בכיר במשטרת פורטוגל טוען כי כריסטיאן ברוקנר, האסיר הגרמני החשוד בחטיפת הילדה מדלן מקאן ב-2007 במדינה, הוא אינו האדם שעומד מאחורי המעשה. הבכיר, קצין במשטרה הפורטוגלית שנותר בעילום שם, אומר כי "הוא כלל אינו קשור להיעלמותה, אין כל ראיה כזו".

לדברי אותו בכיר, שעדיין משרת במשטרת פורטוגל, לא נמצאו עדויות מספיק חזקות על מנת להאשימו ברצח הילדה. "הרבה אנשים התייחסו לכך שהוא החשוד במעשה כהפתעה, אך למעשה הוא כבר נחקר בפרשה לפני ארבע שנים. עבורי ממש לא מדובר בהפתעה".

אותו בכיר סבור שיש סיבה מאוד ספציפית וברורה לפרסומים החדשים סביב החשדות נגד ברוקנר. "החוקרים של פרשת מדלן מקאן הגיעו למבוי סתום והם החליטו להחזיר את ההתעניינות הציבורית והעולמית בפרשה. המטרה שלהם היא לגרום לעדים חדשים לצוץ ממחבואם. החוקרים לא חושבים שהם פיענחו את התעלומה בגלל שזה יהיה מאוד קשה ומסובך. הם רק מעוניינים ל'נער את השטיח מאבק'".

ההתבטאות החריגה של הבכיר הפורטוגלי מגיעה לאחר שבשבוע שעבר המשטרה הבריטית הודיעה כי זיהתה חשוד במעורבות בפרשה הטרגית של היעלמותה של מדלן מקאן בזמן חופשה משפחתית בפורטוגל – האסיר הגרמני בן 43. נציג המשטרה פנה לציבור וביקש מידע לגבי שתי מכוניות שבהן השתמש החשוד בזמן ובאזור החטיפה ולגבי שני מספרי טלפון: אחד של החשוד עצמו, ומספר טלפון נוסף ממנו בוצעה שיחה לחשוד בליל ההיעלמות.

קייט מקאן, גרי מקאן, מדלן מקאן (צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL)
קייט מקאן, גרי מקאן, מדלן מקאן | צילום: Dan Kitwood, GettyImages IL

ביום שישי האחרון הודיעה משטרת גרמניה כי היא בודקת אם ברוקנר מעורב גם במקרה דומה של היעלמות ילדה נוספת במדינה. מדובר על ילדה בת 5, אינגה גחריקה שמה, שנעלמה במהלך ברביקיו משפחתי בשנת 2015.

במסיבת עיתונאים מיוחדת של משטרת גרמניה שנערכה בשבוע שעבר ועסקה בפרשה, הודיעו החוקרים המקומיים כי הם מעריכים שהילדה מדלן מקאןשנעלמה בפורטוגל בשנת 2007, איננה עוד בין החיים - וכי מדובר בחקירת רצח.

מקאן נעלמה בשנת 2007, אז הייתה פעוטה בת 3 בלבד במהלך חופשה משפחתית בפורטוגל – ולא נראתה מאז. בשנה שעברה, לאחר 12 שנים ללא קצה חוט, דיווחו בבריטניה כי ישנו חשוד אחר בפרשה: גרמני בן 48 שכבר מרצה מאז 2012 עונש מאסר עולם לאחר שהורשע בשלושה מעשי רצח של קטינים ובעבירות מין.