אין אלמנט בסיסי יותר בבית מאשר ארבעת הקירות שמגדירים אותו. הקירות שסביבנו מהווים אלמנט משמעותי בעיצוב הבית ואפשר לנצל את שטח הפנים הרחב שלהם לטובת עיצוב החלל וליצירת אופי ואווירה נעימה בבית. אם גם לכם כבר נמאס מקירות ריקים ואתם מחפשים רעיונות מקוריים יותר מתליית תמונות, 20 הפריטים הדקורטיביים הבאים הם בדיוק עבורכם.

עוד באתר לעיצוב הבית:

להפליג אל קירות רחוקים

בעזרת חוט, ניירות צבעוניים וענף עץ פשוט מהגינה הקרובה אל מקום מגוריכם, תוכלו להכין בעצמכם מובייל קסום שיעזור לכם לשוט על כנפי הדמיון למקומות רחוקים, גם כאשר אתם בין קירות ביתכם. צורת הסירה היא כמובן בגדר המלצה בלבד. אם כישורי האוריגאמי שלכם טובים, תוכלו ליצור צורות יפות אחרות. מחיר: חוט שמשון עבה – כ-8 שקלים, ניירות קארדסטוק שונים- כ-6 שקלים לאחד, להשיג: בחנויות יצירה. 

דקורטיביים לקירות הבית - מובייל מענף פשוט וקיפולי נייר להכנה עצמית (צילום: רויטל גבעון)
מובייל מענף פשוט וקיפולי נייר להכנה עצמית | צילום: רויטל גבעון
 

פריטים דקורטיביים לקירות הבית - החומרים הדרושים להכנת המובייל (צילום: רויטל גבעון)
החומרים הדרושים להכנת המובייל | צילום: רויטל גבעון

פתוחה לשינויים

הטרנד האקולוגי כבר מזמן אינו טרנד, אלא דרך חיים שניתנת ליישום בדרכים שונות בכל התחומים. באבזור הבית אפשר לשלב פריטים העשויים מחפצים ישנים שכבר אינם בשימוש. במקרה זה מדובר במגירה ישנה ששופצה ונתלתה על הקיר כמדף שימושי בעל אופי וטקסטורה. מחיר: החל מ-140 שקל, להשיג: לולית סטודיו

פריטים דקורטיביים לקירות הבית (צילום: איילת חן אלוס)
מגירה ישנה שהפכה למדף | צילום: איילת חן אלוס

בקטנה

גם החדר הרחצה יש להשקיע מחשבה בעיצוב הקירות, אך במקרה זה המשימה מעט מורכבת יותר בגלל חיפויי הקירות, המראה, מתלה המגבות ושאר האלמנטים התלויים על הקירות בחלל. במקרה כזה מומלץ לבחור בפריט דקורטיבי קטן אך משמעותי, כמו הפמוט והאגרטל האלו, שמגיעים כסט ומוסיפים נגיעה קישוטית, מינימליסטית ויוקרתית לחלל. מחיר: 2,300 שקל, להשיג: HeziBank.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית - סט של פמוט ואגרטל לחדר הרחצה (צילום: Décor Walther)
סט של פמוט ואגרטל לחדר הרחצה | צילום: Décor Walther

המדליקה

אנחנו תמיד אוהבים מוצרים רב שימושיים, לכן כשראינו את התמונה הזו שמתפקדת גם כמנורת לילה, מיד נדלקנו. המנורות המתוקות מגיעות בכמה גדלים. הן מורכבות מחישוק, מתמונה גרפית בסגנון קלאסי-תמים ומתאורת לד עדינה, ובעזרתן תוסיפו אמירה אישית ומעוצבת לחדר הילדים. מחיר: החל מ-199 שקל, להשיג: Laylaloop דרך מרמלדה מרקט.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית - מנורת לילה ציורית ומעוצבת  (צילום: aylaloop)
מנורת לילה ציורית ומעוצבת | צילום: aylaloop

מי היפה בכל העיר?

תליית מראות מקנה לחלל מראה יוקרתי ומהודר ומסייעת ביצירת אשליית גודל בחללים קטנים. המראה הזו מבית Deknudt Decora הבלגית קוראת תיגר על המראה המסורתית ויוצרת משחק מעניין של השתקפויות בחלל בעזרת עיצוב גיאומטרי. מחיר: החל מ-7,753 שקל, להשיג: בית פיטרו הכט.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית - מראה בעיצוב גיאומטרי (צילום: Studio Deknudt Decora)
מראה בעיצוב גיאומטרי | צילום: Studio Deknudt Decora

