הדיירים: זוג הורים ושלושה ילדים בגילאי בית ספר יסודי וגן.

הבית: הבית, 200 מ"ר בנוי על מגרש שגודלו 350 מ"ר, ממוקם ביישוב תל-מונד שבשרון. הוא בנוי בשתי קומות, כאשר בקומה הראשונה החלל הציבורי (סלון, מטבח ופינת אוכל) ובקומה השנייה שלושת חדרי השינה.

עינת נרגד, סלון ספה גובה (צילום: גלעד רדט)
כל הבחירות נעשו בשיתוף פעולה מלא עם הדיירים | צילום: גלעד רדט
עינת נרגד, סלון שולחנות גובה (צילום: גלעד רדט)
החלל רוצף בפרקט אלון מיושן | צילום: גלעד רדט

עינת נרגד, ספה גובה (צילום: גלעד רדט)
ספות מודולריות בצורת האות רייש | צילום: גלעד רדט

החזון: הדיירים נכנסו לבית לפני מספר שנים ועכשיו החליטו לשפץ ולרענן. הם רצו בית עדכני, עם חומרים חדשים וטרנדיים. הם ביקשו להחליף את רצפת הגרניט פורצלן המיושנת שהייתה בגוון חול להוסיף מקומות אחסון במטבח ואני המלצתי לפתוח יציאה ישירה מהמטבח לגינה הצפונית המוצלת, שם אפשר לשבת ברוב ימות השנה. בנוסף לכך, ההורים רצו לתכנן לילדם בן ה-10 חדר עם הרבה מקומות אחסון עבור הבגדים, המשחקים, הספרים והמחברות ולחדש את שני חדרי הרחצה עם מקלחון וחומרים עדכניים. כל הבחירות נעשו בשיתוף פעולה ובהסכמת הדיירים ולכן הבית משקף אותם ואת טביעת היד שלהם.

עינת נרגד, סלון קיר (צילום: גלעד רדט)
הטלוויזיה יושבת על קיר לבנים מפירוק | צילום: גלעד רדט

עינת נרגד, סלון שולחן צד גובה (צילום: גלעד רדט)
תאורת קריאה בסמוך לכורסה | צילום: גלעד רדט

משך השיפוץ: השיפוץ בכל הבית נמשך חודשיים, לפי המצופה. השיפוץ כלל החלפת כל תכולת הבית, רהיטים, נגרות, ריצוף, צביעת קירות, מטבח חדש וחדרי רחצה חדשים. 

עלות השיפוץ: השיפוץ עלה כ-350 אלף שקלים.

תיאור כללי של השיפוץ: האתגר הגדול היה להתחיל ולסיים את השיפוץ במהירות מרבית וללא תקלות כי בזמן השיפוץ הדיירים נשארו לגור בבית. היה נדרש כאן תיאום מקסימלי בין כל בעלי המקצוע (שיפוצניק, צבעי, נגר, חשמלאי, חברת פרקטים, חברת מטבחים, אינסטלטור, איש אלומיניום) תוך שימת דגש, מבחינתי, על איכות.

היה חשוב לי לתת דגש על נושא התאורה. אני מאמינה שתאורה טובה ונכונה היא שחקן ראשי בכל שיפוץ/בנייה היא יכולה לתת הרבה אופי וחום לבית. במטבח שמנו דגש על תאורת עבודה מעל האי. מעל המדרגות תלינו מנורות מגובה רב שמאירות אותן ומוסיפות לאווירה. בסלון, למשל, חשוב לי תמיד להציב מנורה קריאה עומדת ליד אחת הכורסאות.

מלבד זאת, היה צורך בכמה שיותר מקומות אחסון ולכן תכננתי ארונות שנתנו מענה לתכולת הבית. במסגרת השיפוץ רוקנו את הבית והחלפנו ריצוף, מטבח, חלונות ודלתות מאלומיניום, שני חדרי רחצה, הרהיטים בסלון ובפינת האוכל וארונות שהוזמנו בנגרות פרטית.

