"אני גליה ואני חוגגת 41 מחר. ועכשיו, חשבון נפש. מיני משבר.

"13 שנים אנחנו נשואים. יש לנו שלושה ילדים וזה בדיוק מס הפעמים ששכבנו, טוב אולי עוד פעם פעמיים, אבל רק בשביל להרות. עברנו את גיל 40 לא מזמן והחיים תקועים. לשנינו משרות זוטרות ואנחנו מרוויחים שכר נמוך. תמיד מתמודדים עם מחסור. אנחנו מעולם לא בילינו או טיילנו, אין לנו שום פעילות משותפת זוגית וגם לא משפחתית. על חו"ל בכלל אין מה לדבר. אף פעם לא היינו.

"אבל בשנים האחרונות אנחנו ממש בנתק. לא בכעס ולא בריב פשוט בכלום. אנחנו חיים בחדרים נפרדים, אין לנו שיח, לא חיבוק, לא מילה טובה (ההיפך), ממש כלום. אפילו על עניין הילדים אנחנו בקושי מדברים. בעלי בא מהעבודה וישר נכנס לחדר שלו. חדר שהוא דואג לנעול כדי שלא ניכנס. ניסיתי לא פעם לדבר איתו על יחסינו אבל הוא לא הראה שום עניין בנושא. חוץ מלומר לי שאני לא מעניינת אותו לא בא לו לדבר על כלום מקסימום כמה מילים על מחשבים וטכנולוגיה. הוא ממש נכה רגשית וכנראה שגם אני לוקה בזה.

"הצעתי  לו טיפול זוגי אבל הוא סירב בטענה שאין לנו כסף והוא לא מאמין בטיפולים. ושאני לא אבלבל לו ת'מוח עם שטויות.

"על גירושים אני לא מדברת כי אני לא טיפוס חברתי, אני לא נראית מושכת ואני לא שייכת לעולם הגרושות. זה גדול עלי. אני מאמינה שאם לא הוא אשאר לבד. וגם כלכלית אני לא יכולה להרשות לעצמי. אין לי דירה וגם לא כסף וגם לבעלי אין מספיק על מנת לשלם מזונות. זה בכלל לא בא בחשבון. אבל בכל זאת אני פונה אליך. אולי יש לך רעיון".

חיים משלך

גליה,

אם גירושים לא על הפרק וזה בכלל לא אופציה אז נותר לך לקחת את מה שיש ולבנות לך חיים משלך, כמו רווקה בתוך הנישואים. כרגע את חיה עם שותף פסיבי לגמרי. אדיש, לא מעניין אותו מה את עושה, איך מתי ולאן את הולכת. את בעצם גרושה שנשואה רק בנייר. 

תטפחי את העולם המקביל. יש לך את כל התנאים לבחור אחרת.

זה שאין לכם כעסים בבית וכל אחד חי את חייו בלי הפרעות מאפשר לך לייצר עולם מלא שהוא רק שלך. מבלי לדבר על זה או להצהיר בפניו תתחילי לדאוג לעצמך. דבר ראשון תתרגלי בראש לרעיון שאת פנויה ולא מחויבת לאף אחד חוץ מלעצמך ולילדיך .

המשיכי את החיים בבית כמו שזה ותצאי לבלות, תפגשי חברות, קחי את הילדים לפעילויות משפחתיות. תנהגי כאילו את אם חד-הורית. החיים לא מפסיקים כי בעלך לא פעיל. החיים יכולים להיות נחמדים מאוד גם בלעדיו. ממילא הכול מתנהל בלעדיו אז צקי תוכן לך ולילדייך.

הצטרפי לקבוצת ספורט או  לחדר כושר או לחוג פילטיס לכל מקום אשר מתאספים בו אנשים קבועים שאפשר להכיר ולהתחבר. קחי חברה טובה וסעי לטיול. שפרי את המראה החיצוני שלך זה יחזק אותך ויעסיק אותך. טפחי עצמך. עברי למזון בריא יותר. לא כי אני יועצת תזונה, אלא כי אני מאמינה שאדם שמשקיע בעצמו הוא גם לומד לאהוב את עצמו וזה מה שאת צריכה כרגע. תשומת לב שלך לעצמך.

אפס ציפיות לחום וחיבה מבעלך.

יש מצבים בחיים שלא ניתן ליישם מה שרצוי. זוג שחי כמוכם ואין להם רצון לשפר מבחינתי הם זוג גרוש שתחת הנסיבות חי באותו בית

יש מצבים בחיים שלא ניתן ליישם מה שרצוי. זוג שחי כמוכם ואין להם רצון לשפר מבחינתי הם זוג גרוש שתחת הנסיבות חי באותו בית. אך לנוכח העובדה שפרקטית לא תמיד ניתן להתגרש בפועל אז לוקחים את מה שאפשר.

במקרה שלך זה אומר לגור בבית על כל המשתמע מכך אך ללא זוגיות וללא ציפיות. היתרון שלכם שאתם לא כעוסים. מה שמאפשר לך ליישם את הרעיון.

התחילי עכשיו. תהפכי את הלופ שאת נמצאת בו. זה יחזק אותך וכאישה חזקה יותר יהיו לך חיים יותר שלמים, את תרגישי יותר טוב עם עצמך וזה יקרין על כולם. עליך, ילדייך שמאוד זקוקים לאמא עם חיוך, ואפילו על בעלך שאולי יזוז ממקומו ויתעורר מהתרדמת.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון