בגידה פנים רבות לה. אני מספרת לכם על בגידה מהסוג הכואב ביותר. סיפור אהבה ארוך שנים, מסכת שקרים ואמון שנשבר עד היסוד.

גבי ושושי נשואים 25 שנה. מבחינתה של שושי החיים היו ממש בסדר. הכל רגיל, שגרתי, בלי דרמות. משפחה מאוחדת, ארוחות חגים, ילדים שכבר גדלו וכל אחד עסוק בחייו וזוג ההורים שמכירים כבר 30 שנה.

"אם לא הייתי לוקחת את הנייד של בעלי לתיקון אולי לא הייתי יודעת כלום עד המוות", היא אומרת. "אבל רצה הגורל וקיבלתי מסרון מאהובתו של בעלי. מסרון חם לוהט שלא משאיר הרבה לדמיון. נכנסתי להלם. חשבתי שבטח זה רומן קטן, סטוצון. כעסתי מאד, רתחתי אבל לא חשבתי שזה יפרק אותנו.

"בערב הצגתי בפניו את הדברים. הוא היה בשוק. בהתחלה הכחיש אבל אחרי חקירה צולבת נשבר וסיפר. אני בטוחה שהוא לא סיפר את כל האמת. הוא אמר ששנה הם בקשר ושהקשר היה רק מין. סתם בשביל פורקן. הוא בכה והתחנן שלא נתגרש. הוא אמר שהוא אוהב אותי ולא אותה והוא מבטיח לנתק את הקשר איתה לגמרי. כבר חודשיים עברו ואני לא קמה מהמכה הזאת.

"אני אובדת עצות. לא יודעת מה לעשות. אני שבורה ועצובה. מחשבות על גירושים. מה שלא עלה בדעתי מעולם. העולם חרב עלי. האם אפשר לשקם את היחסים אחרי דבר כזה? האם יש אפשרות שבעלי יספר לי את כל האמת?".

בגידה לילית
הוא מחפש ריגושים | צילום: shutterstock | Motortion Films

רצון לשקם

שושי יקרה,

באינסטינקט הראשוני של כל אדם זה לומר לך – תעיפי אותו. מה את צריכה גבר כזה? הוא מאוהב באחרת זה סימן שהוא לא אוהב אותך. הוא שקרן, בוגדן, נואף. מגיע לו שתעזבי אותו. אבל במחשבה עמוקה יותר ומפותחת יותר תמצאי עוד אפשרויות ולא רק לשבור את כל הכלים.

אני מבינה שאת עוברת משבר עצום. טלטלת נפש. כל סט האמונות שלך, היציבות וביטחון, כל מה שחשבת עד היום הכל יתערער לך והאדמה רועדת תחתיך. התגלית מאד טרייה ולוקח זמן לעכל. הרגשת נבגדות היא הרגשה איומה, משפילה, מכעיסה ומחלישה אך מניסיוני הרב בסוגיות אלה אם שניכם רוצים לשקם זה כנראה מה שיקרה. אך לזמן יש משמעות וגם לסבלנות של בעלך אליך ולשאלות/חקירות שלך יש משקל בהבראה. יש לגבי הרבה אחריות על מה שיהיה אתכם בעתיד. חובת ההוכחה עליו.

עכשיו הכל נראה לך שחור כאילו חיית בשקר כל החיים. אני בטוחה שהטלטלה הזאת לא תשכח אבל היא בהחלט תתקהה וזה תלוי בעיקר ביכולת שלך להבין את כל המפה מכל הכיוונים.

בעלך כמו רבים אחרים "נפל" במלכודת הריגוש והכיבוש. מערכת יחסים גנובה ומרגשת הרבה פעמים מבלבלת ואנחנו בטוחים שזאת אהבת חיינו, הנפש התאומה שלנו ואיזה כיף היה לו רק יכולנו לחיות ביחד. לפעמים זה רק תעתוע ריגשי. זה משיכה פיזית לדבר החדש, זאת התרוממות נפש רגעית אך מסעירה ולכן קל לקרוא לה אהבה. האהבה הזאת לא עמדה במבחן המציאות, זאת מערכת יחסים סטרילית שאין בה התמודדויות מבאסות אלא רק פאן ולכן כל כך קל ליפול בה. ברור שזה לא מפחית מהכאב שלך אך מבהיר לך את התמונה. בעלך חיפש עניין וריגוש אבל לא רוצה לפרק את המשפחה. הוא אומר לך שהוא אוהב אותך והוא לא משקר. אהבה פנים רבות לה. האהבה שלו אליך היא משפחתית, מבחינתו את אשתו הנצחית ואין זה בא בסטירה להתלהבות והריגוש בחוץ.

גבי לנצח יקטין את מה שהיה ויגמד את תחושותיו כלפי פילגשו. צאי מהפינה הזאת. הפרטים הקטנים הם שוליים. מה שעיקר כרגע זה ההמשך ביניכם

חיי נישואים שוחקים את הרומנטיקה ומרכז הכובד עובר  למשפחתיות, לילדים, לכסף ולחוויות הרבות שצברתם בשנים הרבות ביחד ,לכל מה שבניתם ושמאחד אתכם אבל ללא ספק זה לא פרפורי בטן ודפיקות לב. זה מה שרומן מספק וכל אדם ראשון לצרכיו (גם אם הוא נשוי) לפני שאני נשוי לשושי אני לפני הכל גבי. גבי רצה להנות מכל העולמות. גם להתרגש מאישה חדשה, גם לקבל חיזוק שהוא עדיין שווה, גם לעשות סקס סוער (מה שבדרך כלל לא בנמצא בבית) וגם לשמר את הבית וכל המשתמע מכך.  

אני מבינה שאת לא מסופקת מהתשובות שלו לגבי הרומן ואת שואלת המון שאלות וזה טבעי וברור אך צאי מהתמימות. אין אמת מלאה בסיפור כזה. גבי לנצח יקטין את מה שהיה ויגמד את תחושותיו כלפי פילגשו. אף אחד לא צדיק יותר מהאפיפיור ואל תצפי שהכל יאמר בדיוק כמו שהיה. צאי מהפינה הזאת כי יש לך אמת מספיקה להבין את כל מה שהיה. הפרטים הקטנים הם שוליים. מה שעיקר כרגע זה ההמשך ביניכם.

אין תרופה בין רגע. וכל מה שאומר לא יפחית את משבר האמון והכאב שלך כרגע, אך מה שכן ישתנה זה המחשבות שלך על העתיד.

זה לא קלישאה. המשברים הכי קשים הם הרבה פעמים הרמפה שתעיר, תזקק ותרים את היחסים בינכם. החומרים הדרושים הם: זמן, הבנה, סובלנות וסבלנות ורצון בלתי מתפשר של שניכם להצליח במסע.

האופציה להיפרד תמיד זמינה. אל תמהרי לשם.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון
 
הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת