הדיירים:  בן הזוג - מנכ"ל משרד הפרסום גיתם BBDO, בת הזוג – מנהלת המחלקה המשפטית בעמותת נגישות ישראל, ושלושת ילדיהם בני 4.5, 6.5, 10.

הבית: בית פרטי בן כ-20 שנה בלב גבעתיים. שטחו 150 מ"ר ושטח המגרש 240 מ"ר. בקומת הקרקע: סלון, מטבח, פינת אוכל, חדר עבודה, שירותי אורחים; בקומה השנייה: שני חדרי ילדים, חדר רחצה, חדר כביסה ויחידת הורים (הכוללת חדר שינה, חדר רחצה וחדר ארונות). 

החזון: מאחר שבני הזוג מאוד אוהבים לארח, החלום היה ליצור סביבת מגורים עוטפת ונעימה ועם זאת מתוחכמת וחדשנית. בית המשרה חמימות ומשפחתיות. הדיירים ביקשו מתיחת פנים כללית לבית וזאת בלי לשבור קירות, יצירת צביון עיצובי עדכני לבית; החלפת חיפוי הרצפה בכלל הבית (הבית היה מרוצף באריחי טרקוטה בגוון חמרה), חידוש גרם המדרגות, שיפוץ חדרי הרחצה, חידוש המטבח, ריהוט ותאורה לכלל הבית.

האילוצים שעמם היה צורך להתמודד: זמן מוגבל של שלושה חודשים לשיפוץ בפועל, ושמירה על מבנה הבית ללא התערבות/שינויים קונסטרוקטיביים.

מראה (צילום: שירן כרמל)
מתיחת פנים כללית לבית בלי לשבור קירות | צילום: שירן כרמל
סלון (צילום: שירן כרמל)
צביון עיצובי עדכני לבית | צילום: שירן כרמל
סלון (צילום: שירן כרמל)
בית המשרה חמימות ומשפחתיות | צילום: שירן כרמל
סלון (צילום: שירן כרמל)
סביבת מגורים עוטפת ונעימה ועם זאת מתוחכמת וחדשנית | צילום: שירן כרמל

סלון (צילום: שירן כרמל)
החלפת חיפוי הרצפה בכלל הבית | צילום: שירן כרמל

משך הפרויקט: הפרויקט ארך כחמישה חודשים, מתוכם חודשיים הוקדשו לתכנון, קבלת הצעות מחיר מספקים וביצוע הזמנות עבודה. השיפוץ עצמו ארך כשלושה חודשים וכלל עיצוב פנים והום סטיילינג.

ליווי הפרויקט על ידי הסטודיו כלל תכנון, שיפוץ ועיצוב פנים. השיפוץ התחלק לשלושה שלבים: שלב א': תכנון – התכנון ארך כחודשיים וכלל התייחסות מפורטת לבחירת החומרים, תוכניות לביצוע (חשמל, אינסטלציה, פריסות - ריצוף, פרקט וקרמיקה), תכנון העמדת ריהוט. שלב ב': ליווי בבחירת חומרי גמר, נגרות ייעודית בתכנון הסטודיו, תאורה, ריהוט וטקסטיל. כלל האלמנטים נבחרו בקפידה על מנת לתת מענה פונקציונלי ועיצובי כאחד. שלב ג': ביצוע – שיפוץ פנימי של כלל הבית והצבה סופית של האלמנטים בחלל.

הקו העיצובי נשען על קווי היסוד הארכיטקטוניים של הבית, המאופיינים בסגנון ים תיכוני עשיר אשר בא לידי ביטוי בקשתות וחציצות היוצרות הפרדה בין החללים. המעצבות יצרו טרנספורמציה שעדכנה והדגישה את הסגנון באמצעות בחירת חומרים עכשוויים על זמניים וצבעוניות מתוחכמת. לאחר בחינת האופציות השונות הוחלט על קונספט, סגנון עיצובי, צבעוניות וחומריות. נגיעות מוקפדות של צבעוניות עזה מופיעות במקטעים שונים של החלל ומדגישות את המעברים בין החללים בקומת המגורים ואת המבנה הארכיטקטוני הייחודי.

מראה (צילום: שירן כרמל)
נגיעות מוקפדות של צבעוניות עזה | צילום: שירן כרמל
ספה (צילום: שירן כרמל)
סגנון ים תיכוני עשיר | צילום: שירן כרמל
פינת אוכל (צילום: שירן כרמל)
הקו העיצובי נשען על קווי היסוד הארכיטקטוניים של הבית | צילום: שירן כרמל

פינת אוכל (צילום: שירן כרמל)
חומרים עכשוויים על זמניים וצבעוניות מתוחכמת | צילום: שירן כרמל

עוד בערוץ עיצוב הבית:

קומת קרקע: צבעוניות מתוחכמת

סלון: מתחלק לשני אזורים: חלל אירוח וחלל קריאה. בחלל הקריאה, הנמצא בסמוך ליציאה לגינה, תוכננה ספרייה בנגרות ייעודית ולצדה הוצב כיסא נדנדה שמוסיף קורטוב צבעוני לחלל. החלל המרכזי כולו מחופה בפרקט עץ אלון, הנפגש עם חיפוי דמוי בטון שרוצף במטבח. גופי תאורה יפהפיים מקיפים את החלל ומשרים אווירה מזמינה. חלל הסלון הולבש בטקסטיל משובח בעל טקסטורות מגוונות היוצרות עניין וססגוניות מרתקת המשתלבת עם הנגיעות החמימות של הצהוב בקירות המעוגלים.

חדר העבודה: מיועד לאירוח בשעת הצורך. החלל עוצב באופן נקי ופונקציונלי. עמדת עבודה כפולה תוכננה לאורך הקיר ומשמשת את כלל בני הבית. ספה נפתחת נרכשה והוצבה במקום.

מטבח: המטבח חודש על ידי החלפת החזיתות והפרזול, פירוק הקרמיקה והחלפתה בקרמיקה חדשה. רצפת המטבח פורקה אף היא וחופתה בריצוף דמוי בטון.

פינת האוכל: מהווה המשך ישיר של המטבח ונמצאת בקו ישיר לדלת הכניסה. על מנת לתחום את הפינה, בתכנון החשמל המחודש, נוספו שתי נקודות חשמל מעל שולחן האוכל. תאורה ייחודית המתכתבת עם השפה העיצובית האוריינטלית של הקשתות בחלל יוצרת אינטימיות נעימה. שולחן אבירים מעץ גולמי מוצב למרגלות תמונה רחבת ממדים של רצועת חוף הים השוקקת בתל אביב ונוצר קונטרסט מעניין.

מטבח (צילום: שירן כרמל)
המטבח חודש על ידי החלפת החזיתות והפרזול | צילום: שירן כרמל
מטבח (צילום: שירן כרמל)
גם הקרמיקה הוחלפה | צילום: שירן כרמל

מטבח (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל

גרם המדרגות: המדרגות היו מחופות באריחי טרקוטה כהים ומיושנים. הן חופו מחדש באמצעות פלטות עץ אלון. קיר צר ומאורך הנמצא בראשית הגרם נצבע בגוון כחול מעושן ויצר מפגש חומרי וצבעוני נעים.

מדרגות (צילום: שירן כרמל)
קיר צר ומאורך הנמצא בראשית הגרם נצבע בגוון כחול מעושן | צילום: שירן כרמל

מדרגות (צילום: שירן כרמל)
מפגש חומרי וצבעוני נעים | צילום: שירן כרמל

הקומה העליונה: אווירה שלווה ומרווחת

בקומה העליונה נמצאים חדרי השינה והרחצה של בני המשפחה. כלל הקומה חופה בפרקט עץ מולבן המעניק אווירה שלוה ומרווחת. נגרות ייעודית תוכננה לכל חלל וחלל על מנת לייצר פתרונות אחסון מקסימליים. כמו כן, בוצעו שינויים ותוספות לחשמל הקיים בהתאם לצרכים שהוגדרו על ידי בעלי הבית.

סוויטת הורים: חלל קסום המהווה בריחה מושלמת מהיום יום האינטנסיבי של שני בני הזוג. לא בכדי, הזוג מכנה את המקום "הצימר". הסגנון שנבחר הוא שקט ואלגנטי בניחוח כפרי מעודן הלקוח ממלונות בוטיק בארץ ובעולם. סקאלת צבעים מרגיעה המשלבת לבן ומוקה עם נגיעות של תכלת נבחרה לחלל. ריהוט משלים ונגרות ייעודית תוכננו בהתאם לצרכים. טקסטיל רך ובהיר נבחר להשלמת המראה.

מסדרון (צילום: שירן כרמל)
כלל הקומה חופה בפרקט עץ מולבן | צילום: שירן כרמל
שינה (צילום: שירן כרמל)
סוויטת ההורים. חלל קסום המהווה בריחה מושלמת מהיומיום | צילום: שירן כרמל
שינה (צילום: שירן כרמל)
לא בכדי, הזוג מכנה את המקום "הצימר" | צילום: שירן כרמל
שינה (צילום: שירן כרמל)
שקט ואלגנטי בניחוח כפרי מעודן | צילום: שירן כרמל

שידה (צילום: שירן כרמל)
סקאלת צבעים מרגיעה המשלבת לבן ומוקה עם נגיעות תכלת | צילום: שירן כרמל

חדר רחצה הורים: מבואה אינטימית שטופת אור מובילה אל חלל הרחצה. החלל תוכנן ושופץ מן היסוד. החלל חופה באריחי סומסום גדולים ובהירים המעניקים תחושת מרחב וניקיון. ארונית כיור מרווחת מעץ בגון אגוז תוכננה מקצה לקצה, ולהשלמת המראה הוצב גוף תאורה מרשים המעניק טוויסט מעניין לחלל.

רחצה (צילום: שירן כרמל)
ארונית כיור מרווחת מעץ בגון אגוז | צילום: שירן כרמל

רחצה (צילום: שירן כרמל)
חדר רחצה הורים. החלל חופה באריחי סומסום גדולים ובהירים | צילום: שירן כרמל

חדר השינה של יהלי ויובל: חדר השינה עוצב בסגנון סקנדינבי נקי. הצבעוניות שנבחרה לחדר הינה אפור, כחול ולבן. קירות החדר נתחמו בבורדר אפור, והמיטות מוקמו משני צדי החדר כך שלכל ילד יש את הפינה שלו.

ילדים (צילום: שירן כרמל)
חדרי הילדים. בסגנון סקנדינבי נקי | צילום: שירן כרמל
ילדים (צילום: שירן כרמל)
קירות החדר נתחמו בבורדר אפור | צילום: שירן כרמל
ילדים (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל

ילדים (צילום: שירן כרמל)
המיטות מוקמו משני צדי החדר | צילום: שירן כרמל

חדר השינה של יאיר: תוכנן כך שיהיה אפשר לגדול איתו היישר לגיל ההתבגרות הממשמש ובא. סקאלה צבעונית בוגרת בגוני אפור, ירוק בקבוק וכחול נבחרה לחלל. במרכז החדר הוצבה מיטה וחצי מרווחת. המיטה תחומה באמצעות אלמנט גיאומטרי על גבי הקירות בנקודת המפגש עם המיטה. כך נוצרת נקודת מגוז מעניינת שהופכת את החלל לחדר בעל אמירה ואווירה ייחודית. פינת עבודה להכנת שיעורי בית מוקמה בסמוך ליציאה למרפסת.

ילדים (צילום: שירן כרמל)
סקאלה צבעונית בוגרת בגוני אפור, ירוק בקבוק וכחול | צילום: שירן כרמל

ילדים (צילום: שירן כרמל)
לכל ילד פינה משלו | צילום: שירן כרמל

חדר רחצה ילדים: בעצה אחת עם בעלי הבית, הוחלט לבצע שיפוץ חלקי בחלל אשר עוצב בקו עיצובי נקי. השיפוץ כלל: פירוק חיפוי הקיר המקורי בגון טורקיז עז והחלפתו בקרמיקה לבנה, הוספת נקודת מים נוספת ותכנון ייעודי של ארונית רחבת ידיים בעלת שני כיורים. מראות עגולות הותקנו מעל לכיורים ותאורה פונקציונלית הותאמה לחלל.

רחצה (צילום: שירן כרמל)
חדר רחצה ילדים. מראות עגולות הותקנו מעל לכיורים | צילום: שירן כרמל
רחצה (צילום: שירן כרמל)
תאורה פונקציונלית הותאמה לחלל | צילום: שירן כרמל

לוח גיר (צילום: שירן כרמל)
צילום: שירן כרמל

דבר המעצבות:  תהליך העבודה עם הדיירים התנהל בדיאלוג פורה ומפרה. בעלי הבית סמכו עלינו והעניקו לנו יד חופשית. כמעצבות, אנו שמות דגש רב על שיקוף אישיותם וצרכיהם של הדיירים בעיצוב הבית. הבית מביא לידי ביטוי את האנשים החיים בו – במקרה זה, אנשים שמחים, צבעוניים וחמים שאוהבים את החיים. משפחה תוססת וססגונית במיוחד. הפרויקט נעשה באהבה והנאה רבה ואנחנו מאוד גאות בתוצאות.

אלמנט אהוב: העמוד הצהוב המפריד בין שתי הקשתות בחלל המרכזי, שעליו תלויה צלחת עם אייל ומעליה גוף תאורה ייחודי.

החלל לפני (צילום: צילום ביתי)
החלל לפני | צילום: צילום ביתי
לפני (צילום: צילום ביתי)
החלל לפני | צילום: צילום ביתי
המטבח לפני (צילום: צילום ביתי)
המטבח לפני | צילום: צילום ביתי
רחצה לפני (צילום: צילום ביתי)
חדר הרחצה לפני | צילום: צילום ביתי

_OBJ

עיצוב פנים והום סטיילינג: מעיין מנור, רוית רזניק - STUDIO DETAILS

במדור הקודם: עם הפנים לבריכה: מדירה חנוקה לווילה פתוחה
לכל הכתבות במדור בשיפוץ