מה הייתם לוקחים לאי בודד? לצד החוף הדרומי של איסלנד, Vestmannaeyjar, ניצב האי היפהפה Elliðaey, ובאותו אי נידח נמצאת בקתה מסתורית ובעיקר מבודדת שמשמעות קיומה לא לחלוטין מובנת. זו הסיבה שהרשת מלאה בסיפורי רכילות לא נכונים על כך שהאי הוא השלישי בגודלו באיסלנד, על כך שמדובר במתנת הממשלה של איסלנד לזמרת ביורק או על כך שבכלל מדובר בתרגיל פוטושופ מוצלח. הבית אינו מאויש על ידי נזיר או איש עסקים עשיר. למעשה, תופתעו לשמוע, לא מדובר בדיוק בבית.

עוד באתר לעיצוב הבית:

 העיקר שיש סאונה

המבנה המדובר ממוקם כאמור באי Elliðaey, אך משום מה באיסלנד יש שני איים בעלי אותו השם. באחד מהם, במערב המדינה, מתגוררת ביורק. האי הזה, לעומת זאת, הוא חלק מהארכיפלג Wesman. לפני 300 שנה המקום אויש על ידי חמש משפחות שחיו בבקתות ושרדו מדיג, מגידול בקר ומציד עוף המים, הפאפין האיסלנדי. במהלך שתי המאות הבאות החיים באי נהיו בלתי אפשריים, וכן בעייתיים מבחינה מוסרית בשל הזדווגיות בתוך המשפחה. התושבים החלו לעזוב את המקום, ובסביבות שנות ה-30 של המאה ה-20 עזב את האי אחרון תושביו.

תושבי האי לשעבר גילו שבאיסלנד יש די והותר מקומות לדוג בהם ולגדל בקר, אבל הם לא מצאו מקום טוב כמו אותו אי לציד הפאפין, ועל כן בתחילת 1954 האגודה לציד של Elliðaey הקימה בקתה באי עבור הציידים כדי שיוכלו להשתמש בה בזמן שהם צדים את עופות המים. בבקתה אין חשמל, אינטרנט או צנרת, אבל משום שבכל זאת מדובר באיסלנד, על פי דיווח travel.spotcoolstuff.com יש בה סאונה (המים לסאונה, לבישול ולשתייה מגיעים ממערכת מי גשמים). הבקתה מוקפת בגדר, שככל הנראה מונעת מהפאפין להגיע אליה. כך שאלא אם כן אתם חברים באותה אגודת ציידים, לא תוכלו לשהות בה, אבל כן להגיע אליה בסיור בסירה ולראות אותה מקרוב.

בקתה באיסלנד (צילום: מתוך הפליקר של Zanthia)
אחרון התושבים עזב בשנות ה-30 | צילום: מתוך הפליקר של Zanthia
בקתה באיסלנד (צילום: imgur)
אין חשמל, אינטרנט או צנרת | צילום: imgur
בקתה באיסלנד (צילום: imgur)
חלק מהארכיפלג Wesman | צילום: imgur