עינת נרגד, סלון שח גובה (צילום: גלעד רדט)
תחושת חום וביתיות | צילום: גלעד רדט

עינת נרגד, סלון שח תקריב גובה (צילום: גלעד רדט)
עם צבעוניות חמה | צילום: גלעד רדט

 צלחות וכוסות על הקיר

המבואה, הסלון, פינת האוכל והמטבח הם חלל אחד משותף. רצפנו את החלל המשותף בפרקט אלון מיושן, מלבד אזור המטבח שרוצף בגרניט פורצלן במראה בטון. המפגש והשילוב של שני הריצופים יחד (פרקט ובטון) יצר מראה יפה מאוד.

הסלון: בסלון נקנו ספות מודולריות בצורת האות ר' בגווני אדמה, ושני שולחנות בשני גדלים שונים (נרכשו בקסטיאל as is). הטלוויזיה נתלתה על קיר לבנים מפירוק שמשתלב מקסים עם רצפת הפרקט, וביחד עם הווילונות החצי שקופים שעוטפים את החלל – קיבלנו תחושת חום וביתיות וצבעוניות נעימה.

עינת נרגד, מטבח גובה (צילום: גלעד רדט)
נפתחה יציאה ישירה מהמטבח לגינה | צילום: גלעד רדט

עינת נרגד, מטבח (צילום: גלעד רדט)
ארונות המטבח נצבעו בצבע מוקה | צילום: גלעד רדט

המטבח: ארונות המטבח נצבעו בצבע מוקה (צביעה בתנור). במטבח יש אי שעליו יש כיריים וישיבה סביבו על כסאות בר. נפתחה יציאה ישירה מהמטבח לגינה וכך אפשרנו כניסת אור למטבח. כיוון שרצינו עוד ועוד אחסון למטבח, תכננו ארון מטבח נוסף, באותו צבע מוקה, שהוצב בפינת האוכל הסמוכה. כך שפינת האוכל והמטבח נמצאים אחד ליד השני ומהווים רצף של חומרים וצבע. הזמנו תמונה מבד דק של ערימת צלחות וכוסות, הניתנת להדבקה על הקיר ולהסרה בקלות.

עינת נרגד, מטבח פינת אוכל קולאז (צילום: גלעד רדט)
ארון מטבח נוסף הוצב בפינת האוכל הסמוכה | צילום: גלעד רדט

עינת נרגד, מטבח כסאות שניים גובה (צילום: גלעד רבט)
כיריים ומשטח עבודה על האי | צילום: גלעד רבט

פינת האוכל: פינת האוכל משמשת לאירוח של חברים עם ילדים. על כן הוסכם על הצבת כסאות מצד אחד של השולחן הגדול וספסל ארוך בשביל הילדים מצד שני. זה גם נראה טוב וגם מאוד פרקטי. הילדים מעדיפים לשבת על ספסל ואין מתח סביב השאלה האם ישפך משהו על הכיסאות.

עינת נרגד, פינת אוכל שולחן גובה (צילום: גלעד רדט)
רצף של חומרים וצבע | צילום: גלעד רדט

עינת נרגד, פינת אוכל וילון גובה (צילום: גלעד רדט)
ספסל ארוך בשביל הילדים | צילום: גלעד רדט

אחסון, אחסון ועוד אחסון 

בקומה העליונה ממוקמים חדרי הילדים, חדר ההורים ושני חדרי הרחצה. חדר הילדים של הבן הגדול חודש לחלוטין ובחדר הילדים השני, כמו גם בחדר ההורים, הוזמנו ארונות חדשים בנגרות והקירות נצבעו בגוון לבן אפרפר חם.

עינת נרגד, מדרגות גובה (צילום: גלעד רדט)
תאורת אווירה יורדת מהתקרה | צילום: גלעד רדט

חדר לילד בן ה-10: כיוון שחדר ילדים הוא מקום שמתרחשות בו הרבה פעילויות כמו: שינה, אירוח חברים, הכנת שיעורים ומשחק - הרעיון היה לעשות סדר עם הרבה אחסון. החדר צריך להכיל הרבה פריטים וחפצים ועדיין להיראות מסודר ולא עמוס. לכן תכננתי ארון גדול ועוד תוספת של מדפים/קוביות עץ מעל המיטה להצגת המשחקים והספרים שלו.

כמו כן העמדנו שולחן עם מגירות להכנת שיעורים. כך שאכן התקבל חדר מסודר ומאורגן. כל הנגרות בחדר הזה היא תכנון שלי (כולל המיטה). הפריטים המשלימים שעל המיטה: דובי, כריות, כיסוי מיטה שנותנים את הטאץ' הסופי נרכשו בחנות "שמנת עיצובים" במושב בצרה בשרון.

עינת נרגד, חדר ילד מיטה גובה (צילום: גלעד רדט)
לעצב חדר לילד בן 10 | צילום: גלעד רדט
עינת נרגד, חדר ילד אותיות (צילום: גלעד רדט)
הרעיון היה לעשות סדר עם הרבה מקומות אחסון | צילום: גלעד רדט

עינת נרגד, חדר ילד ארון גובה (צילום: גלעד רדט)
ארון גדול ועוד תוספת של מדפים/קוביות עץ מעל המיטה | צילום: גלעד רדט

חדר רחצה הורים: את אמבטיית ההורים שינינו מקצה לקצה. שינינו את תכנון הפנים, הזזנו ומיקמנו מחדש את הכלים הסניטריים. כך נוצר מקום ומרחב. נתנו דגש על קיר פיסולי תלת-מימדי בהשראה יפנית במקלחון והוא משמש כמרכז תשומת הלב בחדר האמבטיה. הוא באמת גורם להתפעלות (נרכש בויה ארקדיה). משתלב יפה עם רצפת בטון (כמו במטבח) גם היא מאותה החנות.

חדר רחצה כללי: בחדר הזה שמנו דגש על אחסון מכונת הכביסה והמייבש בתוך ארון עם נגרות יפה ומסודרת והוספנו יחידת ארון לחומרי הניקוי ולמגבות. 

עינת נרגד, חדר רחצה שירותים גובה (צילום: גלעד רדט)
חדר הרחצה של ההורים שונה מקצה לקצה | צילום: גלעד רדט
עינת נרגד, חדר רחצה גובה (צילום: גלעד רדט)
ליצירת מקום ומרחב | צילום: גלעד רדט
עינת נרגד, חדר רחצה כיור גובה (צילום: גלעד רדט)
רצפת בטון | צילום: גלעד רדט
עינת נרגד, חדר רחצה קולאז' (צילום: גלעד רדט)
קיר פיסולי במקלחון | צילום: גלעד רדט

דבר המעצבת: העבודה הייתה מוצלחת מקצועית וזורמת. חשוב שתהיה כימייה טובה בין המעצבת ללקוחות. חשוב לי להקשיב ללקוחות, לתרגם את החלומות שלהם לשפת העיצוב ולתת כבוד לתקציב שלהם. החובה שלי כמעצבת היא להפגיש את הלקוחות עם בעלי מקצוע שאפשר לסמוך עליהם. אמינים, רציניים, שעומדים בלוחות זמנים ועושים עבודה מעולה בשביל לקבל שקט נפשי.

רשימת מכולת: תמונה גדולה של צלחות וכוסות במטבח על קיר שלם  500 שקלים, paper-bella ; כריות בחדר הילדים: 100-270 שקלים, שמנת עיצובים מושב בצרה; כיסוי מיטה לילד, 360 שקלים, שמנת עיצובים; אותיות: 45 שקלים לאות, שמנת עיצובים; שולחן סלון: 3,500 שקלים, קסטיאל as is , תל אביב; קיר בריקים בסלון, 400 שקלים למטר, Brichim קיבוץ ניר אליהו.

עינת נרגד, חדר רחצה קיר גובה (צילום: גלעד רדט)
נותן תחושה תלת מימדית | צילום: גלעד רדט

עיצוב פנים וסטיילינג: עינת נירגד

במדור הקודם: לשדרג דירה שכורה בשבוע
לכל הכתבות במדור בשיפוץ

מעצבים ודיירים, יש לכם בית שעבר שיפוץ ואתם רוצים להציג אותו במדור? כתבו לנו