אני בן 36 והחיים שלי תקועים. אני עובד באותה עבודה כבר 15 שנה. אני לא מאושר שם. מעולם לא הייתה לי חברה. הפעם היחידה ששכבתי עם אישה הייתה בגיל 25, חוץ מנערת ליווי שהייתה במסיבת רווקים של חבר. כל החברים שלי נשואים + ואני רווק שחי קרוב מאד לבית הורי ועובר שם כל יום אחרי העבודה אני בא לאכול אוכל טוב של אמא.

"אפילו אחותי הקטנה ממני בשש שנים כבר נשואה עם ילד. אני אפילו לא בכיוון.

"בשבע השנים אחרונות אני אוכל המון. עליתי במשקל, אני מתוסכל, לא מזיז את הגוף, נראה פחות טוב מפעם. וגם זה מכשול במציאת בת זוג".

עמי מגיע אלי בשל לשינוי עם הבנה מאד ברורה מצידו שהוא בבעיה והוא רוצה לזוז קדימה. זאת התחלה טובה וקרקע פורייה שתצמיח לו חידושים. מבחינתי יש עם מה ועם מי "לעבוד".

האם אתה באמת רוצה שינוי? כי זה לא הולך להיות קל. החלטה. סוויץ' במוח.

הדבר הראשון והבלתי מתפשר זה לקחת את עצמך מהספה ומבית הורייך ולעשות כל יום שעה של ספורט. הליכה, שחיה, אופניים תבחר מה מתאים לך אבל אל תוותר לעצמך אפילו לא בסנטימטר. ספורט זה לא רק הפחתת משקל ושרירים. ספורט זה סגנון חיים שמכניס אותך למשמעת ומלמד אותך לא לוותר. התגמול משתלם גם משתלם. מראה בריא, ביטחון, ירידה במשקל, חיטוב, שרירים, אנדורפינים ודופמין שהם הורמונים משמחי נפש ומעל הכול אין תחושה טובה יותר מלחזור הביתה מזיע אחרי אימון ולהרגיש "שהרווחת" את הסנדוויץ' ואת הרביצה בספה. ככה מתחיל סיפור אהבה שלך לעצמך שחשוב ואקוטי מאד להמשך הדרך.

הדבר השני הוא הפחתת ביקורים אצל ההורים. להתחיל לשחרר. לבנות חיים משלך. לבוא לביקור רק בסופי שבוע. אין זה אומר לקלקל את הקשר או חלילה לנתק מגע, אלא להיכנס למינון מאוזן של גבר בן כמעט 40 שבונה לו חיים משלו ובשלב הזה אמור להיות עצמאי לגמרי. ככל שאנחנו מתבגרים כך תפקיד ההורינו מצטמצם. אולי גם להורים שלך זה יהיה מוזר בהתחלה אבל אתה תסביר להם את התהליך שלך והם יצטרכו להבין ולשחרר. זה תלוי רק בך. אתה ילד גדול.

גבר רץ (צילום: Shutterstock, מעריב לנוער)
תזיז קדימה את הגוף, והנפש תצטרף | צילום: Shutterstock, מעריב לנוער

השלב הבא יהיה לפתוח את הראש והלב. ללמוד את "הסיפור" שלך ולפתוח אותו במילים. לספר אותו, לדבר אותו. להבין למה כל זה קורה? מה מפחיד אותך ומה עוצר אותך. ואיזה ילדות חווית ומה תפקיד הוריך בתקיעות. האם יש טראומות שהדחקת ? האם אתה מכיר את עצמך? זה הופך אותך משתקן למרתק.

לדעת את עצמך זה 50% מהדרך. מודעות עצמית זה שם המשחק. 

הטינדר (שם גנרי לאפליקציות שונות) ישמש לך כמגרש אימונים לפלירטוט, לוורבליות להתפלפלות, לצ'וטטות, להבנת המטריה ולבסוף להיות גם מעניין ומושך יותר

השלב שאחריו, שאולי ייקח קצת זמן להבשיל להגיע אליו, זה כניסה לאפליקציות עם תמונות ובלי בושה ואגו. כן כן, שם אפשר להכיר הרבה בנות, להתנסות באינטראקציות עם נשים. אתה תראה יותר טוב והתמונות שלך יהיו טובות ואטרקטיביות יותר וביטחונך יתחיל להמריא. אין זה אומר לצאת מיד לדייטים. אתה שולט בכמה, למה  ועם מי אתה רוצה להתקדם וזה היתרון של הווירטואליות.

הטינדר (שם גנרי לאפליקציות שונות) ישמש לך כמגרש אימונים לפלירטוט, לוורבליות להתפלפלות, לצ'וטטות, להבנת המטריה ולבסוף להיות גם מעניין ומושך יותר.

 עם החשיפה יבוא גם הביטחון והחשק. הפחדים אולי לא יעלמו לגמרי אך יצטמצמו ולא יהוו מכשול.

ברור שטור אחד במאקו לא מחליף טיפול ואימון אישי שבועי. אך כן ייתן לך את שריקת הזינוק לחיים החדשים שלך. המשך תחזוקה שוטפת היא על ספת המטפל.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון