התפתחות נוספת בפרשה המתמשכת של היעלמותה של מדלן מקאן: עורך דינו של החשוד המרכזי בפרשה טוען כי נמצאה הוכחה לכך שמרשו, כריסטיאן ברוקנר, לא היה יכול לחטוף את הילדה. פרידריך פולשר, המייצג את ברוקנר, טוען כי בחינה מחודשת של הדירה בה שהתה משפחת מקיין בפראיה דה לוז בפורטוגל ב-2 במאי 2007, מותירה חלון זמן קצר מאוד שבו הייתה יכולה הילדה בת ה-3 להיעלם.

פולשר טוען כי ״אם הצהרות עדי הראייה נכונות, מדובר בחלון של דקה אחת ו-30 שניות בלבד שבו הילדה נחטפה, בין 9 ל-10 בלילה״. רישומי הטלפון הסלולרי של ברוקנר בן ה-43 אמנם ממקמים אותו בפראיה דה לוז באותו הזמן, אבל הפרשי המרחק בין המיקום שלו לבין דירת הנופש של משפחת מקאן, לטענת פולשר, לא היו מאפשרים לו לעשות את זה: ״הלקוח שלי לא ביצע את הפשע הזה״, הצהיר.

ברוקנר, כזכור, מרצה בימים אלה עונש מאסר של 21 חודשים בקייל שבצפון גרמניה עקב אישומים של סחר בסמים. הוא אף הורשע בעבר בשלל עבירות פליליות כולל תקיפה, אחזקה של פורנוגרפיית ילדים ואונס של קשישה (שהתרחש כשנה וחצי לפני שנעלמה מדלן). יחד עם זאת, הוא מתעקש וטוען שאין לו שום קשר להיעלמותה של מדלן מקאן.

View this post on Instagram

A post shared by Madeleine McCann (@madeleine.beth.mccann) on

זו לא הפעם הראשונה בה עולות ספקות לגבי מעורבותו של ברוקנר בפרשה: לפני ארבעה חודשים, בכיר במשטרת פורטוגל אמר בעילום שם כי "הוא כלל אינו קשור להיעלמותה, אין כל ראיה כזו". לדברי הבכיר לא נמצאו עדויות מספיק חזקות על מנת להאשימו ברצח הילדה - "הרבה אנשים התייחסו לכך שהוא החשוד במעשה כהפתעה, אך למעשה הוא כבר נחקר בפרשה לפני ארבע שנים. עבורי ממש לא מדובר בהפתעה. החוקרים של פרשת מדלן מקאן הגיעו למבוי סתום והם החליטו להחזיר את ההתעניינות הציבורית והעולמית בפרשה. המטרה שלהם היא לגרום לעדים חדשים לצוץ ממחבואם. החוקרים לא חושבים שהם פיענחו את התעלומה בגלל שזה יהיה מאוד קשה ומסובך. הם רק מעוניינים ׳לנער את השטיח מאבק'".

מקאן, כזכור, נעלמה בשנת 2007 במהלך חופשה משפחתית בפורטוגל – ולא נראתה מאז. החוקרים בגרמניה מעריכים שמקאן איננה בין החיים וכי מדובר בחקירת רצח.