בית משפט השלום בתל אביב האריך ביממה אחת את מעצרו של אלן מוריסון מבת ים בן ה-27 בחשד שהתעלל בכלבו באכזריות רבה. מוריסון נשלח להסתכלות פסיכיאטרית כדי לברר האם הוא כשיר לעמוד לדין. "עשיתי את זה כדי לנקום באקסית שלי שעזבה אותי. איבדתי כיוון. אני שפוי לגמרי. אני לא חולה נפש. אני מצטער מעומק ליבי על מה שקרה, לא יודע מה קרה לי באותן דקות. עשיתי טעות גדולה. כואב לי על הכלב. זה יצא משליטתי", הסביר לחוקרי משטרת בת ים.

אמש סערו הרוחות ברשתות החברתיות, כאשר סרטונים קשים בהם נראה גבר מכה את כלבו באכזריות הפכו לוויראליים והופצו בין אלפי גולשים. מהר מאוד התברר שזירת האירוע נמצאת בבת ים ומאות אזרחים - ביניהם פעילי בעלי חיים - הגיעו למקום. לפי אחד הסרטונים, נראה כוכב הרשת מישל טרוני מחלץ את הכלב, כאשר ההמונים שבחוץ דרשו מהבעלים, אלן מוריסון, לשחרר אותו ואיימו לבצע בו לינץ' אם ינסה להתנגד.

האירוע הועבר בשידור חי בפייסבוק בקבוצה People&dogs, בה חברים יותר מ-150,000 ישראלים, וצפו בו עשרות אלפי בני אדם. בעקבות פניית mako ועמותת תנו לחיות לחיות, המשטרה הגיעה לזירת האירוע ועצרה את החשוד. גם האקסית של מוריסון התקשרה בעצמה למוקד 100 כאשר התוודעה למעשי הזוועה. "כשראינו את הסרטונים לא יכולנו לשבת בבית בחיבוק ידיים. לא רצינו שהכלב הזה ימות כמו שקרה לכלב באשדוד שגסס למוות. החלטנו לנסוע לבית שלו ובמקביל הזעקנו את המשטרה", סיפר פעיל בעלי חיים.

מוריסון, תושב בת ים, נעצר על ידי שוטרי מרחב איילון בחשד להתעללות קשה בכלבו. שוטרי תחנת בת ים שהגיעו למקום ביקשו מההמון לאפשר להם להיכנס לבית ולעצור את החשוד. המוני האזרחים והפעילים שהתקהלו במקום התנגדו ואיימו לפגוע בבעלים, אך שוטרי תחנת בת ים הצליחו לבסוף לקחת את הבעלים לחקירה בסיוע שוטרי יס"מ. 

מוריסון, מוסיקאי במקצועו, עלה בגפו לפני כשש שנים מארצות הברית. בתחילה התגורר בחיפה, למד עברית באולפן ומאוחר יותר עבר להתגורר בבת ים. הוא סבל מקשיי קליטה רבים, ניסה להתפרנס ממוסיקה ועבד גם בעבודות מזדמנות. "הוא התקשה להתאקלם בארץ ולעבוד כמוסיקאי", סיפר חבר לשעבר של מוריסון, "היה קשה לו להתפרנס".

במהלך חקירתו סיפר כי בעבר טופל על ידי פסיכיאטר. פרקליטתו, עו"ד קרן בלאס מהסנגוריה הציבורית, ביקשה לשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית בבית חולים לבדוק את כשירותו לעמוד לדין.

השופט יגאל נמרודי נעתר לבקשת הסנגורית. "צפיתי בסרטונים שהוצגו לפניי. תמונת המצב מעידה על אכזריות חסרת גבול כלפי בעל חיים חסר ישע... מסוכנותו לבעל חיים אינה חמורה פחות ממסוכנות לבני אדם. התאכזרות החשוד לכלב היא משמעותית מובהקת וקשה ביותר", הדגיש השופט בהארכת המעצר של מוריסון. בכוונת המשטרה להגיש כתב אישום נגד מוריסון כבר בימים הקרובים בגין התעללות קשה בבעל חיים. בינתיים, רבים פנו בבקשה לאמץ את הכלב ולהעניק לו בית חם.

"הכלב הרגיש שבאו להציל אותו"

אודי ארמא, מהראשונים שהגיעו לזירה תיאר הבוקר את אשר אירע במקום. "אני גר במרחק שבע דקות משם. לא יכולתי להישאר אדיש, יצאתי מהבית והגעתי לשם ראשון, בדיוק כשהגיעו גם דניס ומישל והחלטנו שאנחנו עולים לבניין".

לדבריו, "הכלב הרגיש שבאו להציל אותו, הוא היה חביב לכולנו וליקק אותנו ישר. הוא חמוד בצורה מטורפת וחברותי. הבן אדם לא רצה לשחרר את הכלב, אבל לקחנו לו אותו. שאפו ענק למישל ודניס שמנעו לינץ' והצילו לבן אדם את החיים".

ארמא מוסיף כי "הכלב נלקח על ידי אנשים טובים ועוד ועוד אנשים התחילו לעלות למעלה. הם לא רצו לזוז משם, הם אמרו שיישארו שם כל הלילה. אלה אנשים טובים, זה כואב להם בלב, אי אפשר להישאר אדישים. לפני שבוע-שבועיים היה מקרה כזה באשדוד והכלב מת. בסוף המשטרה הגיעה והבריחה אותו מהבית".