הדבק זאת העצמך

הוואשי טייפ הוא גליל נייר דבק, המגיע בשלל צבעים ודוגמאות, שאיתו ניתן לקשט חפצים שונים. קיימות שלל דוגמאות ברשת לשימושים שונים בוואשי טייפ לעיצוב הבית, בהן גם להדבקתו על הקיר ליצירת מראה ייחודי ואישי. לפניכם דוגמה גרפית פשוטה היוצרת אפקט מרשים ומקורי. מחיר: בין 20-10 שקל לגליל, להשיג: בחנויות יצירה. הוראות הכנה כאן

פריטים דקורטיביים לקירות הבית (צילום:  Little Mor Studio)
וואשי טייפ צבעוני ליצירת טפט מותאם אישית | צילום: Little Mor Studio

פריטים דקורטיביים לקירות הבית (צילום: Tatertots and Jello)
החומרים שתצטרכו | צילום: Tatertots and Jello

כפתור ופרח

לא צריך לחפש רחוק כדי למצוא רעיונות לקישוט הקיר, גם פריטים שימושיים ויום יומיים יכולים לשמש כאלמנט עיצובי ואסתטי המשדרג את מראה החלל. למשל מתלי הכפתור הללו, המיובאים במגוון גדלים וגוונים, ישדרגו בקלילות כל מבואת כניסה או חדר שינה.מחיר: מ-69 שקל, להשיג: גלוריה מונדי.

אין תמונה
כפתורים
אין תמונה
עובד גם על לוח גיר
 

סבתא סורגת

סלסילות אחסון אפשר למצוא כיום כמעט בכל בית והן פתרון נוח, קליל ופונקציונלי לאחסון חפצים שונים. ברוב המקרים הן מונחות על מדפים או בתוך ויטרינות, אך במקרה הזה הסלסילות משמשות גם כפריט דקורטיבי התלוי על הקיר. סלסילות הקרושה עשויות בעבודת יד בגוונים ובגדלים שונים ואפשר לאחסן בהם צעצועים, תמרוקים, צעיפים ועוד. מחיר: 140 שקל, להשיג: Delirium Décor  באטסי.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית -סלסלת קרושה צבעונית לאחסון דקורטיבי (צילום: דילה באירמוב)
סלסילת קרושה צבעונית לאחסון דקורטיבי | צילום: דילה באירמוב

בדיקת רקמות  

מתוך אהבה גדולה למפיות הקרושה ורקמות האיקסים, יחד עם געגועים לבית סבתא, יצרה המעצבת והבלוגרית של מיס גרות לירון גונן הומאז' לבית סבתא - שלוש סדרות של פוסטרים וקנבסים בסגנונות ובגדלים שונים שנקראים על שם הסבתות של המעצבת וחברותיה כגון: מיס קלרה, מיס פרלה, מיס מרים וכו'. מחיר: מ-55 שקל, להשיג: בהזמנה אישית בטלפון 054-6887045.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית (צילום:  לירון גונן)
תמונות רקמה | צילום: לירון גונן
פריטים דקורטיביים לקירות הבית (צילום:  לירון גונן)
עוד תמונות רקמה | צילום: לירון גונן

פריטים דקורטיביים לקירות הבית (צילום:  לירון גונן)
ככה זה נראה מקרוב | צילום: לירון גונן

קרובים לצלחת

צלחות מקושטות לתלייה על הקיר אולי מייצרות אצל רבים תחושה מיושנת של דבר שחלף מן העולם, אך למעשה זו יכולה להיות דרך מצוינת לקשט את הקירות ולהוסיף להם צבע ושמחת חיים. הצלחות הללו של Nonna Peppy עשויות ממלמין איכותי ומגיעות בשלל צבעים וגדלים, שמאפשרים יצירת דוגמה מעניינת וייחודית על גבי הקיר. מחיר: החל מ-45 שקל; להשיג: הרמוני (ירושלים) ובחנויות נבחרות ברחבי הארץ.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית - קישוט הקיר בעזרת צלחות צבעוניות (צילום: אורית עציון סטיילינג)
קישוט הקיר בעזרת צלחות צבעוניות | צילום: אורית עציון סטיילינג

חוג הסילון

איפשהו בין התמונות הממוסגרות לבין הטפטים, המחפים קירות שלמים, ממוקמות מדבקות הקיר, שאפשר למצוא במגוון אדיר של גדלים ודוגמאות. מדבקת קיר אחת יכולה לשנות לחלוטין את עיצוב החדר וליצור בו תחושת גודל ועומק, כמו המדבקה הזו של המותג Mr Pershwall, המספרת סיפור על אופי הדיירים בבית על גבי הקיר. מחיר: החל מ-750 שקל, להשיג: מעודד צבעים.

אין תמונה
מדבקות קיר ליצירת אופי וסיפור בחלל

שבץ-נא

פרשנות נוספת ומעניינת לטרנד הטיפוגרפיה בעיצוב הפנים היא שימוש בריבועי אותיות בהשראת המשחק שבץ-נא להרכבת משחקי מילים באנגלית או בעברית. כך כל אחד יכול להרכיב את המילים בהתאמה אישית ולשלב את אלה שמאפיינות אותו ואת משפחתו. מחיר: 25 שקל עבור אות, להשיג: Irregular trend.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית - טיפוגרפיה על הקיר בהשראת המשחק שבץ (צילום: סימסיסטרס)
טיפוגרפיה על הקיר בהשראת המשחק שבץ | צילום: סימסיסטרס

ויהי אור

תכנון התאורה בבית נחלק לשניים - תאורה טכנית-פונקציונלית ותאורת אווירה. תאורת האווירה מוסיפה בעזרת גופי תאורה דקורטיביים ומשחקי אור וצל אופי לחלל ומאפשרת יצירת מצבי תאורה שונים המתאימים לשימושים שונים בחלל. מנורת הקיר הזו של המותג האיטלקי Rotaliana, המעוצבת בסגנון מינימליסטי, מוסיפה אלמנט תלת ממדי לקיר ומפיצה אור רך לאווירה נעימה. מחיר: 2,336 שקל, להשיג: קמחי תאורה.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית - תאורת אווירה על הקיר (צילום: יחצ קמחי תאורה)
תאורת אווירה על הקיר | צילום: יחצ קמחי תאורה

השטיח המעופף

שטיחים מוסיפים אווירה חמה וביתית לכל חלל והם אפילו משפרים את האקוסטיקה שלו. אז למה להשאיר אותם רק על הרצפה? ניתן למצוא מגוון אינסופי של שטיחים, לתלות על הקיר וליצור מראה חמים וייחודי לחדר, כמו השטיח הזה מתוך הקולקציה של פאולה לנטי, המאופיין בצבעוניות ובטקסטורה עשירה. מחיר: מ-35,000 שקל, להשיג: טולמנ'ס.

אין תמונה
השטיחים מתרוממים מהרצפה

מקשקשים על הקירות

לקירות הבית שטח רחב שלעתים קרובות נותר בלתי מנוצל. בעזרת Sketch Paint, שהוא צבע שקוף המקבל את גוון המשטח הנצבע, תהפכו את הקיר ללוח מחיק, כך שבמקום תליית תמונות שגרתיות, היצירתיות של ילדיכם יכולה לעטר את קירות החדר שלו וכך תייצרו עבורן מקום מכובד, שאינו פוגע בתקינות הקיר. מחיר: 299 שקל לאריזת 500 מ"ל, להשיג: בחנויות צבע מובחרות וברשתות השיווק.

אין תמונה
הקיר הופך ללוח מחיק שעליו ניתן לקשקש

תאורה (כמעט) טבעית

בבחירת דירה אחד הנושאים החשובים ביותר הוא החלונות וחדירת האור הטבעי לתוך הדירה. גם אם דירתכם לא התברכה בנתונים טבעיים מיטביים, ניתן בעזרת פתרונות יצירתיים להוסיף לה אור ותחושה אוורירית. מנורת האווירה הזו מורכבת מתריס ישן, שאולי לא תוכלו לראות דרכו את הנוף, אך בעזרת פתיחת וסגירת התריסים אפשר לווסת את עוצמת האור, כך שהתחושה הנוצרת היא כמעט של חלון נוסף בחלל הדירה. מחיר: החל מ-950 שקל, להשיג: נגריית בונה חלומות.

אין תמונה
כמעט כמו חלון נוסף

המושך בחוטים

בחדרי ילדים חשוב מאוד למצוא את המקומות והאלמנטים שבהם הילד יכול להוסיף את הנגיעה האישית שלו וכך לשלב את אופיו ואישיותו בחדר. למשל בעזרת מתלה שבעזרתו יוכל הילד לתלות ציורים, מכתבים, תמונות וכל מה שעולה ברוחו, כמו מתלה ה- Pic n' Dream שמגיע בשלושה דגמים שונים בעיצובים קסומים ונעימים. מחיר: 129 שקל, להשיג: בחנות האינטרנטית של המותג.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית - מתלה לתליית תמונות וציורים בחדר (צילום: Little Mor Studio)
מתלה לתליית תמונות וציורים בחדר | צילום: Little Mor Studio

עף על המדף

מדפים התלויים על גבי הקירות יכולים לשמש כאלמנט שימושי להצגת אוספים וחפצי נוי שונים וכן להוות אלמנט עיצובי וקישוטי בפני עצמם. מדפי ה-Corniche, שעוצבו על ידי האחים רונאן וארוון בורולוק עבור חברת Vitra, נראים כסלעים טבעיים המרחפים על גבי הקיר והם נועדו לאחסון קטן, מאולתר ויומיומי של חפצים או ספרים. מחיר: החל מ-290 שקל, להשיג: הביטאט.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית - מדפים קטנים ומעוצבים להצגת אוספים  (צילום: Marc Eggiman, Vitra)
מדפים קטנים ומעוצבים להצגת אוספים | צילום: Marc Eggiman, Vitra

טקסידרמי

טרנד ה"טקסידרמי" העכשווי, המשלב דמויות מעולם החי בעיצוב הפנים, נותן פרשנות חדשה, חביבה וצמחונית לקונספט המקורי. למשל ראש האייל המתוק הזה, העשוי מלבד ויכול להשתלב באופן נפלא בחדרי ילדים או בפינת המשפחה. מחיר: 129 שקל, להשיג: ביתילדים.קום דרך מרמלדה מרקט.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית - ראש אייל מתוק ונעים לקישוט חדר היל (צילום: לירון זנדלמן)
ראש אייל מתוק ונעים לקישוט חדר הילדים | צילום: לירון זנדלמן

חג האסיף

אנשים רבים מחזיקים בבית אוספים שונים ומשונים ומשקיעים שנים רבות בהגדלתם ובשדרוגם. במקום להחזיק את האוספים המטריפים האלו בקופסאות, באלבומים או בארונות, אפשר להציג אותם לראווה על גבי הקירות וכך לקשט את הקיר באלמנט אישי שמספר סיפור על בעלי הבית.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית (צילום: Lights4fun.co.uk)
תצוגה מדהימה של אוסף אישי על גבי הקירות | צילום: Lights4fun.co.uk

למסגר את הקיר

דרך מקורית לעצב את קירות הבית היא יצירת קולאז' ממסגרות ריקות, שלמעשה יוצרות משחק גאומטרי קליל ומרענן ללא העומס הוויזואלי שהתמונות יכולות ליצור. בחירה במסגרות בגדלים שונים ובצורות שונות, צביעתן בצבע אחיד המחמיא לחלל ומיקומן על הקיר זו לצד זו בצורת קולאז' מבטיחים תוצאה אסתטית במיוחד המוסיפה לחלל הרבה עומק ועניין. הוראות הכנה כאן.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית (צילום: איילת חן אלוס)
קולאז' מסגרות ליצירת מראה גאומטרי מיוחד | צילום: איילת חן אלוס

תאורה בהתאמה אישית

תאורת אווירה תשדרג כל חלל ותקנה לו אווירה חמימה ורומנטית. את גופי התאורה ברשתות השיווק, המוגדרים מאוד בצורתם, אפשר להחליף בשרשרת נורות לד. את השרשרת אפשר למקם על הקיר בקלות בעזרת מספר מסמרים ולעצבן בכל צורה, על פי טעמכם האישי ובהתאם לחלל. כאן למשל השרשרת מוקמה בכמה שורות המשכיות א-סימטריות, ובעזרת אטבים שולבו בין הנורות צילומים ותמונות. מחיר: 98 שקל, להשיג: lights4fun.co.uk. הוראות הכנה כאן

פריטים דקורטיביים לקירות הבית (צילום: brit.co)
שרשרת נורות לתאורה רומנטית בהתאמה | צילום: brit.co

משתבח עם השנים

כשטרנד הווינטג' פוגש את החשיבה הירוקה, הדוגלת במחזור ובשדרוג פריטים ישנים, נולדים פתרונות מעניינים ומיוחדים המקנים משמעות חדשה ומודרנית לחפצים ישנים בעלי היסטוריה מגוונת. כך למשל מגירות דפוס ישנות, ששימשו במקור לאחסון אותיות הדפוס, יכולות להפוך לרקע מושלם לתצוגת חפצי נוי קטנים ואישיים במקום המדפים הסטנדרטיים.

פריטים דקורטיביים לקירות הבית (צילום: קרן לוי צדק)
בית בובות | צילום: קרן לוי צדק

בין המילים

אותיות, מילים וטקסטים הפכו לאחרונה לאלמנט עיצובי פופולרי מאוד, כתוספת חביבה וביתית לכל חלל. אפשר להשתמש גם בשלטים דקורטיביים שונים, המכילים מילים רומנטיות ונעימות אותן ניתן לתלות בכניסה לבית ליצירת אווירה או בחדרי המגורים כקישוט עם אמירה. אפילו מאירות, כמו כאן. 

פריטים דקורטיביים לקירות הבית (צילום: homeheartcraft.com)
מילים זוהרות | צילום: homeheartcraft.com