"כבר חמש שנים אני גרוש", מספר לי גל, בן 46, גרוש ואב לשניים. "היו לי מערכות יחסים ומכולן ברחתי ברגע שהגיעו הדרישות של בת הזוג להתקדם בקשר. אני מנכ"ל חברה, מרוויח טוב ואוהב את החיים הטובים. אני מבין שבחורות נמשכות לזה. אבל לא מהסיבות שאני רוצה. כולן אוהבות שתומכים בהן.

"לפני שנה הכרתי את סיגל. גרושה בת 31 פלוס 3 קטנטנים. כבר בהתחלה היא סיפרה שאין לה כסף והגרוש שלה לא משלם לה מזונות, אבל התאהבתי בה. לא ראיתי בעיניים. היא פצצת על. יפיפייה וצעירה ממני בהרבה. זה הקפיץ לי את האגו והרגשתי מרחף ומסומם מאהבה. התרגשתי ממנה, הסקס היה מעולה ובכלל בהתחלה זה היה כיף ממש.

"עם זאת, עם הזמן הרגשתי שהיא פחות אוהבת אותי והיא מתייחסת אלי כאל סידור כלכלי וזוגי. היו ימים שלמים שהיא הייתה קרה אלי לגמרי ואפילו עזבה אותי כמה פעמים ויצאה עם אחרים. השתגעתי מקנאה. רדפתי אחריה, חיזרתי, קניתי מתנות לה ולילדים שלה, עשיתי הכל למצוא חן ושוב חזרנו. ככה כבר כמה פעמים .

"עכשיו אנחנו כבר שלושה חודשים ברצף בלי פרידות. זה נדיר ובאמת שהשתפר ביננו. והנה הגיע משבר, סיגל רוצה להתחתן איתי ורוצה גם עוד ילדים ממני. היא ממש לוחצת. יש לי תחושה שהיא רוצה ילדים ממני על מנת לנעול אותי איתה ולסדר לעצמה את החיים. אם אני אהיה אב ילדיה היא יודעת שכלכלית היא תהיה מסודרת אפילו אם זה לא ילך ביננו בעתיד.

"אני מתלבט מה לעשות. היא שמה אולטימטום – או חתונה עם ילדים או פרידה.

"בינתיים החלטתי על פרידה כי אני לא מוכן לעשות עוד ילדים. אני כבר לא ילד, אני מזדקן ורוצה ליהנות בחיים ולא לגדל תינוקות. ויש לי ילדים שיהיו בריאים. זה מספיק לי. ולצד זה אני מאד מתגעגע אליה וסובל כאבי לב. אבל ילדים זה ביג נו נו מבחינתי".

איש עסקים יושב בשמש (אילוסטרציה: Shutterstock)
אולי אתה לא מסוגל אחרת? | אילוסטרציה: Shutterstock

עד העונג הבא

גל יקירי,

התשובה נמצאת כבר אצלך. אם לעשות ילדים זה ביג נו נו לא נותר לך אלא לעבור את המשבר תוך הבנה שזה לא מתאים לך ולהמשיך הלאה. נכון, קל לי לומר וקשה להיפרד. אבל אתה מתאר לי זוגיות לא יציבה ולא חמה כמו שהיית רוצה ולכן אתה עדיין עסוק "בלהשיג" אותה, לא מרפה וכואב מאד את הפרידה. סיגל אף פעם לא הייתה באמת מושגת מבחינתך. היא זאת ששמה תמיד את הברקסים, היא זאת שלא הייתה חמה ואוהבת, היא זאת שנתנה לך תחושה של "סידור".

חתונה וילדים זה שלב נפלא ונעים כאשר היחסים טובים ולא כשיש ספק כל כך כבד. אם היית בן 30 רווק, או אם סיגל הייתה רווקה ללא ילדים התשובה שלי הייתה לגמרי אחרת.

אך גם היחסים לא נפלאים, גם רגשות מעורבים, גם חוסר ביטחון שלך באהבה שלה ובכוונותיה ובנוסף אתה בסוף העשור החמישי לחייך, אבא לשניים. כל הסימנים מאותתים שילדים זה הדבר האחרון שאתה צריך כרגע. ואם זה התנאי של סיגל אזי זה לא מספיק מפתה והפרידה מעבר לפינה.

יש לי הרגשה שעוד תחזרו ותהיו יחד כמה פעמים, ושתחזר אחריה עוד קצת, ושתהיו אולי עוד זמן מה ביחד. אך הסיפור הזה בסופו כל אחד בנפרד.

אולי אתה מתאהב במה שלא אפשרי. אם הכל הולך חלק זה לא מספיק מעניין ומאתגר אותך. אתה שבוי בריגושים ולא בשגרה רגועה

אולי אתה מתאהב במה שלא אפשרי. אם הכל הולך חלק זה לא מספיק מעניין ומאתגר אותך. אתה שבוי בריגושים ולא בשגרה רגועה. מערכות היחסים שלך מתאימות לך כל עוד הם לייט ובלי דרישות, אתה מעיד כל כך שברגע שזה הופך לרציני ומחייב אתה מתעופף לעונג הבא.

מציעה לך כמה שיחות עם איש מקצוע על מנת להבין מה קורה לך בתוך הלב ולמה רק יחסים רווי אדרנלין עושים לך חשק. אולי זה הפחד להתגרש שוב, להתאכזב שוב, להיפגע או למצוא את עצמך מחויב ותקוע.

לא בטוח שתשנה את זה אבל חשוב מאד לדעת מה מניע אותך, מה אתה עושה ולמה.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון
 
הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת