות מיטה או למי שלא מצא תמונה הולמת לתלות מעל יצועו. ענן חלומות מושחר יכול בהחלט להיות וויש-ליסט מודרני לחלום מבוקש, או לשמש כמקום מרענן לתזכורת או לבקשה מזה שישן לצדכם.

אפשר להכין את המדבקה עצמה לבד. רוכשים טפט דביק ועליו מושחים צבע גיר בעזרת מברשת. את הצבע אפשר לקנות בכמה גוונים ברשתות הצבע ובטמבוריות, או להכין לבד, בערבוב של צבע אקרילי עם גבס (ביחס של 1:1/2 בהתאמה). אם זה נשמע לכם כמו בלגן, הסינים החביבים באתר עלי אקספרס מציעים טפט דביק מוכן במחיר ללא תחרות (כ-5.5 דולרים). אז מי שיכול להתאזר בסבלנות עד שהצבי מהדואר ידלג את דרכו אל התיבה שלו, יכול לעבור לתוכנית ב' הקלה והמהירה.

לצדי המיטה (צילום: ליעונה מנקלי)
צילום: ליעונה מנקלי
ימין (צילום: ליעונה מנקלי)
מקום מרענן לתזכורת או לבקשה מזה שישן לצדכם | צילום: ליעונה מנקלי
שמאל (צילום: ליעונה מנקלי)
וויש-ליסט מודרני לחלום מבוקש | צילום: ליעונה מנקלי

עוד באתר לעיצוב הבית:

מה צריך:

מדבקת לוח

טוש לסימון

מספריים

גיר

החומרים הדרושים (צילום: ליעונה מנקלי)
החומרים הדרושים | צילום: ליעונה מנקלי

מה עושים:

1. מציירים ביד חופשית את ענן החלומות על צדו האחורי של הטפט הדביק.

ציירו את הענן (צילום: ליעונה מנקלי)
ציירו את הענן | צילום: ליעונה מנקלי

2. אם רוצים להכין שני עננים זהים, להדבקה משני צדי המיטה, מקפלים את הטפט לשניים (כשהצד של הלוח פונה זה כלפי זה), וגוזרים יחד. אפשר, לחלופין, להכין ענן חלומות גדול ומשותף.

3. גוזרים את הענן ומדביקים במקום הרצוי לצד המיטה.

גזרו את הענן (צילום: ליעונה מנקלי)
גזרו את הענן | צילום: ליעונה מנקלי
ענן חלומות (צילום: ליעונה מנקלי)
הדביקו על הקיר, והנה הוא מוכן | צילום: ליעונה מנקלי
מה לעשות בשאריות (צילום: ליעונה מנקלי)
צילום: ליעונה מנקלי

4. אל תזרקו את השאריות. תוכלו להכין מהן עוד המון דברים פרקטיים, כמו לוח מודעות מרתק בכניסה לבית, לתייג ולסמן כלים שונים, לשדרג באמצעותם מכלי חרס פשוטים לעציצים ועוד ועוד, כיד הדמיון הטובה. ותודה למורה לאמנות מבית הספר.

מה לעשות בשאריות (צילום: ליעונה מנקלי)
אל תזרקו את השאריות | צילום: ליעונה מנקלי
מה לעשות בשאריות (צילום: ליעונה מנקלי)
צילום: ליעונה מנקלי
_OBJ

>> כדאי לנסות גם את הקקטוס שעושה סדר בבלגן