הדיירים: רווק בן 44 שעלה לארץ לפני כמה שנים. איש עסקים שעובד מהבית וטס לעתים תכופות לנסיעות עסקים בחו"ל. כרגע הוא שוכר את הדירה וחי עם אהבת חייו, הכלבה מיקה.   

הדירה: הדירה ממוקמת במרכז תל אביב. 70 מ"ר כולל המרפסת. לדירה שני מפלסים. במפלס הראשון – מבואת כניסה, חדר שינה ראשי עם מרפסת קטנה, ממ"ד המשמש כחדר שינה נוסף וחדר רחצה. במפלס השני – המטבח, הסלון והמרפסת עם הנוף האורבני של תל אביב. הדירה ממוקמת בבניין חדש יחסית בן חמש קומות.

עדי אדיר, תלייה (צילום: גלעד רדט)
מתלה מגניב וצבעוני של סיכות ביטחון | צילום: גלעד רדט
עדי אדיר, מדרגות (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט

עדי אדיר, שידה (2) (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט

עוד באתר לעיצוב הבית:


צבעוניות ושמחת חיים

החזון: הדייר עשה מהפך בחייו והרגיש לנכון לבצע את המהפך גם בבית. הוא מאוד אוהב את סגנון הפופ ארט וביקש שזו תהיה ההשראה לעיצוב הדירה. מאחר שהוא עובד מהבית ושוהה שם רוב הזמן, היה לו חשוב להשקיע בסביבה נעימה וחמימה. יש לו הרבה חברים והוא מארח כל הזמן, בייחוד בקיץ כשאפשר לנצל את המרפסת. הוא ביקש דירה שכל מי שייכנס אליה וישהה בה ירגיש שמחת חיים, צבעוניות והרגשה ביתית. הוא ציין שהצבעים האוהבים עליו הם הצבעי יסוד. היה לו חשוב שמעבר ליופי, הדירה תשרת אותו מבחינה פרקטית.

עדי אדיר, מדרגות (2) (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט
עדי אדיר, מקרר (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט
עדי אדיר, מדפים במטבח (צילום: גלעד רדט)
המטבח הקטן נצבע בכחול כדי להבליט את האלמנטים האדומים | צילום: גלעד רדט

עדי אדיר, מדפים (צילום: גלעד רדט)
מדפים ליופי וארונות לכל התבלינים | צילום: גלעד רדט

משך השיפוץ: מרגע קבלת ההחלטה של הדייר לעשות מהפך בדירתו ועד קבלת המפתח חזרה - עשרה ימים בלבד. הלקוח טס לנסיעת עסקים לעשרה ימים והשאיר בידי את המפתח לדירה, כרטיס אשראי, ת"ז ,יד חופשית לעשות כל מה שעולה ברוחי כל עוד שאני מתחשבת בתקציב הנתון. ביומיים שלפני הטיסה חשבתי על רעיונות וישבתי על התוכניות (מערך ריהוט מחדש ותוכניות נגרות), קיבלתי אישור עקרוני על התוכניות ויצאתי לדרך. התהליך דרש תכנון מדויק של לוח הזמנים. למזלי היו לי אנשי מקצוע שהתגייסו למטרה ולא אכזבו. הייתי צריכה לפרסם ולמכור את הרהיטים הקיימים. פריטים שלא נמכרו נתרמו לנזקקים; לעשות סיבוב בחנויות ובין אנשי מקצוע כדי לקבל הצעות מחיר; להזמין פריטים מיוחדים (custom made), לעשות עבודות צביעה, חשמל, הזמנת תמונות, תליית וילונות, תמונות ומראות ולהתקין גופי תאורה; לרפד מחדש את הריהוט בחוץ; להרכיב את הרהיטים החדשים מאיקאה.

עדי אדיר, מטבח (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט
עדי אדיר, מבט למטבח (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט

עדי אדיר, קיר כחול (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט

עלות השיפוץ: העלות הסופית היתה 30 אלף שקל (לא כולל שכר המעצבת), שכללו קניית רהיטים – בחדר אורחים (ממ"ד) שולחן חדש, כיסא, גופי תאורה, שטיח. בחדר שינה (שטיחים, וילון להסתיר את הנישה, כריות, פתרונות אחסון), שידה במבואת הכניסה, מתלה מעניין בכניסה, בסלון – ספה חדשה, כורסה, שידה, שולחנות קפה, תמונות, שידת מולטימדיה, גופי תאורה, שטיח, אקססוריז, במטבח – מדפים וארונית חדשה, אקססוריז, בחוץ – ריפוד מחדש של הכריות ועציצים. כמו כן גם עבודות צביעה, שיפוצים, עבודות חשמל (התקנת גופי תאורה והתאמת המולטימידה מחדש, תיקונים בקירות, הובלות והרכבה של רהיטים.

עדי אדיר, סלון (2) (צילום: גלעד רדט)
פופ ארט כהשראה לעיצוב הדירה | צילום: גלעד רדט
עדי אדיר, סלון (צילום: גלעד רדט)
הקיר הכחול מבליט את התמונות | צילום: גלעד רדט
עדי אדיר, כלב (צילום: גלעד רדט)
ספה וכריות בסלון – Chiq Design – 7,500 שקל | צילום: גלעד רדט

עדי אדיר, פינת אוכל (צילום: גלעד רדט)
השולחן האדום נפתח ומתאים לשישה | צילום: גלעד רדט

ניקיון פסח

הדירה עברה מהפך מבחינה עיצובית וגם מבחינה פרקטית וארגונית. מעבר לעיצוב והרהיטים החדשים, הלקוח אפשר לי לעשות לו סדר בכל הבלגן, או במילים אחרות, ניקיון פסח - הוצאת התכולה מכל הארונות, שידות ומגירות בבית. עשיתי הפרדה של דברים נחוצים ודברים שסתם אוגרים. כל דבר שהיה נראה לי מיותר, הנחתי בצד בקופסה. סידרתי מחדש את הארונות, השידות, הציוד המשרדי וארונות המטבח.

אחת הדרישות היתה להתחדש במערכת ישיבה חדשה במרפסת. מכיוון שהתקציב היה מוגבל, העדפתי להשקיע את הכסף בדברים שבעיני יותר חשובים, וכפתרון ריפדנו מחדש את הכריות בריפוד צבעוני עמיד בפני מים ושמש.

עדי אדיר, מרפסת (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט
עדי אדיר, שולחנות סלון (צילום: גלעד רדט)
המרפסת היא המשך הסלון | צילום: גלעד רדט
עדי אדיר, כורסה (צילום: גלעד רדט)
הכורסה הצבעונית. הפריט האהוב בבית | צילום: גלעד רדט
עדי אדיר, ואזה (צילום: גלעד רדט)
אקססוריז תורמים לשמחה | צילום: גלעד רדט

עדי אדיר, אוזניות (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט

כניסה: השינוי הראשון בדירה מתבטא כבר בכניסה במתלה מגניב וצבעוני של סיכות ביטחון שהלקוח תולה עליו כובעים, מטריות ומפתחות. למעלה תמונה של הלקוח עם הכלבה. תמונה חמה ולבבית שמקבלת אותו בכל פעם שהוא נכנס הביתה. הנישה נצבעה בצבע אקווה מרין מרגיע. שידה בצבע טורקיז מאיקאה משמשת לאחסון ולהנחת דואר ותיקים. מראה אלגנטית מגדילה את המבואה.

חדר שינה: הדרישות היו לייצר אווירה חמה ומעניינת. היה חשוב לו שלחדר שינה יהיה מראה גברי ואלגנטי עם נגיעות של צבע. הנישה בחדר השינה (קו עליון 1.60 מ') משמשת ארון נעליים ואחסון וגם פתרון להסתרת הבלגן, בעזרת צלונים שחורים שקופים למחצה מאיקאה. הצלונים גם נותנים לחדר גובה, מה שהופך אותו ליותר גברי ואלגנטי. בחרנו להעמיד בפינה שידה גבוהה מעץ שתחמם את החדר ותשמש לאחסון. מצדי המיטה, שידות שחרות פשוטות ועליהן מנורות בצבע טורקיז שמכניסות צבע לחלל. הוספנו כיסוי מיטה וכריות. בפינה השנייה של חדר הנחנו סל כביסה מדליק ממתכת שבתוכו אפשר להניח את הכיסוי והכריות עד הבוקר. החדר נצבע באפור בהיר שעוזר להדגיש את הטפט.

ממ"ד המשמש כחדר שינה לאורחים ומשרד: חדר קטן שהיה מוזנח לחלוטין. הוא הכיל ספה נפתחת שתמיד היתה פתוחה, ארון בגדים ושולחן גדול מדי. גם כאן נשארנו עם אותה סכמת צבעים (כחולים, טורקיז ואפורים), מכיוון שכשנכנסים לדירה רואים את המבואה ואת שני החדרים וחשוב שהם יתכתבו ביניהם. הספה הנפתחת הקיימת נשארה עם הכיסוי המקורי והוספו כריות. רכשנו שולחן חדש מאיקאה ושדרגתי אותו בעזרת וושי טייפ. תמונות שמצאתי במגירות מוסגרו ונתלו בסדר אקראי.

עדי אדיר, קיר תמונות (צילום: גלעד רדט)
ממ"ד המשמש כחדר שינה לאורחים ומשרד | צילום: גלעד רדט

עדי אדיר, קיר  (צילום: גלעד רדט)
תמונות מהמגירות מוסגרו ונתלו בסדר אקראי | צילום: גלעד רדט

ספה כסופה שלא מתחרה עם הקיר

הסלון: המראה שהיתה תלויה על הקיר בצורה אנכית שיקפה את הבלגן של המטבח והדגישה את החלל המוארך, ולכן תליתי אותה בצורה אופקית כך שתגדיל את הסלון ותשקף את הנוף האורבני. הסלון תוכנן מחדש כך שיהיה יותר מזמין ושיהיה יותר מקום לארח. תכננתי ספה חדשה בצבע כסוף שלא יתחרה עם הקיר הכחול. בפינה מוקמה כורסה צבעונית. הלקוח אוהב לעבוד בסלון על המחשב הנייד והיה לי חשוב שתהיה לו פינה נוחה וחמימה לעשות זאת. את הניירת שהוא צריך אפשר לאחסן בשידת המולטימדיה שליד. הטלוויזיה עברה מהקיר לשידה. הקיר הכחול נתן את הרקע המתאים להבלטת התמונות.

המטבח: את המטבח הקטן צבענו בכחול כדי להבליט את האלמנטים האדומים. הוספנו מדפים ליופי וארונות לכל התבלינים ומצרכים שיהיו בהישג יד בזמן הבישול. שולחן אדום בפינה נפתח ומתאים לשישה אנשים.

המרפסת: המרפסת משמשת כהמשך הסלון, בייחוד בקיץ, ולכן היה חשוב להשקיע שם בעיצוב לא פחות ולהתאים את הצבעים. עציצים תמיד מוסיפים לתחושה נעימה ומרגיעה ומוסיפים צבע.

עדי אדיר, מרפסת גן (צילום: גלעד רדט)
עציצים מוסיפים תמיד | צילום: גלעד רדט

עדי אדיר, ריהוט גן (צילום: גלעד רדט)
צילום: גלעד רדט

פריט יקר אחד שיעשה את ההבדל

דבר המעצב: אני מאוד אוהבת ונהנית לעצב פרויקטים מהסוג הזה, בייחוד כשאני עוזרת ללקוח לעשות מהפך שישפר את איכות חייו בכל הרמות. אני חושבת שאני מגשימה חלום עבורו ברגע שהוא יוצא מביתו הישן וחוזר לבית חדש, מעוצב ומסודר עד הפרט הכי קטן בלי להרים אצבע. אני חוסכת ללקוח זמן, הסתובבויות, התלבטויות והתעסקות עם השיפוץ. הגשמת החלום של הלקוח התאפשרה הודות לאמון שנתן בי בניהול הפרויקט ובעיצובו. הרבה לקוחות רוצים להיות נועזים בבחירת צבעים ורהיטים אבל ברגע האמת חוששים ונוטים לבחור בצבע יותר בטוח (לבן עם נגיעה של בז', אפור או מוקה). התוצאה הסופית התקבלה כי ניתנה לי יד חופשית ללכת עם הקונספט עד הסוף. היתה תחושה אדירה של סיפוק שהספקנו לעשות הכל בזמן. בתום הפרויקט היה לי חשוב  להיות נוכחת בדירה בשעות הבוקר המוקדמות על מנת לקבל את הלקוח ולראות את התגובות הנרגשות שלו. זה היה שווה את כל העבודה הקשה סביב השעון.  

פריט אהוב: הכורסה הצבעונית בסלון, KARE DESIGN של 2,800 שקל.   

טיפ: כשרוצים לעשות שינוי גדול בבית ויש תקציב מוגבל, הצעד הכי נכון הוא לשלב רהיטים זולים יותר ולהשקיע בפריט אחד יקר שיעשה את כל ההבדל. לא לפחד מצבע. שימוש בצבע הוא פתרון זול לעשות שינוי גדול ואם לא אוהבים, תמיד אפשר לצבוע מחדש.

עדי אדיר, שטיחון (צילום: גלעד רדט)
חדר השינה. אווירה חמה ומעניינת | צילום: גלעד רדט
עדי אדיר, חדר שינה  (צילום: גלעד רדט)
הטפט של אורנה ומינה מרמתה שרון | צילום: גלעד רדט
עדי אדיר, שידה (צילום: גלעד רדט)
מראה גברי ואלגנטי עם נגיעות של צבע | צילום: גלעד רדט

עדי אדיר, כריות חדר שינה (צילום: גלעד רדט)
כריות וכיסוי מיטה ביום | צילום: גלעד רדט

עדי אדיר פוליקר, Adi Adir + Co Habitat and Interior Design 

במדור הקודם: הדירה המפתיעה בתל אביב
לכל הכתבות במדור בשיפוץ  

לכל כתבות המגזין