"שלום יעל,

"אני בן 55 יש לי שני ילדים בוגרים מאישה אחת ועוד תינוקת מאישה שניה.

"הייתי נשוי 15 שנה לאישה טובה ושקטה. נולדו לנו שני ילדים והכל היה שיגרתי. רגיל. בלי דרמות. זוג כמו רוב הזוגות. יום בהיר אחד הכרתי בחורה צעירה ממני ביותר מעשור והיא שיגעה לי את החיים. התאהבתי בה קשות. הייתי מוכן לעשות הכל, העיקר להיות איתה. היה לנו אטרף. משיכה מטורפת, אהבה עד השמיים, רומנטיקה משגעת. התחרפנתי כולי. עזבתי את אשתי ועברתי לחיות עם השנייה.

"אחרי תקופה קצרה ביחד התחתנו והיא מיד נכנסה להריון. הרגשתי בעננים. גבר בגילי עם תינוק? איזה כיף. הנעורים חוזרים אלי. יש לי ילדים בוגרים מהראשונה ועכשיו תינוק. אני, מתברר, צעיר ופורה. גאווה.  הסתובבתי איתה ברחובות כמו תרנגול. אישה כל כך יפה, צעירה עם עגלת תינוק ואני מחבק אותה. תענוג.

"עם הזמן היא הפכה לאובססיבית כלפי, רצתה לדעת מה אני עושה כל רגע נתון. הייתי צריך לדווח לה כל צעד שלי כולל שעות ודקות. איפה ועם מי דיברתי. חפרה לי בנייד כל יום, עברה על כך הודעה ושיחה, שאלה שאלות חקירות מצ"ח. התחילה להיות אלימה - קיללה, צעקה, אפילו סטירה כבר חטפתי ממנה. שלוש שנים סבלתי רודנית בבית ולא אמרתי מילה. הייתי שרוף עליה. הריב האחרון נגמר בזריקת חפצים. זהו. נשברתי.

"עכשיו עזבתי את הבית ואני שבור. הרסתי הכל. שתי נשים ששונאות אותי עכשיו. ילדים שכועסים עלי. אני בברוך".

שכר לימוד יקר

יקירי.

שלוש שנים הסכמת להיות גבר מוכה. שלוש שנים ספגת אלימות בבית הכלא ולא אמרת כלום. ספגת וסתמת. לא עזבת, היית בתפקיד המוכה ואשתך האישה המכה. אני שמחה בשבילך שהלכת, שהתעוררת ואתה כבר לא במקום הזה. ביום שהפסקת להיות מוכה נגמרה האינטראקציה עם האישה המכה. כי כל מכה צריך מוכה לידו. היה לכם יופי של דואט וטוב שהוא נגמר. אולי גם אשתך תתעורר ותרצה לטפל בעצמה ובאובססיות שלה ולהפוך לאדם נעים ובריא בנפש. היום פניך לעתיד ואל לך להצטער על מה שהיה. מהכל לומדים ורוכשים ניסיון. כאלה הם החיים – נכשלת? לפחות אל תפספס את השיעור.

אשתך השנייה שיגעה אותך כי היא הייתה הרומן הלוהט והסודי שלך ואיבדת את הראש. הכל היה גנוב ומרטיט והריגוש הגיע עד השמיים. הנישואים היו קצת שחוקים, הכל כבר מובן מאליו, הסקס משעמם, ופתאום אתה נסחף לסיטואציה מינית וריגשית, והכל סוער ורוגש עם צעירונת אטרקטיבית. ברור שנסחפת ואולי כל אחד/ת אחר היה עושה כמוך ומתבלבל בין ריגושים, תשוקות  ואהבה. כל כך אנושית וטבעית התגובה שלך. אבל אתה הלכת עם זה עד הסוף. לא לקחת בחשבון שאולי כאשר הקשר יהפוך לחוקי הוא יראה פחות מבריק מהרומן "האסור". הלכת על כל הקופה באימפולסיביות של טירון.  ועכשיו אתה משלם את "שכר הלימוד".

מהכל לומדים ורוכשים ניסיון. כאלה הם החיים – נכשלת? לפחות אל תפספס את השיעור

אבא מספר סיפור
הם אלה שחשובים | צילום: Shutterstock

עזבת שתי נשים אבל אל תשכח שיש כאן גם ילדים מדמך ובשרך שסובלים מכל הגחמות, יודעים חצאי אמיתות, וכועסים עליך מאד. מחכים שתבוא אליהם שתראה שאתה אוהב ורוצה קשר, שתראה שאתה לא מוותר. ואתה לא נלחם בשבילם. אל תוותר על הקשר איתם. תחזר אחריהם וצור סיטואציה של שיחה בה אתה מסביר להם הכל בכנות. חושף את הסיפור שהם ממילא יודעים ומסביר להם את הצד שלך כולל החולשות. זה מה שיקרב בינכם. הילדים כבר לא תינוקות. הם כבר אנשים בוגרים ואתה חייב להם את זה.

ביום שזה יקרה אתה תדע שאתה כבר לא קורבן. שהתפטרת מהטייטל ועכשיו אתה כזה אחד שלוקח אחריות על החיים שלך ועל המעשים שלך ומודה גם בטעויות.

הדבר השני שתעשה במסגרת השיפורים שלך כאדם זה שתיצור קשר עם אשתך הראשונה ותשפר את היחסים איתה. גם לה אתה חייב הסבר.

ואחרונה זאת אשתך הנוכחית. לפני שהופכת לגרושתך, לך גם אליה ותספר לה שאתה כבר לא בתפקיד המוכה. ספר על הטיפול ועל ההתקדמות שלך מקורבן לבוגר. ותגיע להסדר ראיה על הילד. רק ברוח טובה. בלי להקניט ובלי כעס ובלי להיגרר לוויכוח, ריב או קרב.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaely_b4@walla.com

>> לכל הטורים של יעל ברון
 
הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת