פרשת הרצח של גבי פטיטו קיבלה אתמול תפנית נוספת, כאשר דו"ח הנתיחה לאחר המוות פורסם וקבע כי אושיית הרשת נחנקה למוות. למרות זאת, החקירה רחוקה מלהסתיים ורשויות האכיפה עדיין פועלות סביב השעון כדי למצוא את בריאן לונדרי – ארוסה בן ה-23 של פטיטו והחשוד העיקרי בפרשה.

בשעות הבוקר המוקדמות של שעון ישראל פורסמו ממצאי הבדיקה הפתולוגית של הקורבן בת ה-22, שגופתה נמצאה ללא רוח חיים בסמוך למתחם קמפינג במדינת ויומינג, צפון-מערב ארה"ב. ד"ר ברנט בלו, הפתולוג הראשי במחוז טטון, קבע כי פטיטו "נחנקה למוות באופן ידני", זאת לאחר שהותר לפרסום כמה שבועות לפני כן כי סיבת המוות של אושיית הרשת היא "הריגה".

נכון לעכשיו עדיין לא ברור מה הביא את הפתולוג למסקנותיו, שכן לא הותר לפרסום אם נמצאו סימנים על הגופה עצמה או התגלו ממצאים בזירה. בממצאי הדו"ח נכתב: "אנו קובעים בזאת כי מה שגרם למותה (של פטיטו) היה חניקה, כשהשיטה הייתה הריגה. בשלב הזה לא נוכל לחשוף פרטים נוספים בהתאם לחוק במדינת ויומינג".

מפצחים את התעלומה: פרטים נוספים שהתגלו בנתיחה לאחר המוות

ד"ר בלו הוסיף בדו"ח כי גופתה של פטיטו הייתה שרועה בסמוך לאתר הקמפינג Spread Creek בין שלושה שבועות לארבעה שבועות לפני שנמצאה על ידי הרשויות. פיסת המידע הזו עשויה להיות קריטית עבור הבלשים, שיכולים כעת להעריך את זמן הרצח בצורה מדויקת יותר.

על בסיס אבחנתו של הפתולוג, חוקרים משערים כי פטיטו נרצחה בשבוע האחרון של חודש אוגוסט לפני שנמצאה ללא רוח חיים ב-19 בספטמבר. מאז התפוצצות הפרשה, דווח כי הפעם האחרונה שפטיטו נראתה בחיים הייתה ב-27 באוגוסט, כאשר זו התארחה במסעדה במדינת ויומינג יחד עם בן זוגה. מאז, בני משפחתו סיפרו לחוקרי המשטרה כי ימים ספורים לאחר מכן הוא חזר לביתו בנורת' פורט, פלורידה, בלי ארוסתו. טרם הותר לפרסום כיצד הרשויות מצאו את הגופה של פטיטו.

View this post on Instagram

A post shared by Brian Laundrie (@bizarre_design_)

פרט נוסף שעשוי לסייע לחוקרים למצוא את הרוצח היא העובדה שנמצאו על הגופה שרידי דנ"א של אדם אחר. ז'אן קסארז, כתב ברשת CNN, התייחס לממצא במהדורה ואמר: "שרידי דנ"א של אדם זר עשויים להיות קריטיים בתהליך הזיהוי והרשעתו של הרוצח. השרידים הללו לרוב נשארים על הגופה כתוצאה ממאבק ובדרך כלל מתחת לציפורניים. בשלב מאוחר יותר, התובע ישתמש בראיות הללו נגד הרוצח בבית המשפט". נכון לעכשיו, לא פורסם למי שייכים שרידי הדנ"א.

פרשת גבי פטיטו הסעירה את ארה"ב וגרמה לגולשים רבים לתהות בנוגע למניע לרצח. אחת הסברות שעלו מאז הייתה שבן זוגה של אושיית הרשת רצח אותה אחרי שגילה שזו נכנסה להיריון. אחת הראיות שחיזקו כביכול את התאוריה הזו היא רשימה בחשבון ה-Pintrest של פטיטו, שעלתה תחת הכותרת "Oh Baby" ומכילה מוצרים לתינוקות. כעת, ממצאי הבדיקה של ד"ר בלו הפריכו את הסברה הזו.

הפתולוג הראשי של מחוז טטון קבע כי אושיית הרשת בת ה-22 לא הייתה בהיריון בזמן הרצח. בשלב הזה, אף גורם משטרתי שמעורה בפרטי הפרשה לא חשף מהי הסברה הרווחת לגבי המניע לרצח – ועד שלא יביאו את האחראי למעשה לבית המשפט, כנראה שגם לא יחשפו.