אם פעם היו ילדים טרנסג׳נדרים בבחינת קוריוזים חדשותיים שרבים מרימים מולם גבות ומפנים אצבעות מאשימות להורים שלהם, כיום המקרים נפוצים יותר ויותר, והחברה מתחילה להתרגל לקונספט שאומר שבני אדם לא תמיד נולדים בגוף המתאים להם מגדרית. כעת מגיעים שני סיפורים יוצאי דופן מהתחום הזה שמעלים דיון רב.

המקרה הראשון שעלה לאחרונה לכותרות בתוכניתו של ד"ר פיל הוא של אוברי בת הארבע - שנולדה עם סימני מין לא מוגדרים, תחת ההגדרה ׳אינטרסקס׳. מבחינת הכרומוזומים, נקבע כי היא זכרית בשבעים אחוזים, אך בייעוץ עם הרופאים החליטו הוריה מישל וקייל לערוך ניתוח שיהפוך את אוברי לילדה. תעודת הלידה של אוברי קבעה כי היא נקבה, ובשלוש השנים הראשונות לחייה גדלה כבת. לאחרונה התגרשו ההורים, והגיעו להסדר משמורת משותפת. אוברי בת הארבע הפכה לנושא המחלוקת המרכזי, כאשר אמה מאמינה שהיא בן, ואביה מאמין שהיא בת, וכל אחד מהם מגדל אותה במגדר שונה.

״אין ספק בלבי שאוברי הוא בן״, אומרת האמא מישל, שלקחה אותה לאחרונה לספר את זנב הסוס לאחר שבנה התחנן לפניה לעשות זאת, כך היא אומרת. ״נשבר לבי כשאני רואה את אוברי נאבק בזהותו כשהוא אצל אביו ונאלץ להיות ילדה. כשהוא חוזר לביתי הוא שוב בן. אני רוצה שקייל יקבל את אוברי כמי שהוא רוצה להיות.״ לאב קייל יש גירסה שונה למדי, והוא מתעקש שאוברי היא בת, שמעדיפה לשחק בצעצועים של ילדות, ללבוש שמלות ולישון על מצעים ורודים. ״כשאוברי איתי היא רוצה להיות בת,״ הוא מספר. ״מישל צריכה להציץ שוב בתעודת הלידה ולהזכר בכך שהיא ילדה״.

הכי צעיר בבריטניה: בן 3 אובחן כסובל מהפרעת זהות

הסיפור השני שייך לדניאל מקפדיין מבריטניה, שנחשב עכשיו לטרנסג׳נדר הצעיר ביותר במדינה. דניאל בן השש, המכונה היום ׳דני׳ הפך מילד לילדה לאחר שהוריו תפסו אותו מנסה לגזור לעצמו את איבר המין בעזרת מספריים בגיל שלוש. הוריו, המתגוררים בסקוטלנד, החליטו אז להרשות לילד, שתמיד הביע רצון להיות ילדה, לגדול כבת. האם, קרי מקפיידן, נזכרת בבעתה ברגע בו בנה עמד בבכי עם המספריים ביד. ״ניסיתי להרגיע אותו ולשאול מה הוא עושה והוא הסביר שהוא צריך לגזור לעצמו את הבולבול כדי להפוך לילדה. אמרתי לו שאי אפשר, כי הוא יפגע בעצמו וידמם המון, והצלחתי לקחת ממנו את המספריים. הוא חיבק אותי. היה איום לראות אותו כך. אף אם לא רוצה לראות את בנה סובל בתוך הגוף שלו.״ מקפיידן החליטה לקחחת את בנה לרופא, שלבסוף, אחרי תשאול רב, אבחן את הילד כסובל מהפרעת זהות מגדרית, המקרה הצעיר ביותר שדווח אי פעם בבריטניה. ״הבהירו לנו שיהיה זה לטובתו של דני לחיות כבת, כל עוד הוא מודע לכך שבאפשרותו לשנות את דעתו. הוא יוכל לקבל טיפול שדוחה את ההתבגרות המינית״.

בני הזוג כה משוכנעים שבנם מצא את מקומו הנכון כילדה שהם מגייסים כספים על מנת שכשתגיע הבת דני לגיל 18 תוכל לעבור ניתוח לשינוי מין. ״רוב האנשים מניחים שאני אמא רעה שנותנת לילד להחליף מגדר בגיל כל כך צעיר, אבל אני אעשה הכל כדי שהילדים שלי יהיו מאושרים. זה לא דבר שקל לעבור, כמשפחה, אבל עם התמיכה הנכונה זה אפשרי. לקח לי הרבה זמן להתמודד עם זה שאיבדתי את דניאל, אבל בתי כל כך מאושרת עכשיו, היא ילדה אחרת. במבט חיצוני אי אפשר לדעת שדני נולדה בן, ואנחנו ניתן לה להמשיך להיות מי שהיא״.

>> ילדים טרנסג'נדרים: טיפולים לשינוי מין לפני גיל ההתבגרות