החיבור בין בני האדם הוא אחד הדברים המורכבים שיש. הוא בנוי על פנטזיות, תבניות בראש, כימיה, ריח גוף, מבנה גוף, רקע חיים, מצב נפשי, גיל, מומנטום  סטייט אוף מיינד, צרכים ועוד ועוד.

לכן אי אפשר לשפוט בחופזה את התוצאה של שידוך בין שני אנשים שלא הכירו האחד את השני עד לרגע שבו נדלקו המצלמות. אל תמהרו לקלל, לשנוא ולשפוט לחומרה. מאחורי כל אדם יש עבר, טראומות, שריטות ילדות, בעיות במשפחה, בחברה, בכיתה ועוד אי אלו קשיים של החיים.  גם התנהגות מקוממת ומעצבנת לא באה ממקום של רוע או טיפשות אלא מצוקה, מבוכה, התרגשות.

אריק ודובי: רק אלוהים יודע מה יהיה

בשיחות שלי עם אנשים על התוכנית "חתונה ממבט ראשון" כולם פה אחד אוהבים לשנוא את דובי, ולא חוסכים במילים קשות. השורה התחתונה של כולם היא שמדובר באדם קשה וילדותי. אבל אין רוע בדובי. היא כן ילדותית חסרת ניסיון וביטחון ומאד שקוף שלא הצליחה להכיל את הסיטואציה. זה היה גדול עליה ב-100 מידות. החתונה, החשיפה, הפחד מביקורת, מדחייה. היא לא ידעה מה לעשות עם עצמה ומאד רצתה לשדר שהכל טוב ושהיא מאד משוחררת מה שכאמור היה ההיפך המוחלט מהאמת שלה. וכשאת חוטאת לאמת את מפשלת והתוצאה עקומה.

נכון לעכשיו, אריק ג'נטלמן, סבלני ומנומס. הוא הרגיש וראה הכל ובכל זאת המשיך להיות נחמד ונעים. הוא התחייב לתהליך בתוכנית והחליט להמשיך אולי משהו טוב יקרה איתה למרות ההתחלה הצולעת. (עיין ערך: לירן ושירי).

באופן אישי, אני חושבת שבשלב הזה דובי לא מתאימה לאריק, או אולי אפילו לתכנית עצמה. לדעתי היא לא שלמה עם הקונספט, לא שלמה עם עצמה וזה בכלל פלא שהיא שם. אין לה מספיק מהחומרים שאריק רוצה/צריך ולכן אני לא מאמינה בזוגיות שלהם.

למרות "התיקון" שעשתה בפרק השני. כשהיא ראתה את הבית שלו והאוטו החדש ונחשפה לעובדה שאריק הוא מצליחן משהו השתנה בגישה שלה. עכשיו הכל תלוי במחויבות שלה לעצמה ולדרך. לדובי יש עוד דרך ארוכה לצעוד בה וללמוד על עצמה והשאלה האם היא שם להפנים וליישם. אריק אמנם אדם עדין ולא מתלהם אבל אישה כמו דובי לנצח תהיה בצילו ולא בגובה העיניים איתו.

דניס והדר: ציפורניים שלופות

דניס נאה ומצליחן ונראה שהוא לוקח את התהליך ברצינות. המעט שידוע על עברו זה קטע קצר, רגע קטן עם אמא שלו המבוגרת ממנו רק ב-16 שנה. היא אינטליגנטית אבל עדיין קצת ילדה והוא גדל בידיים של נערה שלא הפנימה ניתוק טיבעי ומעבר לשלב אחר ונתקעה בדניס התינוק שלה. אף אחת לא נראית לה ודניס טיפוס מרצה. היא רוצה את מקומה של האישה והיא עליו בכל הכוח, לא נתנה לטבע להעביר הילוך. הוא שלה ורק שלה ואין לי ספק שזו חלק מהסיבה שאחד כזה שווה ומוצלח עדיין לבד. הוא חונך על עשה ואל תעשה, חוקים מכניים ומדויקים. על נימוסים וגינונים מיותרים ואפילו קצת מעיקים. ומי באה מולו? מבקרת המדינה. נשכנית שלא אוהבת גינונים.

הדר סגורה ונראית כאובה, מה שהופך אותה לקצרה ולתוקפנית. לפי חצי דקה עם אמא שלה אפשר לראות בבירור את האנרגיות הקשות והלא מתפשרות של הבית. אצלה הכל חייב להיות פרפקט והפחד לטעות, חלילה, מנחה אותה בחיים. הכל צריך להיות בדיוק מוחלט. אלא שביחסים, כמו ביחסים, אין דיוקים. יש דינמיקה ומצבי אי נוחות שהדר לא מסוגלת להכיל. ולכן כולם נפסלים כמעט על הסף ומי שלא נפסל מיד אמור לעבור מבחני אש חמה וקוצים דוקרים כל יום מחדש עד שהוא מתעייף ועוזב.

היא לא רוצה רוסי, כאילו שזה משנה משהו באהבה. הרי כבר אמרנו שאהבה אינה תלויה בדת, גזע ומנטליות וכנראה גם לא במראה החיצוני. מי שיפה פנימה יפה גם החוצה, הרי גם פחות יפים מתחתנים. הדר חסרת ביטחון ומבוהלת כמו כולנו אבל אצלה זה מתבטא בציפורניים שלופות דרך קבע. היא מפספסת עולם שלם רק מהפחד להיפגע. ליעל ודני יש עבודה לא קלה על מנת לעזור להדר לשנות את סט הערכים והמחשבות ולהיות חיובית ואופטימית. כי כשהיא בטוב, היא היפה בנשים.

רוני ונעם: בעיה של חזון

נעם בחור איכותי, נעים ואסתטי. בפרק הראשון נעם נשאל על ידי ההפקה האם הוא חושש ואם כן ממה? התשובה הייתה מאכזבת ומעידה על חוסר כנות ומודעות ועל ניסיון להסתיר חולשות וחבל. אני מתחשבת גם בהתרגשות וברצון להרשים אבל לא מתפשרת על תשובות אמיתיות.

הוא ענה שהוא חושש שהבחורה לא תמצא חן בעיניו. האמנם, נעם? הרי החשש הכבד שלנו בחיים זה שלא נמצא חן בעיני האחר ולא להיפך. כי אם תגיע לדייט והיא לא תהיה מה שרצית, מה הבעיה? איפה החשש? אולי זה לא כיף אבל בטח שזה לא הפחד של בני האדם ובמיוחד אתה שחווית דחייה. אם היית עונה בכנות הייתה התשובה אחרת, שאתה חושש שהיא לא תרצה אותך. הו אז היית ממיס לבבות ומסתמן כגבר כן וחזק. ראית את רוני יפה וענוגה וקצת נחלשת. אבל רוני רוצה עוצמה ומזלזלת ברפיסות.

רוני מחפשת גבר חזק. חסון, ענק. זה החזון שלה והיא תקועה שם. מבחינתה מגיעה לה יותר טוב מזה. גם כאן קשה לי להאמין שזה יצליח. רוני אולי צריכה להכיר את דניס.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaely_b4@walla.com

>> לכל הטורים של יעל ברון
 
הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת