"אני יוסי, בן 36. רק לפני שנה עזבתי את בית הורי. אמא שלי מאד רצתה שאשאר לגור איתם. היא חושבת שזה בזבוז כסף מיותר על שכר דירה. היא לא מבינה מה אני רץ לשכור דירה כשיש לי בבית את כל התנאים. אבל אני הרגשתי שאני חייב שינוי שאני תקוע ואולי זאת הסיבה שאני עדיין רווק ובודד והאמת שלא הייתה לי אף פעם חברה רצינית וזה מתחיל להדאיג אותי.

"היו זמנים שחשבתי שאולי אני הומו. בדקתי את הנושא. לא. אני נמשך לנשים אבל לא יוצר שום קשר עם נשים. יצאתי לכמה דייטים שהסתיימו במפח נפש. הן לא רצו לפגוש אותי שוב. אני יודע שאני עם עודף משקל ולא מטופח במיוחד. אבל אני בחור טוב ומתוסכל. לא הולך לי. גם העבודה שלי לא להיט. אני עובד כנציג שרות בחברת סלולר. גם שם אני תקוע כבר שמונה שנים.

"האחים שלי כבר נשואים עם ילדים. החברים שלי כולם נשואים עם ילדים ורק אני לבד עם עצמי. מבואס.

"איך זזים קדימה?".

גבר רץ
כל החישובים ייגמרו מאליהם | צילום: Air Images, Shutterstock

בלי לעגל פינות

יוסי,

הכרתי במהלך הקריירה שלי רבים וטובים שנמצאים במצבך. על מנת לעשות שינוי רצוי לך להגיע לשיחות פעם בשבוע. הפתרון לא יהיה בטור של 700 מילים. אבל אתן לך ראשי פרקים ואאיר לך את המקומות המרכזיים של התקיעות.

ראשית, אני מבינה מדבריך שאתה עדיין צמוד לאמא ומה שהיא אומרת מאד משפיע עליך. אמא שלך לא משחררת אותך לחיים. היא לא סומכת עליך, מתייחסת אליך כאל ילד קטן, מייצרת לך תלות בה, ולה תלות בך, ואתה (חוץ מהיציאה שלך מהבית סוף סוף) משתף פעולה ולא עובר לשלב של עצמאות מלאה.

אתה מסתובב בעולם עם דימוי עצמי נמוך, דימוי גוף נמוך ואתה מביא את זה איתך לכל מקום. דייטים, עבודה, משפחה, חברים.

נהוג לחשוב שאם לא היית בזוגיות עד גיל מאוחר זה רק כי לא מצאת את האחת שלך. אז זהו, שלא. אין שום קשר ל"אחת". על מנת להתנהל בזוגיות יש לעבור כמה שלבי בשלות שלא עברת. התבגרות, בשלות, עצמאות

לא תאמין אבל השינוי יתחיל בדברים הקטנים, החיצוניים והפרקטיים ורק אחר כך בחפירה פנימה.

נהוג לחשוב שאם לא היית בזוגיות עד גיל מאוחר זה רק כי לא מצאת את האחת שלך. אז זהו, שלא. אין שום קשר ל"אחת". על מנת להתנהל בזוגיות יש לעבור כמה שלבי בשלות שלא עברת. התבגרות, בשלות, עצמאות.

אתה מעיד על עצמך שאתה מוזנח עם עודף משקל. זה התירוץ הכי נוח שלך , אתה אומר אני לא אטרקטיבי ובזה פתרת את עצמך.

אז בוא נתחיל את השינוי בחלק היותר קל וברור. כלל ראשון – אתה לא מוותר לעצמך אין הנחות ואין עיגולי פינות!!.

ספורט. ספורט זה לא רק חיטוב הגוף. זה גם חיטוב הנפש.

זה הזרמת אנדורפינים לדם מה שמשפר את מצב הרוח כמו תרופה נגד דיכאון וחרדה, משפר את המראה, מחטב, תומך בהורדת משקל, והכי חשוב גורם לך לאהוב את עצמך יותר. והסוד הוא בהתמדה.

"סידור" היחסים שלך עם אמא ואבא. התפקיד של אמא ואבא בגילך הוא תפקיד קטן מאד. לא ניתוק יחסים או פרידה מהם חלילה אבל בנית דעה וחיים משלך והבנה שמה שאמא אומרת לא בהכרח הם דברי אלוהים חיים שירדו מהר סיני. צור לך דיברות חדשות שהם רק שלך. בית ההורים זה נחמד מאד ומהנה בארוחות שישי וחגים ומידי פעם שיחת חולין. לא צריך יותר מזה.

טינדר. הימנעות ממגע עם נשים לא יקדם אותך. צא מהקונכייה.

הירשם לאפליקציות היכרויות. מה שהיה פעם מועדון ריקודים או בר היום זה טינדר. כל  העולם וירטואלי. מחפשי האהבה נמצאים שם. אין זה אומר שתצא למאות דייטים. אתה הוא זה ששולט בכמה איך ולמה. האפליקציה תאמן אותך ביצירת קשרים. אתה תצ'וטט עם נשים, תקבל גם סירובים, היעלמויות, מחמאות, הכל נמצא  שם כמו מחנה אימונים.

זהו כלי אימון לקראת הדבר האמיתי. היות ואין לך ניסיון בתחום הרומנטי זהו המקום בשבילך. היתרון הוא שהכל בידיים שלך. תלמד לפלרטט, להתפלפל והכל מאחורי הצג. אתה זה שמכתיב את הקצב מתי לעבור הלאה או מתי להפסיק קשר. החיטוט שם יכניס אותך לעניינים ומשם תתחיל לזוז.

השלב הבא יהיה שדרוג מקום העבודה. זה יקרה כבר מעצמו. אתה תראה טוב יותר, מטופח יותר, תאהב את עצמך יותר, ביטחונך העצמי יהיה טוב יותר ומכאן הדרך לזוגיות סלולה.

 >> רוצים להתייעץ עם יעל ברון בנושא זוגיות?
 בבקשה: Yaelyb4@gmail.com

>> לכל הטורים של יעל ברון
 
הורים - כל מה שאתם צריכים לדעת