הוא נשוי עם ילדים שמעולם לא היה עם אחרת. היא רווקה סוערת. הרומן ביניהם התחיל בהתלהבות גדולה, עד שהוא איבד עניין. יעל ברון מסבירה למאהבת המתוסכלת שכדאי לה לבדוק למה נכנסה למערכת יחסים בלי סיכוי

"כל שישי היינו נפגשים במקרה. אנחנו גרים באותה שכונה ויושבים כל יום שישי באותו בית קפה. כך הכרנו. הוא נשוי פלוס ואני רווקה צעירה ממנו בהרבה שנים. נוצר ביננו שיח נעים וכימיה טובה. עם הזמן התחלנו ליזום ולתכנן את המפגשים בקפה כל שישי. חיכינו כל השבוע שיגיע שישי וניפגש. נהנינו ביחד. דיברנו, צחקנו, התקרבנו. אני יודעת שמי שישמע מיד ישפוט ויאמר שנשוי זה אסור ושאני לא בסדר, הורסת משפחות. אבל מי שלא חווה את המשיכה הזאת שיסתום את פיו. כי רק שאתה בסיטואציה אתה מבין כמה זה שואב אותך פנימה. היישר אל מלכודת הדבש.

"לאט לאט ואחרי חיזורים שלו הסכמתי לזרום עם זה והתחיל ביננו רומן סוער.

"הוא מסוג הגברים הביתיים. לא ראה אחרת מלבד אשתו, כזה חנון. ואני הפוך - משופשפת בחיים. כשהוא היה איתי זה כמו ילד בחנות צעצועים. התלהב מכל מילה שלי, מהגוף, מהסקס, מהשיחות העמוקות. דברים שלא חווה מעולם. אמנם נפגשנו מעט מאד, כי הוא פחד להיתפס, אבל הוא הרעיף עלי מתנות ופינוקים ואפילו מעטפות עם כסף. רצה שיהיה לי כיף. שתהיה לי סיבה טובה לרצות אותו.

"כל מפגש היה כרוך במתח מטורף. מפגשים בחדרי חדרים ובסודיות מוחלטת. התאהבתי בו. לא חלמתי שיעזוב את אשתו בשבילי ויחיה איתי. הוא  דאג לומר שזה לא יקרה לעולם. אבל רציתי את קרבתו ולא עניין אותי כלום. וככל שרציתי אותו יותר כך הוא הצטנן יותר ורצה פחות. ימים שלמים נעלם לי. מסמס מעט מאד והמילים הלוהטות, המתנות והצ"ופרים הלכו ונעלמו. כל פעם שהוא היה מופיע קיבלתי אותו בהתרגשות. לא הבעתי כעס, לא סיפרתי לו שאני סובלת ומחכה לו. פשוט זרמתי עם הרצונות שלו. הסכמתי להכל. התחלתי לצבור מירמור. הבנתי שזה לא הדדי ועדיין התלבטתי לגביו. לא רציתי להיפרד ממנו לגמרי. אהבתי את הזמן הקטן איתו אך זה הפך לקטן מידי.

"לא יודעת מה לעשות , אני משתגעת".

הזדמנות פז לצאת מזה

יקירה,

בסיטואציה בה אחד הצדדים לא פנוי, והרומן סודי ובלתי אפשרי ,מה שיחזיק את הקשר זה רק אהבה אקסטרימית ענקית. רגש חזק ותשוקה בלתי ניתנת לשליטה. מה שקורה להרבה מאד אנשים. בלי זה אין טעם. במקרה שלך זה לא מספיק חזק בשביל לשרוד.

אין לכם עתיד והקשר בנוי רק על התרגשות בהווה. אין תוכניות לעתיד ואין אופק משותף ועל מנת לנהל רומן כזה צריך להיות משהו נוסף שיתגמל את שני הצדדים. את התגמול שלו אני מבינה. הוא נשוי. את בשבילו קרן אור. מכניסה לו עניין בחיים המשמימים. מה הוא בשבילך? מה יוצא לך מזה? הוא חייב להיות הכי טוב שיש. כזה שמחבק ועוטף ומפנק בלי סוף. נשוי שרוצה רומן עם פנויה חייב לתת אקסטרות על אקסטרות שמחפות על המגבלה. כל הקשר בנוי מריגוש ומחיזור.

יש לך פה הזדמנות פז לצאת מזה. הוא עם הזמן הפך למרכז חייך ואת עדיין רק מישנית בחייו. וחוסר האיזון הזה לא יכול להוביל לטוב. המקום שלך בקשר רק מדכדך אותך ומחליש אותך וזה אמור להיות ההיפך. לכי אליו עכשיו ממשברגע זה ותגידי לו את כל מה שכתוב למעלה. כל מה ששפכת בפני. הכל. בלי שום צנזורה. ככה.

דבר ראשון שיקרה לך אחרי השיחה האמיצה שלך איתו זו הרגשה עילאית שתמלא אותך. הערכה עצמית גבוהה יותר ואם כל הצער שבפרידה יש צד שלם של גאווה בעצמך. שהפעם לא הסכמת להיות מישנית ולא חשובה. את שולטת בחייך. זו עוצמה.

זוג מתנשק
הכל נעשה בסודיות | אילוסטרציה: kateafter | Shutterstock.com

מעבר להערכה שתרכשי לעצמך גם הוא יעריך אותך יותר. את ודאי תחסרי לו והוא יתגעגע לקרן האור שלו. ואם זו אהבה זה יקרה בניכם בדרך אחרת. המקום שלך יהיה טוב יותר. ואם תסיימי איתו והנתק בינכם ימשך, קיבלת תשובה ברורה ליחס שלו כלפיך. וכנראה שאת לא מספיק בלב שלו.

אבל השיעור הגדול ביותר שלך הוא מדוע אישה רווקה, צעירה ונאה נשאבת דווקא לסוג יחסים ללא מוצא. כאלה שסופם ידוע מראש.

תבדקי גם את עברך הרומנטי. האם יש דמיון בין האקסים שלך? האם בכל מערכות היחסים שלך יש קאצ'? מכשול שהופך אותם לבלתי אפשריים. אולי כי את מחפשת את הבלתי אפשרי? אולי כי מחוייבות זה קושי בשבילך ואת מעדיפה יחסים עם סוף ברור. אולי סף הריגוש שלך גבוה ואת פריקית של ריגושים וכן  – יחסים בקונסטלציה הזאת זה מתכון בטוח לריגוש גבוה.

ואולי כל התשובות נכונות ואת עדיין לא יודעת על עצמך מספיק. או לא מוכנה להודות גם לא בפני עצמך.

זה לא סתם קורה לך.

יש תשובות לשאלות ואת זה מבררים בטיפול אפקטיבי שבסופו את תהיי בשלה לקשר יציב, מחייב ולאורך זמן.

>> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות? בבקשה: Yaely_b4@walla.com

הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת