עיצוב הבית
עיצוב הבית

תל אביב: צבעוניות כל כך מוגזמת שהיא מושלמת

בני הזוג רכשו את הדופלקס בזכות המרפסת הענקית, אותה הם ביקשו להפוך לחלל פרקטי לאירוח עם שיק של מלון בוטיק בברצלונה. לתהליך הצבעוני ברחבי הבית הם התמסרו בהנאה, והשיפוץ שעשו עלה כ-800 אלף שקלים

רוני מואב | LIVING | פורסם 30/08/23 13:00  | עודכן 30/08/23 16:22
בית ברמות צהלה גילי אונגר - 27
צילום: שירן כרמל

בני זוג בסוף שנות השלושים לחייהם - היא פסיכולוגית והוא איש הייטק, רכשו את הדירה עבורם ועבור שתי הבנות הצעירות שלהן, לאחר שגרו שנים ארוכות בשכירות בשכונה אחרת. הדירה היא דופלקס בבניין משופץ ושמור כבן 20 שנה בשכונת רמות צהלה בתל אביב. שטחה 150 מ"ר בשני מפלסים, ובנוסף 140 מ"ר שטח מרפסות בקומת הכניסה. 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> החדר הסודי שכוכבת "חברים" ניסתה להסתיר בבית

>> חלום: לא הרבה קיבלו את התפקיד הזה בצה"ל

 

קומת הכניסה בדופלקס כוללת את החלל הציבורי (סלון, מטבח ופינת אוכל), קליניקה של בעלת הדירה ושירותי אורחים. בקומה השנייה מסדרון שמוביל לשלושה חדרי שינה, ממ"ד, חדר רחצה כללי ויחידת הורים שכוללת חדר ארונות קטן וחדר רחצה. לפני השיפוץ הדירה הייתה מוזנחת למדי והיה ברור שיש לה פוטנציאל גדול, אבל תידרש עבודה רבה. רוב תשומת הלב הושקעה בחללים הציבוריים בקומת הכניסה. החזון של הדיירים היה קודם כל להגיע בסוף היום לבית שיסב להם הנאה, שיהיה צבעוני ומרגש, מעורר השראה ומזמין להצטרף למסע. הם רצו ששני המפלסים יאפשרו פרטיות מושלמת לבני המשפחה במצבי רוח משתנים, מרפסת שופעת לשלל פעילויות פנאי ולהרגיש את העיר ואת הירוק מסביב. הם לא הגיעו עם בקשה שהבית יהיה צבעוני במקסימום, אבל התמסרו לתהליך. כיוון שהסיבה העיקרית לרכישת הדירה הייתה המרפסת הגדולה, היה להם חשוב שהיא תהיה מושקעת ותתאים לכמה שיותר פונקציות, עם שיק שיזכיר מלון בוטיק נחמד בברצלונה. עוד הם ביקשו להגדיל את שירותי האורחים, שהמטבח יהיה נוח, שיהיה man cave לאב וקליניקה לאם, חדר רחצה מפנק להורים, טיפול בכביסה בקומת חדרי השינה ומקומות אחסון מרווחים. 

 

השיפוץ נמשך בערך שלושה וחצי חודשים בעלות של כ-800 אלף שקלים וכלל חיפוי מחדש של המרפסת, הגדלה של חדר שירותי אורחים ושיפוץ כולל של חדרי הרחצה, דיוק של חשמל, תאורה ומיזוג, שפכטל אמריקאי בכל הבית, פירוק פאנלים והשקעתם בקו אפס עם הקיר, צבע קומפלט, גופי תאורה חדשים, הרכבת שיש, מערכות השקיה במרפסות וצביעה של חלק מהקירות והטיח במרפסת. כל הלבשת הבית נבחרה בשיתוף עם הדיירים, מהבית הקודם הובאו רק שתי כורסאות בסלון שחודשו בבד שהעניק להן מראה עדכני.  

 

בית ברמות צהלה גילי אונגר - 2
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 38
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 39
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה גילי אונגר - 1
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה גילי אונגר - 28
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה גילי אונגר - 29
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה גילי אונגר - 26
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה גילי אונגר - 22
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 30
צילום: שירן כרמל

בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 33
צילום: שירן כרמל

הכניסה היא דרך דלת אדומה שכבר מרמזת על חגיגת הצבע בבית. מימין הקליניקה שבכניסה אליה קונסולה ירוקה קטנה, ממול המדרגות לקומה העליונה, ומשמאל נמצאים שירותי האורחים, שרוצפו עם דוגמאות בגוונים של שחור ואפור והקירות חופו באריחי מטרו עם סיומת של פס דקור. הקיר מעל האריחים צבוע בסגול מלכותי של בנג'מין מור (בגימור egg shell) ומתחת למראה יש מדף צהוב - כי סגול וצהוב הם צבעים משלימים, ועליו מונחים כיור וגם אגרטל שבעלי הבית קיבלו בזמנו כמתנת חתונה. בצידו הימני של הסלון עמוד אדום מסתיר אי ישיבה עם ארבעה כיסאות בחלל המטבח, הנמתח לאורך כל עומק החלל הציבורי. פינת האוכל העגולה נמצאת בין המטבח לסלון והמנורות התלויות מעליה הוזמנו בהזמנה אישית מבחינת התאמת הצבעים. הסלון עצמו מורכב מספת ריש אפורה עם כריות נוי, שתי כורסאות וינטג' שבני הזוג קיבלו בירושה ורופדו מחדש, שני שולחנות קפה עגולים בגדלים שונים וגם נשכן (שולחן קטן המיועד להניח עליו לפטופ ונקרא כך משום שנראה כאילו הוא נושך את הספה) שנצבע בשחור. לצד הספה שולחן נוסף, ועליו מנורה. מאחורי הספה נוצר חלל מכוון, שנועד ליצירת אינטימיות ובו פינת ספריה שמחוברת לקיר ועשויה מאלומיניום. בקצה הספרייה צמחיה ירוקה וקישוטי פונפונים צבעוניים. מתחת לטלוויזיה שידה כחולה בנגרות אישית עם פינות מעוגלות. השטיח בעבודת יד בדוגמת פסים, אורז את כל הצבעים בסלון. כל היקף הסלון צבוע בגוון ורוד של פודרה. המטבח בצבע ירוק בגוון פנים אבוקדו ולחזיתות שלו הותאמו ידיות כהות. שיש גרניט פורצלן מלווה את כל אורך המטבח ויורד כדופן בסיומה אל הרצפה. שני החלונות אינם בגודל זהה, וילונות הגלילה יוצרים אשליה שכן. מימין ליחידת השיש הנמוכה יש דלת שהיא בעצם פתח למזווה קטן. עוד במטבח יחידת ארונות גבוהים, שבה משולבת יחידת נגרות חשופה למכונת הקפה ועוד כמה מכשירי חשמל. מתוך הסלון יש יציאה למרפסת רחבת ידיים בשטח 110 מ"ר, שבתחילתה פרגולה מעל שולחן אוכל המיועד לאכילה בחוץ. כל הריצוף במרפסת הוחלף ונוספו בה ספסלי דק בהיקף, ריהוט גינה הכולל שתי ספות, שולחן קפה ועוד שולחן צד, וצמחיה עשירה בתוך מקבץ עציצים וכלים שונים מחרס או טרקוטה. בעלי הבית אוהבים לארח חברים, לכן יש במרפסת גם מטבח חיצוני ואי צהוב מקרשי דק לישיבה נוספת, גבוהה, וסביבו ארבעה כיסאות בר עם כריות ישיבה מפוספסות. באחת הפינות של המרפסת יש מעין פינת רחצה - עמוד מקלחת למים חמים וקרים, מוסתר על ידי במבוקים גבוהים שיוצא מתוך העציצים.

 

בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 31
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 37
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 34
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 36
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה גילי אונגר - 5
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 35
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 32
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 46
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 45
צילום: שירן כרמל

בית ברמות צהלה גילי אונגר - 13
צילום: שירן כרמל

בקומה השנייה, חלל המדרגות נצבע בצבע כחול ראלף לורן ויצירות אמנות תלויות לאורכו, וקיר אחד נצבע בדוגמת פסים באדום וכחול, וילון וניציאני עשוי עץ בצבע שחור מחזק את הדרמה, בתקרה הותקן פס צבירה שעליו תלויים פנסי קולנוע עם כנפיים ותאורה נוספת מגיעה משתי מנורות קיר עם מחווה לסגנון האר-דקו. המסדרון של חדרי השינה צבוע כולו בצהוב בגימור מבריק שיוצר אפקט דרמטי במיוחד. הפרקט שהיה בבית לפני הרכישה נשאר וקיבל כמה השלמות. הממ"ד הפך ל-man cave של בעל הבית, שמתפקד גם כחדר העבודה שלו וגם כחדר אירוח של החבר'ה. בהמשך המסדרון שני חדרי שינה של הבנות ובסופו חדר הרחצה שלהן ובו ריצוף מאויר בדוגמאות פרחים בגוונים של חום, חרדל וורוד, ארון כיור ורוד בעיצוב מקורי, משטח שיש שחור ועליו כיור קרמיקה מרובע בגימור גלזורה בצבע חרדל צהוב וברז קיר שחור. חדר השינה של ההורים צבוע בצבע חמרה ומתוכו יש כניסה לחדר רחצה עם אריחים בגוונים של שחור ולבן בפריסה אלכסונית של דמקה. לריצוף הותאמו ארון כיור שחור עם ידיות מפליז, משטח שיש בהיר ועליו כיור, מראה מלבנית גדולה עם מסגרת בעבודת יד מנחושת צהובה על הקיר. 

 

עיצוב פנים והלבשה: גילי אונגר

קבלן: חוסאם אבו אל נור

מצבעה: חנא, דרום ת"א

צבעים: בנג'מין מור

 

בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 40
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 41
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה גילי אונגר - 21
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה גילי אונגר - 24
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 47
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 42
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 43
צילום: שירן כרמל
בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 44
צילום: שירן כרמל

בית ברמות צהלה, ג, גילי אונגר - 48
צילום: שירן כרמל
תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן